Já chci mít větší penis! – Puberta kluci

Délka mužského či chlapeckého penisu může být různá. Někteří mají penis „od přírody“ kratší, jiní naopak delší. Kromě toho také existují různé tvary penisů. Někdo má penis tenký a dlouhý, jiný jej má kratší, ale zato silnější. Neexistuje jeden „univerzální model“ pro všechny.

Někteří chlapci či muži jsou s velikostí (s délkou) svého penisu nespokojení. Myslí si, že jejich penis není tak dlouhý, jak by měl být, a přitom to ani nemusí být pravda. Dokonce i někteří chlapci či muži s naprosto normálním penisem si myslí, že právě jejich penis je „moc malý“.

Předtím, než propadneš obavám, zda tvůj penis není „příliš malý“, pozorně se podívej na následující tabulku, která obsahuje průměrné délky penisu pro jednotlivé věkové skupiny.

rozmery_penisu_tabulka-6020795

Poznámka: Délka penisu se měří od kořene, tedy od místa, kde penis zřetelně „vystupuje“ na povrch těla. Namísto pravítka se pro měření doporučuje použít proužek papíru, který lépe kopíruje tvar penisu, pokud je tento např. výrazněji prohnutý.

Obvod penisu se nejsnadněji změří s pomocí proužku papíru, který se obtočí kolem penisu. Obvod penisu se na proužku papíru vyznačí tužkou.

Nakonec stačí proužek papíru roztáhnout a změřit vzdálenost mezi okrajem proužku a vyznačeným znaménkem.

Co když nemám průměrnou velikost?

Ani rozdíl jednoho nebo dvou centimetrů oproti průměru nemusí nijak vadit. Někteří lidé si myslí, že delší penis je nějakým způsobem „lepší“ nebo „hodnotnější“ než penis kratší.

To ale vůbec nemusí být pravda! Penis, který měří v klidu 3 cm a při erekci třeba 6, je už dost dlouhý na to, aby mohl plnit všechny své funkce (jak při močení, tak při erotických aktivitách, ať už se jedná o masturbaci nebo přímo o pohlavní styk).

Lidé nejsou stejní. Takže ani penisy různých chlapců či mužů nejsou stejné, podobně jako třeba nos nebo uši. Většina chlapců však přikládá velikosti svého penisu větší význam, než ve skutečnosti má.

Protože chlapci jsou většinou soutěživí a rádi se srovnávají s ostatními, může se stát, že se chlapec trápí, když zjistí, že rozměry jeho penisu jsou o něco menší, než u jeho vrstevníků.

Je snad člověk, který má velké uši nebo velký nos, nějak „lepší“ než člověk s malýma ušima nebo malým nosem? Je to snad nějaká „zásluha“, když má někdo větší penis než ostatní?

Asi těžko, protože velikost svého penisu si člověk zkrátka nevybere a těžko ji může změnit.

Přesto se mnohý chlapec stydí, když například při převlékání v šatnách u bazénu zjistí, že má penis o něco menší než jeho kamarádi. Takový chlapec se cítí trapně, zejména když ho někdo na velikost či spíše „malost“ jeho penisu upozorňuje, nebo se mu kvůli tomu dokonce posmívá.

Pokud je někdo s velikostí svého penisu nespokojený, a pokud se s jeho rozměry nemůže či nechce smířit, tak hledá způsoby, jak by si svůj penis mohl „zvětšit“. Zkouší se za něj všelijak tahat, vytahovat či natahovat si ho, a dělá to tak dlouho, dokud si neublíží, nebo dokud nezjistí, že očekávaný výsledek se nedostavuje.

Mnozí dospělí muži jsou pak ochotni utratit spoustu peněz za všelijaké „zaručené“ přípravky na zvětšování penisu, ať už jsou to různé „doplňky stravy“, léky či speciální mechanické aparáty na natahování penisu (jejichž používání někdy může vést i k dost nepříjemným poraněním).

Jiní podstupují drahou hormonální léčbu. Ta už je o něco účinnější, výsledek se většinou dostaví, ovšem ne vždy je to výsledek trvalý.

Na různých internetových stránkách se objevují návody na všelijaké „cviky“, s jejichž pomocí lze dosáhnout prodloužení penisu. Takové „cvičení“ však má řadu úskalí, například:

  • Výsledek v podobě delšího penisu se nedostaví hned, ani během několika týdnů či měsíců. Sami autoři podobných návodů upozorňují na to, že „cvičit“ se musí alespoň rok, aby byl výsledek poznat.
  • Některé cviky mohou být nebezpečné – při „cvičení s penisem“ může dojít k různým povrchovým oděrkám, k poškození kůže a cév penisu, k natažení vazů, nebo dokonce k velmi bolestivému natržení, jehož příčiny se pak na pracovišti lékařské pohotovosti musí trapně vysvětlovat.
  • U dospívajících chlapců nakonec ani nelze posoudit, zda jim „cviky“ nějak pomohly, protože i když se jim po roce cvičení penis prodlouží, tak vůbec není jisté, zda je to výsledek „cvičení“ – stejně tak dobře se může jednat o přirozený růst, pro pubertu typický.

Z výše uvedených důvodů je proto lepší žádné „cviky“ raději nezkoušet.

Zanořený penis

To, že je penis malý, může být způsobeno také nadměrným objemem podkožního tuku v oblasti dolní části břicha a podbřišku.

zanoreny_penis-8805526

Pokud je penis takto „zanořený“ v tuku, pak cvičení společně s uplatňováním dalších zásad zdravější životosprávy může skutečně ke „zvětšení“ penisu přispět. Přesněji řečeno, k „vysvobození“ větší části penisu z tukového zajetí.

Ale ani s hubnutím se nesmí pospíchat. Drastické omezování tělesné hmotnosti může mít rovněž nežádoucí následky.

Princip zanořeného penisu – délka penisu je stále stejná, avšak při obezitě (obrázek vlevo) je část penisu zanořena v přebytečném tuku, takže penis vypadá jako kratší.
Princip zanořeného penisu – délka penisu je stále stejná, avšak při obezitě (obrázek vlevo) je část penisu zanořena v přebytečném tuku, takže penis vypadá jako kratší.

Mikropenis

To, že má někdo penis o pár centimetrů kratší, než činí průměrná hodnota pro daný věk, ještě neznamená, že je nějak nemocný.

Avšak někteří chlapci či muži trpí skutečnou vývojovou vadou, která se nazývá mikropenis. Spočívá v tom, že délka penisu při erekci je alespoň dvaapůlkrát menší, než kolik činí průměrná hodnota.

mikropenis-8649159

Jinými slovy, že délka penisu nedosahuje více, než 40 % průměrné hodnoty pro danou věkovou skupinu.

Tak například, pokud je někomu 15 let a jeho penis měří při erekci 6 cm, tak se ještě o mikropenis nejedná. Pokud by ale měřil 5 a půl cm, tak už by to mikropenis byl.

Problém zvaný mikropenis lze řešit hormonální léčbou (zejména pokud je spojený s opožděným vývojem i v jiných projevech pohlavní zralosti). Pokud je tato léčba neúčinná, lze přikročit i k chirurgickému zvětšení, což se však zpravidla provádí až v dospělosti.

Jinak ale není třeba se kvůli velikosti či malosti penisu nijak zvlášť trápit. Pokud se chlapec či muž, jehož penis nepatří zrovna k nejdelším, setká s posměchem či nevhodnými poznámkami ze strany svých vrstevníků, měl by chybu hledat spíše u nich než u sebe.