Nejlépe placené práce a jak vydělat na internetu 

V dnešní době nikoho nejspíš nepřekvapí, že téměř každý má zájem mít velký dům, luxusní auto a pořádný balík peněz na účtu. Pro někoho je splnění těchto věcí jednoduché, pro jiné o něco náročnější. Jaké jsou ty nejlépe placené práce ve světě a kde si hledat přivýdělek k zaměstnání?

Koho by nezajímalo, jak vydělat 50 tisíc měsíčně, anebo dokonce jak vydělat 100 000 měsíčně. Nebo alespoň jak získat peníze nad rámec? Pokud člověk opravdu chce a něco pro to udělá, nemusí se jednat pouze o nesplněné sny.

Dobře placená práce

Kdo by nechtěl mít dobře placenou práci. Proto je ideální, když už při studiu se člověk zamyslí nad tím, co chce v životě dělat, jakým směrem se ubírat a pokud zvolí zaměstnání tak, aby byla práce dobře placená, je to samozřejmě ideální. Nabídky práce naleznete jak na internetových portálech, tak i na Úřadu práce zvaném pracák.

Volba profesní dráhy může být pro každého uchazeče velmi náročná. V dnešní době je k dispozici tolik možností volby povolání, některé z nich se může jednat o nejlépe placená zaměstnání na světě, jiné zaručují raketový růst. Všechny tyto úvahy mohou rozhodnout o volbě kariérní dráhy, která je pro studenty a dokonce i pro profesionály velmi náročná.

Před výběrem kariéry je důležité mimo jiné zvážit:

 • Je pro mě práce profesně i osobně přínosná?
 • Mohu v tomto oboru růst?
 • Jak dobře je placená?

Ačkoli všechny tři faktory mají pro různé lidi různou důležitost, parametr platu má pro mnoho lidí největší význam. A proč by neměl? Kdo by nechtěl pracovat v zavedené organizaci, vydělávat šestimístný plat a žít v luxusu a bezpečí? Proto je hledání nejlépe placených pracovních míst na světě tím, po čem většina z nás touží.

Pokud tedy člověk hledá nějaký náhled a inspiraci, nebo si nechává otevřené možnosti po škole či hledá tu správnou cestu pro změnu povolání, může se skvěle hodin inspirace nejlépe placených míst na světě. Někteří lidé hlavně hned po dokončení školy oslněni vysokými výdělky, hledají, jak vydělat peníze nelegálně, avšak se samozřejmě nejedná o správnou cestu a člověk toho může brzy litovat. Je lepší se do nelegálních věcí nepouštět.

Jeden z častých důvodů, proč lidé mění zaměstnání, je výše mzdy.

Nejlépe placené práce ve světě

Mezi 20 nejlépe placených zaměstnání na světě v roce 2023 patří různé pozice od investičního bankéře, přes lékaře až k pilotovi. Plat pilota je 240 000 USD (1 USD je zhruba 25 českých korun). Často lidé také zajímají informace o zubaři a právníkovi. Proto právník plat a zubař plat bývá dle google často vyhledáváno.

Přehled 20 nejlépe placených zaměstnání na světě v roce 2023:

 • Datový vědec – 97 659 dolarů
 • Senior softwarový inženýr – 119 126 USD
 • Investiční bankéř – 115 465 USD
 • Výkonný ředitel – 310 000 USD
 • Chirurg – 216 248 USD
 • Anesteziolog – 326 296 USD
 • Lékař – 227 000 USD
 • Neurochirurg – 496 000 USD
 • Ústní a čelistní chirurg – 333 293 USD
 • Orthodontist – 304 000 USD
 • Gynekolog – 299 100 USD
 • Psychiatr – 281 113 USD
 • Pilot a druhý pilot letecké společnosti – 240 000 USD
 • Dětský lékař – 238 000 USD
 • Internista – 229 500 USD
 • Praktický lékař – 216 790 USD
 • Zubní lékař – 213 000 USD
 • Naftoví inženýři – 171 000 USD
 • Inženýrský manažer – 166 406 USD
 • Manažer IT – 149 000 USD
 • Finanční analytici – 126 000 USD

Pokud někoho překvapilo, že datový analytik je tak dobře placený, je to jednoduché. Společnosti mají spoustu různorodých dat, kterým nedokážou dát smysl a význam. Tato data lze využít k získání cenných poznatků a právě k tomu pomáhají datoví vědci. Datoví vědci shromažďují velké množství strukturovaných i nestrukturovaných dat a analyzují je, aby získali cenné poznatky a vzorce.

Datoví vědci sdílením těchto poznatků pomáhají firmám řešit obtížné problémy. Kombinují dovednosti v oblasti informatiky, modelování, statistiky, analytiky a matematiky, aby odhalili odpovědi na některé zásadní otázky, které mohou organizacím pomoci při rozhodování.

Datoví vědci musí také používat vizuální prezentační techniky, aby ostatní lidé trendům a datům porozuměli, takže potřebují mít také prezentační dovednosti. Pro datové vědce neexistuje žádné specifické odvětví, protože jsou žádáni napříč celým průmyslem.

Jak se stát datovým vědcem?

Pro to, aby se člověk stal datovým vědcem, není potřeba žádná specifická kvalifikace. Lze získat bakalářský titul v jakémkoli oboru, i když preferovány jsou přírodovědné, matematické, počítačové a technické obory. Po absolvování bakalářského studia si může dotyčný udělat magisterský titul v oboru datové vědy na dobrém institutu, aby získal dobře placenou práci. Bez vysoké školy se tento obor zpravidla neobejde.

Aby se člověk dostal na úroveň šestimístného platu, musí projít náročným vzděláváním a školením. Konkurence se každým dnem zvyšuje a dostat se mezi těch několik nejlepších, kteří vydělávají šestimístné částky, je každým dnem náročnější.

Nejlépe placené práce v ČR

Důležité je také zmínit, jaké jsou nejlépe placené práce v ČR. Protože ne každé zaměstnání, které je populární ve světě, je možné dělat i na území Česka.

Přehled nejlépe placených zaměstnání v ČR:

 • řídící letového provozu
 • ředitelé společnost, CEO
 • piloti
 • lékaři
 • pracovníci IT
 • advokáti
 • realitní i burzovní makléři

Některé dobře placené zaměstnání se ve světě ani u nás nemění a jsou pořád na předních místech. O to zajímavější inspirace to pro každého může být.

Přivýdělek k zaměstnání

Existuje celá řada lidí, kteří mají zaměstnání, které je sice naplno baví, avšak se mzdou to nemusí být žádná výhra. Pak tu jsou taky lidé, kteří potřebují jen dočasně finančně vylepšit svou životní situaci a samozřejmě existuje celá řada dalších důvodů, proč si lidé hledají přivýdělek k zaměstnání.

Nejčastější možností, kde si hledat přivýdělek ke svému zaměstnání, je na internetu. Nabídka brigád se mění každým dnem. Například brigáda ve výrobě, logistice či v obchodě může být vhodná pro ty zaměstnance, kteří pracují na krátký a dlouhý týden. Tak svůj pracovní krátký týden mohou doplnit o brigádu.

TIP: Nejen brigáda může plnit úkol přivýdělku. Ti, co mají pozitivní sklon k riziku, mohou zkusit investovat do Altcoinu. Co to je a jak si s tím poradit?

Často jsou přivýdělky nabízeny také v ostraze, hotelnictví, cestovním ruchu, anebo například i v marketingově propagačních akcí. V poslední době jsou velmi oblíbené přivýdělky formou rozvozu jídla. Společnosti, které se tímto zabývají, většinou hledají někoho s řidičským průkazem B, aby bylo možné rozvážet jídlo autem.

Ve velkých městech je možné také rozvážet jídlo na kole či koloběžce (především například v centru Prahy se jedná o rychlejší možnost), a tak po tomto přivýdělku mohou ve finále sáhnout i lidé bez řidičského oprávnění. V některých službách dokonce není potřeba ani pracovní posudek z předchozího zaměstnání.

Například společnost Wolt hledá často kurýry jak na práci na plný úvazek, tak i zkrácený a také na živnostenský list. Wolt kurýr plat se pohybuje zhruba okolo 300,- Kč/hod a může to být i více. Důležité u této práce je, že kurýr má naprostou flexibilitu a pokud pracuje na živnost, může se práci věnovat, kdy on sám chce.

Jeho práce je placená dle objednávek, které rozveze. Jak vydělat 5.000,- Kč denně? Jako kurýr je to možné, stačí rozvést jen dostatečně velké množství objednávek.

Je také dobré se zeptat svého současného zaměstnavatele, zda by nad rámec práce neposkytnul nějakou brigádu či přivýdělek. Firmy nabízející domácí práci nejsou dneska žádnou výjimkou.

Studenti si často přivýdělávají jako obsluha v rychlém občerstvení.

Jak vydělat peníze na internetu

Pro celou řadu lidí může být výhodnější vydělávat peníze z pohodlí domova přes internet. Jak vydělat peníze na internetu nemusí být žádná věda. Přeci jen to někteří lidé uvítají radši, než například po nocích doplňovat zboží v obchodech. Pro přivýdělek na internetu existuje několik možností od prodeje vlastních výrobků po sdílení obsahu na OnlyFans, a proto není žádným překvapením, že práce přes internet je v dnešní době velmi oblíbená.

Důležité je vědět, že pokud člověk chce vydělat peníze přes internet u firmy, kterou nezná, tak je nutné hledat práce na doma bez poplatků. Některé firmy chtějí od lidí nesmyslný vstupní poplatek. V takovém případě většinou lidé narazí na podvod. Práce z domova bez poplatků je rozhodně šancí na úspěch oproti různým poplatkům.

Práce na volné noze, nebo-li práce freelancera je jednou z možností, jak je možné si vydělat přes internet. Jedná se o podnikání na volné noze, kdy člověk podniká sám na sebe. Poskytuje tak své služby klientům a zákazníkům. Ve většině případů se jedná o práci jako OSVČ a je nutné mít živnostenské oprávnění, nebo vlastní firmu. Faktury za odvedenou práci se dají rychle a efektivně vystavit pomocí fakturačního programu.

Freelancer může pracovat odkudkoliv – vydělávat peníze z pláže, karavanu, nebo z vlastní zahrady, může být snem mnoho lidí. Často je tak freelancer cestovatel, který se pohybuje nejen po území Česka, avšak také po celém světě. Mezi nejčastější freelancery v dnešní době patří např. influenceři.

Kdo je influencer, jak se stát influencerem a kolik si influencer vydělá? To jsou asi otázky, které teď mohou napadnout několik čtenářů. Influencer je člověk, který je schopný ovlivnit své fanoušky na internetu. Influencer vytváří nejčastěji obsah na sociální sítě – facebook, instagram, youtube a také jedna z nejnovějších sociálních sítí Tiktok.

TIP: Hodí se vědět, jak sdílet příběh na IG.

Influenceři často spolupracují s různými firmami na marketingové kampani. Dostávají nemalé provize za svojí práci – kdy například doporučí výrobek či službu. Často také mají slevové kódy pro své čtenáře, kdy čtenáři získají slevu a influencer určité procento z každého prodeje, kde byl jeho kód využit.

Jakmile má influencer kvalitní základnu svých fanoušků, může si snadno vydělat až statisícové částky. Naproti tomu je dost často nutné, aby se vzdali svého soukromí. Fanoušci vidí v influencerovi často svého známého, kamaráda či přítele.

S influencerstvím úzce souvisí například i tvorba videa. Proto je důležitá další otázka, jak vydělávat na YouTube? Jak vydělat na youtube nemusí být věda. Opět je důležité mít svou síť fanoušků. U YouTube je velmi důležité, kolik sledovatelů daný člověk má. YouTube totiž vyplácí peníze na základě zhlédnutí videí a reklam.

Nový tvůrce na YouTube proto nemusí vydělat ze začátku ani korunu a je potřeba, aby sledovatele dokázal řádně zaujmout. Zatímco tvůrce s větším počtem sledovatelů může každý měsíc vydělat statisíce.

Zajímavým způsobem, jak vydělávat přes internet, je založení podnikání formou eshopu. Vlastní eshop ze začátku nejspíš moc vydělávat nebude nikomu. Během pár týdnů či měsíců se ovšem může jednat o kvalitní a pravidelný příjem.

Založení eshopu není nijak složité. Lze k tomu využít wordpress šablony. Mnohem složitějším je kvalitní nápad. Trh je v dnešní době velmi přesycen a je poměrně těžké najít díru na trhu.

Vyplňování dotazníků za peníze

Jednou z možností, jak dělat práci z domova na PC bez poplatků, je vyplňování online dotazníků. Existuje několik webových stránek, na kterých může člověk online dotazníky vyplňovat.

Většinou se nejedná o nijak složité dotazníky a vyplňování není časově náročné. Proto je lepší se rovnou registrovat na více webech. Při vyplňování téměř každého dotazníku je nutné vyplnit i své osobní údaje – věk, pohlaví, případně i místo bydliště (alespoň kraj) a dost často dotazník také požaduje informace o měsíčním příjmu a alespoň základní informace o dalších členech v domácnosti.

Proto dotazníky nejsou vhodné na vyplňování pro každého. Někteří lidé neradi sdělují tyto informace na internetu.

Je nutné brát také v potaz, že vyplňováním dotazníků člověk nezbohatne. Jedná se opravdu pouze o přivýdělek, který dá měsíčně nanejvýš pár stokorun. Ovšem je to lehká práce pro ženy i děti. Protože právě děti často řeší, jak si vydělat peníze jako dítě.

V dnešním době se dají dobré peníze vydělat i při hraní počítačových her.

Jak vydělat peníze na internetu rychle

Občas se člověk dostane do situace, kdy potřebuje peníze ihned. Jak vydělat peníze na internetu rychle a co dělat v případě nouze, kdy člověk potřebuje každou korunu? V takovém případě je fajn hledat na internetu mezi inzeráty klíčová slova „brigáda peníze na ruku“, pokud zrovna není nic vhodného, je možné si rychle vydělat peníze přes internet.

Mezi rychlé způsoby, jak vydělat na internetu, může patřit například prodej věcí. Pravděpodobně každý má doma několik věcí, které už nevyužije – může se jednat o kuchyňské malé spotřebiče či jinou elektroniku, anebo například knihy. Je dost reálné, že se najde někdo, kdo zrovna něco z toho shání. A tak není nic jednoduššího, než věci k prodeji nafotit a začít je inzerovat na internetu.

Dalším rychlým přivýdělkem může být účast v průzkumech. Oproti vyplňování online dotazníků, se může jednat o telefonní hovor, nebo třeba i osobní rozhovor. Tyto průzkumy jsou oproti dotazníkům lépe placeny a dost často má účastník peníze na účtu do týdne. V některých případech dochází k výplatě odměny na ruku.

Online doučování je skvělým přivýdělkem pro každého, kdo má nějaké znalosti a zkušenosti, které může předat dál. V dnešní uspěchané době doučování využije nejeden rodič pro své dítě. Čím odbornější znalost a doučování na vyšší úrovni, tím vyšší výdělek. Peníze jsou dost často vypláceny ještě v ten samý den, jako proběhlo doučování.

V případě doučování je určitě dobré mít i vlastní webové stránky, kde člověk může nabízet své služby, popsat jakým způsobem doučování probíhá, mít zveřejněný ceník a také recenze od svých klientů. Je dobré se podívat, jak vytvořit webové stránky návod, aby se člověk dokázal prodat.

Jak vydělat peníze hraním her

Existují hry kde se dají vydělat peníze. Nejčastěji se jedná o tzv. play-to-earn. Což je obchodní model, kdy uživatelé hrají hru a přitom mohou vydělávat. Tento přivýdělek je vhodný i pro mladistvé. Děti a mladiství velmi často tráví hraním her velkou část svého času.

Proto představa, že člověk hraje svou oblíbenou hru a u toho ještě vydělává peníze, může nalákat ne jednoho člověka. Tento přivýdělek se například může týkat influencera, který se při hraní her natáčí a videa posléze umisťuje na svůj YouTube kanál, kde získává zhlédnutí, za které má peníze.

Dále existuje tzv. Esport. Jedná se o fenomén elektronického sportu, kde týmy hráčů soutěží v online hraní her a za různá vítězství a postupy získávají reálné peníze.

S hraním her se pojí jedno zajímavé zaměstnání – tester online her. V případě, že se člověk dokáže prosadit u výrobce her, může být u něj zaměstnán dokonce i na hlavní pracovní poměr a svou pracovní dobu trávit u hraní her a hledání chyb, které je nutné opravit dříve, než se daná hra pustí pro široké publikum.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang