SMS půjčka ihned úplně každému i bez registru

sms-pujcka

Každý někdy potřebuje překlenout krátkodobý nedostatek financí. Ideální alternativou vedle běžných půjček je SMS půjčka ihned. Je poskytována SMS půjčka ihned úplně každému? A na co si dát u SMS půjčky pozor?

Co dělat, když se objeví neočekávané výdaje a do výplaty schází pár dní? Rychlou pomoc při aktuálním nedostatku financí nabízí SMS půjčka ihned úplně každému. Půjčku přes SMS může mít žadatel na účtu do několika desítek minut.

SMS půjčka je dnes synonymem rychlé nebankovní půjčky. Je snadno dostupná a požádat si o ní může kdokoliv. Je to tedy půjčka pro každého. SMS půjčka ihned úplně každému je poskytována pracujícím, i lidem bez práce, maminkám na mateřské dovolené, studentům nebo důchodcům.

Samozřejmě je třeba vždy splnit určité podmínky, které se u různých poskytovatelů liší. Jaké jsou základní parametry SMS půjčky ihned úplně každému? A jak o půjčku přes SMS požádat?

SMS půjčka ihned úplně každému – parametry

SMS půjčka je krátkodobá půjčka, o kterou se žádá online nebo prostřednictvím SMS zprávy. Žadatel musí počítat s tím, že půjčené peníze bude muset vrátit ve velmi krátké lhůtě. Zpravidla je to maximálně 30 dní. V drtivé většině případů je splatnost jednorázová. Pokud dlužník půjčku včas nevrátí, naskakují tučné úroky z prodlení a pokuty.

SMS půjčka je nejrychlejší cestou, jak získat peníze v nepříznivé finanční situaci. Půjčit si lze obvykle nižší částku v řádech tisíců či desetitisíců korun. Zpravidla to bývá maximálně 30 000 korun.

SMS půjčka patří k neúčelovým úvěrům. To znamená, že není třeba uvádět, za co budou peníze utraceny, ani to není třeba dokládat. 

SMS půjčky dnes nabízí mnoho poskytovatelů. Za tímto druhem půjčky stojí vždy nebankovní společnosti.

Nebankovní poskytovatelé mají poměrně benevolentní podmínky a často k získání půjčky stačí jen doklad totožnosti. Proto lze tento typ půjčky nazvat také jako SMS půjčka ihned úplně každému nebo SMS půjčka nonstop. Avšak ne vždy je půjčka přes SMS úplně pro každého.

Poskytovatelé úvěrů totiž musí podle zákona kontrolovat registry dlužníků a úvěrovou historii žadatele, proto by lidem bez jakéhokoliv příjmu, případně s velkým zadlužením, neměli žádnou půjčku poskytnout. Vždy však záleží na individuálním posouzení a nebankovní poskytovatelé často přimhouří oko. Negativní záznam v registru nemusí automaticky znamenat zamítnutí žádosti.

SMS půjčka – výhody a nevýhody

SMS půjčka není dlouhodobým řešením finančních potíží. Pokud ovšem někdo potřebuje rychle vyřešit finanční tíseň, je SMS půjčka řešením ideálním.

Hlavními výhodami SMS půjčky je:

 • vysoká schvalovatelnost
 • často se neřeší registry dlužníků
 • možnost zažádat odkudkoliv
 • snadné sjednání půjčky
 • rychlost získání půjčky
 • okamžitá finanční injekce
 • společnosti často nabízí první půjčku zdarma

Samozřejmě má SMS půjčka i své nevýhody. Jsou jimi:

 • krátká splatnost půjčky
 • půjčení nižšího obnosu
 • vysoká RPSN
 • vysoké úroky, úroky z prodlení a sankce

SMS půjčka může být záchranným lanem pro lidi, které zaskočil neplánovaný výdaj. Ovšem ne pro každého je dobrým sluhou. U SMS půjčky mohou sazby RPSN vycházet v hodnotách tisíců či dokonce desetitisíců procent.

Z půjčené tisícikoruny tak dlužník přeplatí několik stovek korun. Je proto nutné se před podpisem smlouvy dobře seznámit s obchodními podmínkami a řádně si spočítat, kolik žadatel za SMS půjčku celkově zaplatí, tedy o kolik jí přeplatí.

SMS půjčka ihned – jak požádat

Název SMS půjčka ihned nebo jen SMS půjčka může být zavádějící. K žádosti o SMS půjčku ihned na účet totiž obvykle nestačí jen SMS, nýbrž registrace a vyplnění online žádosti.

Před samotnou žádostí o SMS půjčku ihned je většinou nutné zaregistrovat se u finanční společnosti. Tato registrace se provádí pomocí internetového formuláře, do kterého se vyplňují základní údaje o žadateli.

Zpravidla se také nahrává doklad totožnosti. Po úspěšné registraci už lze žádat přes SMS. I první žádost je možné mnohdy podat prostřednictvím SMS zprávy. Rozhodnutí o poskytnutí půjčky obdrží žadatel rovněž SMS zprávou.

Některým poskytovatelům místo podpisu smlouvy stačí, když žadatel opíše kód z SMS zprávy a tím je smlouva takto na dálku podepsána.

Půjčka přes SMS – podmínky pro získání

Půjčka přes SMS je doménou nebankovních poskytovatelů. Ti jsou známi tím, že mají velmi benevolentní podmínky, malé prohřešky často přehlíží a není třeba splnit příliš podmínek pro to, aby žadatel půjčku přes SMS získal. Většinou stačí jen následující:

 • plnoletost 
 • doklad totožnosti
 • trvalý pobyt v ČR
 • vlastní telefon a bankovní účet

U solidních poskytovatelů, kteří mají licenci ČNB, je dále třeba doložit stálý a dostatečně vysoký příjem.

SMS půjčka bez registru

U půjček dříve nebylo vždy nutné dokládat pravidelné příjmy, natož řešit bonitu klienta. Zákonné podmínky však od 1.12.2016 radikálně zpřísnily i pro nebankovní instituce. Každý věřitel tak nyní musí prověřovat registry dlužníků a nesmí dát půjčku tomu, kdo už je zadlužený nebo měl v minulosti problémy se svými závazky.

Ovšem je stále dost poskytovatelů úvěrů, kteří tak nečiní, nebo do registrů vůbec nenahlíží. Ani dnes tedy není problém získat SMS půjčku bez registru. Otázkou ovšem je, jestli je SMS půjčka bez registru dobrá služba.

Problémoví žadatelé by měli zvážit, jestli půjčku skutečně nutně potřebují. A pokud ano, jestli ji budou schopni ve velmi krátké lhůtě splatit. Věřitelé sice umožňují prodloužení splatnosti SMS půjčky bez registru, avšak rozhodně to není nic levného.

Jakákoliv půjčka bez nahlížení do registru, tedy i SMS půjčka bez registru není v dnešní době nejlepším východiskem.

SMS půjčka s exekucí

Některé společnosti lákají klienty se špatnou finanční minulostí na úvěry, které jim však nesmí poskytnout. SMS půjčka s exekucí nebo SMS půjčka pro dlužníky je tak za hranou zákona. Ze zákona je totiž zakázáno půjčovat lidem v exekuci, nebo insolvenci.

Navíc poskytovatelé úvěru mají povinnost nahlížet do registru dlužníků a pokud má žadatel problémy se splácením svých závazků, což v exekuci evidentně má, měla by jeho žádost o SMS půjčku s exekucí být zamítnuta.

Kromě toho, že jsou tyto půjčky zakázané, je potřeba si uvědomit, že přes SMS půjčku s exekucí cesta ven z exekuce nevede. Naopak je téměř jisté, že se finanční situace dlužníka ještě více zhorší.

SMS půjčku s exekucí totiž poskytují společnosti, které nemají licenci ČNB, nastavují pro dlužníky velmi nevýhodné podmínky a spoléhají na to, že dlužník nestihne půjčku splatit. Pak na řadu přicházejí tučné sankce, na kterých věřitel vydělává.

SMS půjčka s exekucí tak může dlužníka dostat na úplné dno. K tomuto typu půjček je tedy třeba přistupovat velmi obezřetně, neboť SMS půjčku s exekucí nelze řadit mezi nejlepší půjčky.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang