Dlouhodobá půjčka bez registru a pro dlužníky

Špatná úvěrová minulost je pro žadatele o bankovní půjčku stopkou. Musejí se obrátit na nebankovní věřitele. Jak je to s dlouhodobou půjčkou bez registru? A je šance získat půjčku pro dlužníky s exekucí?

Kdo se potýká s dluhy a má negativní záznam v registrech, s půjčkou v bance nepochodí. A hned na začátek je potřeba říci, že i férové nebankovní společnosti se zdráhají dlužníkům půjčovat. Co tedy dělat, když mám exekuci a potřebuji půjčku? Ideálně se obrátit na profesionály nabízející pomoc při řešení dluhů. Určitě není vhodné si v takové situaci brát nové půjčky.

Podle zákona navíc každý poskytovatel úvěru musí registry dlužníků kontrolovat a nesmí půjčit žadatelům, kteří už jsou zadluženi nebo mají problémy se splácením. Chrání tím sebe i dlužníky zároveň. Neuvážené půjčky totiž snadno přerostou přes hlavu a dostanou dlužníka do kolotoče dluhů

I přesto existují nebankovní společnosti, které nabízí i půjčky pro dlužníky. Ovšem dlouhodobých půjček bez doložení příjmu je jako šafránu. Dlouhodobá půjčka bez registru nebo dlouhodobá půjčka bez doložení příjmu bývá spíše výjimkou. A pokud na ni člověk přece jen narazí, pak rozhodně nebude výhodná.

Kde najít dlouhodobou půjčku bez registru? A jak si koupit telefon na splátky pro dlužníky?

Dlouhodobá půjčka bez registru

Dlouhodobá půjčka bez registru je půjčka se splatností delší než 1 rok. Mezi dlouhodobé půjčky patří například půjčky na auto nebo hypotéky. Dlouhodobé půjčky nejčastěji poskytují bankovní společnosti, které do registrů dlužníků nahlížejí.

Je tedy jasné, že banky dlouhodobou půjčku bez registru nenabízejí a ze zákona ani nemůžou.

Jsou sice nebankovní subjekty, které mají dlouhodobou půjčku bez registru v nabídce, avšak jde o velmi vzácný finanční produkt. Mnoho společností tento typ úvěrů neposkytuje. Většina společností totiž nabízí krátkodobé půjčky bez registru s maximální dobou splatnosti 30 dnů.

Pokud někdo dlouhodobou půjčku bez registru nabízí, bude se jednat o velmi drahou půjčku, kdy věřitel bude často požadovat ručení majetkem.

Mezi podmínky pro poskytnutí dlouhodobé půjčky tedy patří dobrá bonita (pravidelný příjem a žádné závazky po splatnosti), plnoletost a občanství ČR. V některých případech lze získat i půjčku pro cizince s trvalým pobytem, a to nejen půjčku pro Slováky – půjčit si zpravidla mohou i lidé z jiných zemí.

Dlouhodobá půjčka bez doložení příjmu

Na nabídku dlouhodobé půjčky bez registru lze čas od času narazit, avšak nabídka dlouhodobé půjčky bez doložení příjmu je holý nesmysl. Poskytovatel úvěru často přimhouří oči nad doložením příjmů, pokud se jedná o mikroúvěr s krátkou dobou splatnosti.

Avšak jak by mohl věřitel poskytnout dlouhodobý úvěr, když by neměl jistotu, že mu dlužník peníze vrátí? Odpověď je jednoduchá. Dozajista bude chtít ručit majetkem dlužníka nebo třetí osoby, která se za něj zaváže.

Pokud dlužník přestane splácet, připadne zastavená nemovitost nebo jiný druh zástavy věřiteli. Kdo tedy nemá dostatečně vysoké příjmy nebo je nedokáže doložit, neměl by si dlouhodobou půjčku bez doložení příjmu či jakoukoliv jinou půjčku bez doložení příjmu brát.

Dlouhodobá půjčka pro dlužníky

Dlužníci jsou jak pro banky, tak pro nebankovní společnosti velmi rizikovými klienty. Proto jim většina společností nepůjčí. A pokud ano, bude požadovat stabilní a dostatečný příjem. Navíc se spíš bude jednat o malou půjčku v řádech tisíců korun s krátkou dobou splatnosti. Kde získat půjčku pro dlužníky?

Dlouhodobá půjčka pro dlužníky není často nabízeným produktem. Většinou ji budou nabízet soukromé osoby nebo pofidérní nebankovní společnosti, které budou vyžadovat zástavu nemovitosti nebo jiného majetku.

Navíc dlouhodobá půjčka pro dlužníky se příliš nevyplatí kvůli vysokým úroků a velmi nevýhodné RPSN. Dlužníci by se vždy měli snažit hledat jinou alternativu než je dlouhodobá půjčka pro dlužníky. Ta jejich situaci rozhodně nezlepší.

Půjčka pro dlužníky – výhody a nevýhody

Půjčky pro dlužníky by sice věřitelé nabízet neměli, přesto se tak děje. U půjček pro dlužníky lze konstatovat, že jejich nevýhody převažují nad výhodami.

Výhody půjčky pro dlužníky jsou následující:

  • alternativa pro ty, kterým banka nepůjčí
  • jednoduchý a rychlý schvalovací proces
  • možnost odkladu splátek
  • společnost většinou nenahlíží do registrů
  • peníze v hotovosti i na účet

Půjčky pro dlužníky však mají spoustu nevýhod:

  • vysoké úroky, RPSN a sankce
  • poplatky za jakoukoliv změnu smlouvy (odklad splátek aj.)
  • některé společnosti vyžadují ručení majetkem
  • některé společnosti vyžadují pravidelný a dostatečný příjem

Na internetu lze najít velké množství společností, které slibují půjčky pro dlužníky. Na ně by si však měl člověk dát pozor. Tyto nabídky často hraničí s lichvou, která může dlužníka dostat až na úplné dno.

Telefon na splátky pro dlužníky

Pokud je někdo zadlužený, neměl by si další půjčku brát. Tím spíš pokud si chce jen koupit nový spotřebič, dovolenou nebo telefon. Avšak může se stát, že se telefon rozbije a člověk na nový nemá. Lze si pořídit telefon na splátky pro dlužníky?

Již bylo uvedeno, že pokud dlužníkům někdo půjčku poskytne, bude to nebankovní společnost nebo soukromá osoba. Nebankovní půjčka může být využita na cokoli. Účel, na rozdíl od studentské půjčky, není potřeba dokládat a lze zapůjčit takovou výši, jakou žadatel potřebuje a věřitel je ochotný dát.

Může to být telefon na splátky pro dlužníky, televize na splátky nebo počítač na splátky. Nabídka na dnešním trhu půjček je poměrně pestrá a opravdu si lze vzít půjčku na cokoliv.

Ovšem každý by měl používat zdravý rozum a nepůjčovat si peníze na nepotřebné, životu nedůležité věci.

Okamžitá půjčka pro dlužníky, půjčka pro dlužníky ihned na účet

Okamžitá půjčka pro dlužníky je většinou poskytována v hotovosti. Lze o ní zažádat kdykoliv online a vždy záleží na individuálním posouzení věřitele. Negativní záznam v registru dlužníků u nebankovních společností neznamená stopku.

Dnešní digitální doba samozřejmě umožňuje i získání půjčky pro dlužníky ihned na účet. Bankovní převody dnes trvají maximálně do druhého dne, avšak pokud má dlužník stejnou banku jako věřitel, může mít peníze na účtu ještě ten samý den.

Ať už se jedná o okamžitou půjčku pro dlužníky v hotovosti nebo půjčku pro dlužníky ihned na účet, je potřeba počítat s tím, že tato půjčka je drahá. Dlužník ve většině případů zaplatí mnohonásobně více než si půjčil. Pokud tedy vůbec bude schopný půjčku splatit.

Půjčky pro dlužníky s exekucí

Dlužníci v exekuci jsou lidé s velkými dluhy, kteří v minulosti měli problémy se splácením svých závazků. Je tedy jasné, že je jen hrstka věřitelů, kteří půjčky pro dlužníky s exekucí nabízejí.

Půjčku lze čerpat v hotovosti na ruku. Není třeba disponovat bankovním účtem. Jakmile by totiž peníze na účet přišly, exekutor by je zabavil.

Obvykle se jedná o půjčku od soukromé osoby, kdy dlužník musí podepisovat směnku nebo ručit majetkem.  

Půjčka pro dlužníky v registru, půjčka pro dlužníky bez registru

Nebankovní půjčka pro dlužníky v registru, také nazývaná jako půjčka pro dlužníky bez registru, je druhem úvěru, při jehož schvalování se poskytovatel buď vůbec nedívá do registrů dlužníků (tzv. půjčka bez registru), nebo registry sice zkoumá, avšak při vyhodnocování úvěruschopnosti nedává záznamům v nich váhu.

Půjčka pro dlužníky v registru registru má vyšší schvalovatelnost, takže peníze mohou získat i problémoví klienti, kteří mají horší úvěrovou minulost. Na druhou stranu je potřeba si ohlídat určité skutečnosti, které mohou půjčku pro dlužníky bez registru činit nevýhodnou.

Na prvním místě by vždy měla figurovat cena, nejlépe v podobě výše RPSN. Vždy je třeba zkoumat celkové přeplatky.

Důležité jsou také podmínky splácení, možnost předčasného splacení zdarma, či naopak odložení splátek, které většinou zdarma není.

I nad malou půjčkou pro dlužníky v registru by měl žadatel hodně přemýšlet. Může být dost riziková z hlediska předlužení a pádu do dluhové pasti.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang