Pod stromeček patří i knížky!

Tak už je to zase tady. Vánoce! Svátky stresu, finanční krize a rozpadajících se vztahů Ale proč být jen pesimističtí? Jedná se také o čas, kdy si sobě nebo někomu jinému, každý může udělat radost hezkým dárkem.

Následující článek čtenářům představuje něco málo z oblasti dnes bohužel trochu opomíjené, přitom tak fashion a designové. O co jde? No přeci o knihy!

TIP: Nejen knížky, ale i spousta dalších originálních dárků lze levně sehnat na eshopu Temu.

Tereza Říčanová: Kozí knížka

Kdo má kolem sebe kamarádky matky nebo kamarády otce? A hledá alternativní dárek který potěší je i jejich dítko? Tohle je dokonalé řešení. Vtipná a roztomilá kniha o životě jedné kozy na českém statku.

Kniha ilustrovaná tak, aby dítě pochopilo a rodič se pobavil, nehledě na to, že se o koze obě věkové kategorie vážně doví mnoho zajímavých poznatků.

Joann Sfar: Klezmer –⁠ Cesta na Východ

Tento netradiční komiks se stal hitem už minulé Vánoce, ale to byl teprve chvíli na světě. Nyní je mu už 1 rok a zasluhuje si, aby se i tyto Vánoce objevil pod velkým množstvím stromečků.

Krásně, až romanticky nakreslený židovský příběh plný humoru a užitečných rad do života. Autor má na svědomí i komiks Rabínův kocour a nyní životopisný film o Serge Gainsbourg.

Neil Gaiman: Coraline

Před několika lety svět uchvátil film o rozpustilé holčičce, která vlezla od díry, do které neměla. Podívaná to bylo úžasná, ale co teprve tato skvělá kniha, kterou psal autor několik let, aby vznikla pohádka pro dospělé! S ní nelze udělat chybu, musí se totiž líbit snad každému.

Minnie Gastel: Mýtus Versace

Vzhledem k tomu, že se jedná o první biografickou knihu, která byla o tomto návrháři napsaná, by byla hloupost ji přejít. Kniha se opírá o svědectví nebližších Gianniho Versace, kteří také dodali potřebné dokumenty a příběhy hodné ke zpracování.

Petra Soukupová: Zmizet

Mladá autorka, její druhá kniha a hned cena Magnesia litera. Někdo tu knihu nenávidí, někdo ji miluje. Každopádně vzbuzuje emoce a to je nejdůležitější. Filmové vidění i psaní a intimní zpověď spisovatelky o její rodinné krizi stojí za to!

Jaroslav Rudiš: Konec punku v Helsinkách

Po úspěchu s knihou Potichu přichází Rudiš s novým dílkem, které nese název Konec punku v Helsinkách. A křest v Arše i rozhovory v rozhlase slibují, že se čtenáři mají na co těšit. Tak ať žije punk, a to český a literární!

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang