Dny Jeruzaléma v Praze a v Plzni

Kdo Fashionbook čte pravidelně, tuší, že Izrael je můj druhý domov. Mám tu své kořeny, rodinu, přátele i nezapomenutelné vzpomínky. Nemám nic společného s politikou, předsudky nebo nenávistí. Místo u svého stolu nabízím každému, kdo k němu usedne se stejně čistými úmysly. Naivní? Možná, ale pořád si říkám, že idealismus je nutný nástroj k přežití.

Podobný postoj jako já zastává i festival Days of Jerusalem, který se letos koná v Plzni (19.-20. června) a v Praze (21.-23. června). Bok po boku tu vystupují izraleští a palenstinští kuchaři, hudebníci či performeři.

Mezi hosty programu jsou židé, muslimové a křesťané, kteří věří, že kultura dokáže to, co diplomatické rozhovory zatím nesvedly.

Festival se koná na území České republiky již potřetí, předchozí dva ročníky měly výbornou atmosféru také díky skvělému publiku.

Jsem přesvědčená o tom, že letošní ročník v pozitivních dojmech nezaostane za těmi minulými, už kvůli tomu, že Days of Jerusalem pořádají lidé, kteří toho pro mír na Blízkém východě udělali v osobním měřítku docela dost.

Podrobnosti o programu najdete zde.

Anit výběr:

– Výstava (ID)ENTITA, kterou dala dohromady šéfredaktorka časopisu Dolce Vita Danica Kovářová a Claudette Zorea, vedoucího módního ateliéru akademie Bezalel v Jeruzalémě.

– Adi Yair a workshop kreativní techniky současné módní tvorby.

– Móda Jeruzaléma, která předvede kolekce čtyř jeruzalémských designérek z akademie Bezalel.

– Workshop jeruzalémských šéfkuchařů Palestince Kamela Hashlomona a Ilana Garousiho, kteří jsou hvězdami blízkovýchodní kuchyně.

– Vystoupení rappera Muhammada Mughrabiho, který žije v uprchlickém táboře Shuafat v Jeruzalémě.