Zábal na vlasy

O vlasy, jinak nazývané také korunou krásy, je třeba se denně starat. Prvním krokem je časté mytí a hlavně důkladné oplachování šamponu. Oplachovat je důležité, protože při nedostatečném smytí šamponu se ve vlasech tvoří lupy. Také to způsobuje svědění a nepříjemný pocit.

Dobré je používat i kondicionér, který dodá vlasům lesk a sílu. Hlavně u poškozených vlasů je třeba tyto procedury důkladně dodržovat. 

Zábal dodá vlasům speciální péči

Dalším způsobem jak pečovat o vlasy je používání zábalů. Zábal na vlasy smíchaný doma z běžných ingrediencí je tak účinný jako ten, který aplikuje profesionální kadeřnice. Smíchání dvou až tří žloutků s medem a dvěma polévkovými lžícemi olivového oleje dokáže doslova zázraky.

Tato směs se nanese na vlhkou pokožku a vlasy. Pak se vlasy zabalí do igelitu a obtočí ručníkem. V teple je třeba nechat působit asi třicet minut. Čím déle, tím je lepší výsledný efekt. Při použití alespoň jednou týdně by vlasy měly být lesklejší, silnější, pružnější a neměly by se tolik lámat.

Olejový zábal na mastné vlasy

Olejový zábal na vlasy je dobré aplikovat i na vlasy mastné, protože i mastící se vlasy potřebují výživu.

Na takový typ vlasů smíchejte žloutek s citrónovou šťávou a vmasírujte do pokožky hlavy. Pár desítek minut nechte působit a pak umyjte jemným šamponem. Když se vlasy umyjí je třeba je propláchnout kopřivovým čajem a nechat usušit. Po aplikování jednoho tohoto zábalu se dostaví výsledek a vlasy už nebudou tolik mastné. 

Olejový zábal na lámavé vlasy

Na lámavé vlasy se používá zábal na vlasy vyrobený smícháním několika decilitrů piva a vajíčka. Jemně se zábal vetře do pokožky hlavy a nechá se působit alespoň půlhodiny.

Následně se vlasy umyjí. Zábal je vhodné opakovat alespoň dvakrát do týdne.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang