Vzorky parfémů zdarma – testery, odstřiky 

Existuje tolik krásných vůní, které stojí za vyzkoušení. Jenže jen málokdo si může dovolit zkoušet každou vůni, která je na trhu dostupná. Ideálním řešením jsou proto vzorky parfémů, za které člověk většinou neutratí vůbec nic.

Vzorky parfémů mívají různé podoby a mohou se lišit co do balení i objemu. Ideální jsou vzorečky v podobě malých flakónků o objemu 2–5 ml s rozprašovačem, které lze jednoduše nosit při sobě.

Lze narazit také na vzorky s aplikátorem v podobě malé „tyčinky“, jejichž nanášení je o poznání méně pohodlné. Jejich objem bývá okolo 1 ml, tudíž jde skutečně jen o vzoreček na pár použití. Vždy však záleží na tom, co zrovna daná značka nabízí.

Kde sehnat vzorky a testery parfémů zdarma?

Vzorek parfému je k dostání skoro v každé internetové prodejně s parfémy, stačí pouze pořádně projít nabídku, popřípadě se obrátit na zákaznickou podporu. Velmi často jsou vzorky parfémů zdarma, za testery je však třeba symbolickou částku zaplatit.

Další způsob, jak se dostat ke vzorku vůně, je nákup parfému, ke kterému je jako dárek zdarma vzorek parfému jiné značky. Dárky k nákupu lze běžně získat v internetových parfumeriích, z nichž zřejmě neznámější je e-shop Notino.

Vzorky parfémů jsou samozřejmě k dostání také v kamenných parfumeriích, stačí se obrátit na zaměstnance prodejny. Pokud vzorečky nejsou k dispozici, lze požádat o odstřik parfému.

Jednu z možností představuje také nákup časopisů, které se alespoň částečně zabývají módou a kosmetikou. Vzorky parfémů i kosmetických produktů se často nacházejí hned na několika stránkách.

Také samotní výrobci parfémů na svých stránkách mnohdy pořádají speciální akce, v rámci nich lze získat vzorky nových parfémů i kosmetiky zdarma.

Jak a kde získat vzorky a testery parfémů zdarma?

 • v online parfumeriích – zdarma k objednávce, popř. za symbolickou částku
 • v kamenných parfumeriích – zdarma jsou jak odstřiky parfémů, tak vzorky kosmetiky
 • v magazínech zaměřených na módu a kosmetiku
 • na webu příslušné značky – výměnou za osobní údaje (e-mail, adresa bydliště)

Vzorky a testery parfémů mohou pomoci při výběru nové vůně. Výhodou také je, že má-li vzorek objem kolem 5 ml, vydrží poměrně dlouho. Lze jej pak nosit stále při sobě i v té nejmenší kabelce.

Vzorky parfémů online – zdarma nebo za nízkou cenu

E-shopy s parfémy a kosmetikou často nabízejí vzorky parfémů zdarma k objednávkám od určité hodnoty. Nevýhodou v tomto případě je, že si zákazník může vybrat pouze z několika vůní, popřípadě si nemůže vybrat vůbec. Chce-li člověk vyzkoušet konkrétní vůni, může si objednat odstřik parfému za symbolickou částku.

Například zmiňované Notino vzorky zdarma nabízí k objednávkám, stejně tak vzorky kosmetiky. Rovněž je v tomto e-shopu možné objednat odstřiky parfémů za cca 35 až 200 Kč. Ty dražší se týkají opravdu luxusních kousků jako například Gucci nebo parfémy Versace.

V některých e-shopech získají vzorky vůní zdarma k objednávce zákaznici, kteří se zaregistrovali a stali se tak členy věrnostního programu, popřípadě se přihlásili k odběru newsletteru.

Vzorky parfémů v kamenných prodejnách

Dostupnost vzorků či možnost odstřiku parfému v kamenných parfumeriích je naprostou samozřejmostí. Ve většině případů jsou odstřiky i vzorky zdarma, což platí nejen pro vzorky parfémů, nýbrž i pro vzorky kosmetiky. Mnoho zákaznic má zájem především o vzorky make-upu, jelikož si tak mohou daný produkt vyzkoušet na denním světle a v běžných podmínkách.

Vzorky parfémů z oficiálních stránek značky

Málokdo ví, že vzorek parfému lze získat také výměnou za určité osobní údaje na webu dané značky. Stačí se tedy podívat na oficiální stránky, zda náhodou daný výrobce tuto možnost nenabízí. Obvykle je potřeba poskytnout e-mailovou a poštovní adresu a stát se odběratelem novinek. Vzorek vůně pak přijde poštou.

Vzorky parfémů tímto způsobem nabízí například tyto značky:

 • Calvin Klein
 • Hermes
 • Marc Jacobs
 • Ralph Lauren
 • Burberry
 • Dolce & Gabbana

Vzorky vůní zdarma jsou však čas od času nabízeny i jinými výrobci, stačí sledovat oficiální webové stránky. Po uvedení nového parfému na trh se s velkou pravděpodobností možnost odběru vzorku zdarma objeví.

Oblíbené značky se také vyplatí sledovat na sociálních sítích a zaměřit se na hashtagy jako #freesample, #freeperfume nebo #freefragrance. Výrobce na sociálních sítích současně uvádí postup, jak vzorky vůní získat. Někdy je nutné zapojit se do různých soutěží, jindy stačí například jen napsat komentář na určité téma.

Notino – vzorky zdarma

Notino je obrovský internetový obchod s kosmetikou a parfémy, proto zřejmě nikoho nepřekvapí široká nabídka odstřiků parfémů. Jak bylo zmíněno výše, odstřiky parfémů jsou zpoplatněné symbolickou částkou. Vzorky zdarma Notino nabízí také, a to k objednávkám a vybraným produktům. Jedná se jak o vzorky parfémů, tak o vzorky kosmetiky.

V e-shopu Notino se vyplatí sledovat také sekci s parfémy v akci. Často zde lze najít vůně s výraznou slevou, popřípadě s poštovným zdarma.

Vzhledem k tomu, že se jedná o předního prodejce parfémů a kosmetiky u nás, si z nabídky vybere takřka každý. Dostupné jsou jak dámské a pánské parfémy, tak toaletní či parfemované vody.

Kromě toho tu zákazníci najdou pečující a dekorativní kosmetiku luxusních i dostupnějších značek či vlasovou kosmetiku zahrnující oleje na vlasy šampony, kondicionéry, vlasové masky, barvy na vlasy a mnoho dalšího.

Douglas – vzorky zdarma

Dalším místem, kde lze získat vzorky zdarma, je Douglas parfumerie. K objednávkám od určité hodnoty lze očekávat vzorek vůní, které byly v poslední době uvedeny na trh. Na rozdíl od e-shopu Notino nenabízí odstřiky parfémů online, bezpochyby je však možné o vzorek či odstřik zdarma požádat v kamenné prodejně.

Avon – vzorky zdarma

Kosmetická značka Avon nabízí miniatury vůní o objemu 10 ml. Bohužel nejsou zdarma, je třeba si je objednat a zaplatit jako jakékoliv jiné zboží. Ceny se pohybují cca od 70 do 100 Kč. Vzorky zdarma Avon v současné době na oficiálních webových stránkách nenabízí.

Jak vybrat ten pravý parfém?

Když už je řeč o vzorcích parfémů, hodí se také uvést pár tipů, které s výběrem té pravé vůně pomohou. Na co se při vybírání parfému zaměřit a čeho se vyvarovat?

Platí, že není vhodné zkoušet příliš mnoho parfémů najednou. Doporučuje se přičichnout k maximálně třem vůním a za nějakou dobu případně zkoušet další. Je vhodné každou vůni nanést na různá místa na těle a průběžně k ní čichat během celého dne. Jedině tak lze zjistit, jak parfém skutečně voní poté, co se takzvaně rozleží.

Dále je důležité výběr vůně neuspěchat. Tóny, které jsou cítit bezprostředně po nastříkání parfému na pokožku, se postupem času více či méně změní. Není vhodné se rozhodovat pouze podle prvního dojmu. Jak bylo řečeno výše, parfém se musí rozležet, proto je ideální nechat jej na pokožce po celý den.

S výběrem parfému pomohou oblíbené vůně. Někdo dává přednost citrusům, někdo vanilce a skořici, někdo zase preferuje výrazně květinové tóny. Před návštěvou parfumerie je dobré podívat se na složení vůní, které si dotyčný oblíbil, a nový parfém vybírat na základě daných ingrediencí. Tak jako tak je vhodné před samotným nákupem požádat o vzorek daného parfému a vše si pořádně rozmyslet.

Samozřejmostí je se při výběru parfému spoléhat výhradně na svůj vkus. Nikdy není dobré kupovat určitou vůni jen proto, že se líbí partnerovi či přátelům. Nejdůležitější je to, jak parfém působí na smysly jeho nositele.

Jak parfém skladovat?

Po dlouhém vybírání a zkoušení vzorků parfémů je konečně hotovo. Nyní je načase pro nově zakoupený parfém najít správné místo, aby vydržel co nejdéle. Přece jen se nejedná o levnou záležitost a byla by škoda, kdyby se vůně vlivem nesprávného skladování zkazila.

Je důležité vědět, že:

 • je vhodné nechat parfém v původním balení, dokud se nezačne používat
 • parfém by se vždy měl skladovat na tmavém a suchém místě
 • parfém je vhodné po každém použití vrátit do původní krabičky
 • je dobré parfém umístit na spodní poličku
 • na cestování se hodí spíše vzorek parfému, respektive jeho odstřik
 • pro skladování parfému jsou vhodná místa s konstantní teplotou

Z výše zmíněného vyplývá, že koupelna, kde mnoho lidí svůj parfém nechává, není zrovna ideálním místem. Dokonce je pro skladování parfému vyloženě nevhodná, a to kvůli vysoké vlhkosti a proměnlivé teplotě.

Kromě toho je nutné ochránit parfém před oxidací, za kterou stojí především vzduch. Parfém by měl proto zůstat zavřený, dokud se nezačne používat. Rovněž je vhodné je po každém použití vrátit do původní krabičky a následně jej zavřít například do šuplíku v ložnici, kde se k němu nedostane světlo.

Správný způsob skladování může výrazně prodloužit životnost parfému. Je-li ponechán na tmavém a suchém místě s konstantní teplotou, vydrží i déle jak pět let. V opačném případě se může vlivem nepříznivých podmínek zkazit. To se pozná jednoduše tak, že se jeho vůně změní – většinou získá nepříjemně nakyslé tóny.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang