Vzorky parfémů: Jak na to

Existuje tolik krásných vůní, které stojí za vyzkoušení. Bohužel málokdo si může dovolit zkoušet každou vůni, která je na trhu dostupná. Ideálním řešením jsou vzorky parfémů, za které člověk většinou neutratí vůbec nic.

Vzorky parfémů mívají různé formy. Mohou se lišit co do balení i objemu. Ideální jsou vzorečky v podobě malých flakónků o objemu 2–5 ml s rozprašovačem.

Lze narazit také na vzorky s aplikátorem v podobě malé „tyčinky“, jejichž nanášení je o poznání méně pohodlné. Jejich objem bývá okolo 1 ml, takže také žádná sláva, je to opravdu jen vzoreček na pár použití. Vždy však záleží na to, co zrovna daná značka nabízí.

Kde sehnat vzorek parfému?

Vzorek parfému je k dostání skoro v každé internetové prodejně s parfémy, stačí pouze pořádně projít nabídku. Stojí od 18 Kč až po cca 200 Kč, pokud se jedná o drahé vůně, které v běžném balení překračují například částku 7000 Kč.

Další způsob, jak se dostat k vzorku vůně, je nákup jiného parfému, ke kterému je jako dárek zdarma vzorek jiné vůně. Tento příklad „nákupu“ vzorečku je spíše o štěstí a kolikrát záleží i na prodavačce.

Vzorek parfému lze rovněž získat jako dárek ke koupi časopisu, to by se však dalo označit spíše za cílený nákup.

Vzorky parfémů mohou pomoci při výběru nové vůně. Výhodou také je, že má-li objem kolem 5 ml, vydrží poměrně dlouho. Lze jej pak nosit stále při sobě i v té nejmenší kabelce.