Shein – recenze – plavky, šaty – Shein.cz

S reklamou na Shein.cz je možné se setkat skoro všude, zejména pak na Instagramu a Facebooku. V rámci nejrůznějších spoluprací ukazují influenceři trendy kousky nakoupené právě z Sheinu za minimální ceny. Co je to Shein a jak na něm výhodně nakoupit?

V roce 2012 se Chris Xu, americký absolvent Washingtonské univerzity, vzdal podnikání ve svatebních šatech a koupil doménu Sheinside.com. V roce 2015 změnil značku na Shein a zaměřil se na zahraniční trhy. Od té doby nemá Shein oblečení konkurenci.

Co je Shein?

Shein je internetová společnost rychlé módy se sídlem v Číně, která vznikla v roce 2008 a je známá svým superlevným oblečením zaměřeným na ženy. Se svým mottem „každý si může užívat krásu módy“ prodává Shein převážně dámské oblečení, ale nabízí také stále širší výběr doplňků, bot, dětského oblečení a pánského oblečení. Člověk zde může narazit dokonce i na vlasy na prodlužování.

Značka se stala tak známou na sociálních sítích, protože prodává své výrobky influencerům na Instagramu, kteří používají partnerské odkazy a posílají jim zdarma oblečení, aby je mohli recenzovat v placených reklamách. Dostala se také do centra kontroverze kvůli nedostatečné transparentnosti, pokud jde o problémy s dodavatelským řetězcem.

Udává ceny e-shop Shein v CZK? Ano. V České republice jsou ceny na oblíbeném e-shopu shein uvedeny v českých korunách. Proto už není třeba si přepočítávat cenu na naši měnu.

Shein slevové kódy jsou velkým lákadlem pro většinu zákazníků.

 • 10% sleva na první online nákup: Po registraci k odběru newsletteru dostane zákazník Shein slevový kód na svůj email.
 • Aplikace Shein: Stáhnutí aplikaci Shein a získání 15% slevy na první objednávku.

Objednávka oblečení Shein – doprava

Množství oblečení, které je na webových stránkách společnosti Shein.cz k dispozici, je přinejmenším ohromující. Takže i když je navigace na stránkách snadná a intuitivní, je zřejmé, že „nákupní výlet“ nebude rychlý. Lze zde sehnat shein plavky, shein šaty a dokonce i shein tepláky a mikiny.

Jakmile se zákazník prokliká obrovským množstvím oblečení, přejde k shein dopravci. Ta není pro mnoha žen a mužů úplně ideální. Jelikož Shein posílá z Číny, trvá to doslova věčnost, než oblečení zákazníkovi dorazí. Existuje i varianta expresního doručení do několika dnů. 

Shein dopravce doručuje objednávky převážně až domů, proto je pro mnoho lidí lepší využít jiných dopravců. Ti to mohou doručit na různá sběrná a výdejná místa a člověk si může balíček vyzvednout kdykoliv.

Na druhou stranu, pokud zákazník utratí více než určitou částku peněz, je cena Shein dopravy zdarma. Takže i když člověk musí několik týdnů, než shein oblečení dorazí na práh domu, alespoň za doručení není potřeba platit navíc. Shein.cz automaticky přepočítává na Kč.

Jak oblečení Shein sedí?

Jednou z nejtěžších věcí při nakupování oblečení online na Shein česky je určit, jakou velikost si objednat. Naštěstí je u každého zboží uvedena podrobná velikostní tabulka s konkrétními rozměry pro každou velikost, takže to není tak těžké odhadnout. Ale i když nakupující zná svou obvyklou velikost, vždy je na místě se pro jistotu podívat do tabulky. 

Velkou výhodou je sledování shein recenzí přímo pod daným kouskem oblečení. Řada žen přidává do recenzí fotografie, jak kousek sedí na těle, společně s informací o rozměru. V rohu je mimojiné ukazatel, jak dobře oblečení odpovídá dané evropské velikosti. Shein recenze jsou zkrátka velkým bonusem.

Je oblečení značky Shein kvalitní?

Ano i ne. Podle sdílených zkušeností ostatních zákazníků byla kvalita oblečení stejně rozporuplná jako velikost. Shein nabízí popis i recenze česky.

U většiny kousků oblečení je materiál odlišný. To znamená, že člověk může narazit na svetr, který nekouše, nebo naopak na letní šaty, které vypadaly na obrázku naprosto odlišně než vypadají v reálu. 

Jedna ze zákaznic zhodnotila plyšový kabát jako podprůměrný. Byl měkký, to ano, ale samotný materiál – polyesterové rouno – byl velmi tenký. Měla ho na sobě jeden chladný podzimní den a moc ji nezahřál, protože vítr procházel skrz kabát. Nicméně v pračce vydržel, aniž by se srazil, a vypadá kvalitněji, než se zdá. Takže nebylo třeba využít Shein vrácení zboží.

Na čínském e-shopu Shein je řada módních kousků.

Stojí oblečení značky Shein za to?

Ti, kteří na Shein nakupují, mají bezesporu rádi výhodné nabídky a nevadí jim delší Shein doprava. Nikdo však netouží po kousku trendy oblečení, které se po jednom vyprání srazí nebo ztratí barvu. A u značky Shein dostane zákazník přesně to, za co zaplatí: levné, módní oblečení, které může být trefou do černého, pokud jde o skutečnou kvalitu. 

Shein oblečení je ekvivalent obchodů jako Forever 21 nebo Charlotte Russe. Kousky nakoupené v Shein se doporučují zejména pro nákupy zábavných věcí, které plánuje člověk nosit jen párkrát, jako jsou šaty na večírek nebo grafické tričko, ale ne pro investiční kousky, jako je zimní kabát nebo džíny, které se budou během sezóny hodně používat. Vyplatí se koupit Shein trička a v některých případech i Shein kalhoty.

Před nákupem z Číny u Shein.cz online je dobré si udělat průzkum, aby se kupující vyhnul problémům se zákaznickým servisem. Velikost, kvalita a vzhled zboží nemusí odpovídat tomu, co člověk očekává nebo co vidí na obrázcích, proto by si vždy měl každý nejprve zkontrolovat tabulku velikostí a přečíst si případné recenze daného zboží. 

Podobné to je i při nákupu na Alibaba. Vždy se doporučuje si nejdříve přečíst Alibaba recenze ostatních zákazníků, kteří výrobek nebo službu zakoupili nebo použili. Stejně jako například recenze Joot.cz.

Nejlepší věci, které lze koupit na Shein

 • halenky
 • sukně
 • Shein tepláky
 • Shein mikiny
 • Shein kalhoty
 • Shein trička
 • Shein saténové šaty
 • kabáty (zejména veselé barvy/vzory, které nemusí být nejteplejším kouskem) 
 • cokoli módního
 • cokoli, u čeho je méně důležitý střih (tlusté svetry, kardigany a volné halenky jsou vždy velkou výhrou!)
 • Shein plavky 
 • těhotenské oblečení

Podobný sortiment je k dostání také na eshopu Trendyol, seženete zde plavky, šaty, trička a další podobné kousky.

Sečteno a podtrženo? U značky Shein nikdy na 100 % zákazník neví, co přesně dostane. Ale díky nízkým cenám a Shein vrácení zboží je to zábavný (a levný) způsob, jak vyzkoušet nové styly a experimentovat s trendy. Mnohdy kvalita velmi překvapí.

Co je to rychlá móda a proč je špatná?

Rychlá móda je móda, která se vyrábí rychle a levně s cílem využít trend. Rychlá móda šetří na kvalitě ve jménu módního a levného oblečení, které spotřebitelům umožňuje zveřejnit svůj outfit na Instagramu a okamžitě vyhodit již nemoderní kus oblečení do koše.

Rychlá móda je špatná, protože podporuje zvýšený konzumerismus (více nakupování za účelem následování trendů) a zvýšené plýtvání (levnější kvalitní věci rychle končí na skládkách) – zatímco náušnice Gucci jsou něco, na co člověk musí šetřit, a tak si pořídí spíše jeden pár, náušnic ze Shein si lze koupit v podstatě neomezeně.

I když může být lákavé kupovat oblečení od prodejců rychlé módy, v konečném důsledku tento způsob nakupování škodí životnímu prostředí a dělníkům, kteří zmíněné styly vyrábějí.

Shein.cz šaty v ceně 200 Kč mohou stát 200 Kč jen díky levným materiálům a levným výrobním nákladům. To znamená, že náklady na pracovní sílu jsou silně vyjednávány. Ve fast fashion jde především o to, aby se styly prodávaly v masovém množství a zachovala se tak tenká hrubá marže – dělníci v oděvním průmyslu při této dohodě často trpí nejvíce. 

Známé jsou zdánlivě nekonečné děsivé příběhy o nebezpečných pracovních podmínkách pro dělníky v továrnách, od požárů až po zřícení továren. Řada zdrojů uvádí, že kromě nehumánních podmínek dostávají dělníci 2-6 centů za kus vyrobeného oblečení. Což není ani minimální mzda. Navíc pracují v průměru 60-70 hodin týdně

Bohužel i mezinárodní značky, které přísahají, že dodržují všechny pracovní zákony a zákony o spravedlivé mzdě v zemích, kde vyrábějí, mohou nenápadně tahat za nos. Zahraniční země mohou mít mnohem nižší standardy bezpečných pracovních podmínek a spravedlivého odměňování než v Evropě. 

Existuje řada odpůrců Shein, kteří e-shop kritizují kvůli nedostatečným podmínkám pro dělníky.

Existují situace, kdy je nakupování rychlé módy morálně v pořádku

Etika nakupování rychlé módy neplatí pro ty, kteří nakupují rychlou módu jako potřebu. Výběr místa, kde nakupovat, a dodržování vysokých etických a udržitelných standardů ze strany značek je výsadou.

Tipy pro nakupování na Shein – krok za krokem 

Jak může zákazník najít opravdu skvělé zboží? Jak najít něco, co se bude líbit, když je výběr z desítek tisíc položek v tolika kategoriích? 

1. Shein recenze

Jak již bylo výše zmíněno, nejlepším způsobem, jak se nesplést, je přečíst si před nákupem recenze položek. Je užitečné nejen zjistit, zda má pozitivní recenze, ale také zkontrolovat komentáře recenzentů týkající se velikosti, kvality, materiálu a barvy.

Z recenzí může nakupující zjistit, zda je něco průsvitné, malé nebo nadměrné. Je také užitečné podívat se na nahrané obrázky a porovnat je s obrázky výrobku. Někdy se barvy z obrázků produktů trochu rozcházejí s recenzemi zákazníků, které je nutné zkontrolovat. 

Podle hodnocení na internetu nedoporučují k nákupu recenze Mollio obchod. Mollio.cz je evidováno v seznamu rizikových e-shopů České obchodní inspekce. 

2. Trendy kousky oblečení (ne klasiku)

Shein je skvělé místo, kde se lze ponořit do trendů. Pokud přemýšlí nakupují o výstředním kousku, který jinde stojí 1000 Kč, pak ho stačí objednat na Shein a vyzkoušet, zda daný styl na postavě sedí a není to jen bujná fantazie. Ideální je to i v případě jednorázových kousků, které patrně nebudou in příští sezónu.

Tyto kousky nejsou navrženy tak, aby vydržely časté praní, takže pokud člověk hledá bílé tričko, které bude nosit ke všem džínám letos v létě a pak pod kardigany celou zimu, měl by zainvestovat do něčeho kvalitnějšího.

3. Velikosti Shein

I když obvykle zákazník volí vždy velikost XS a myslí si, že se průvodce velikostí musí mýlit, protože u tohoto topu říká, že si má objednat velikost L, měl by věřit průvodci velikostí. Velikosti navíc nejsou na celém webu jednotné, takže je ideální mít po ruce metr a zkontrolovat si míry u každého zboží. Je také užitečné podívat se na recenze zákazníků Shein ohledně velikosti.

4.  Zmačkané oblečení

Z balení jsou kousky dost pomačkané a nevýrazné, ale dobře se čistí. Choulostivé oděvy obvykle vyvěšením získají svůj tvar a kousky Shein nejsou výjimkou. Vhodný je napařovač, který kousky osvěží. 

Dalším možným e-shopem s levnými kusy oblečení je Alibaba. Alibaba patří mezi největší obchody na světě. Jedinou nevýhodou je fakt, že veškeré popisy a instrukce má anglicky.

Existuje však několik triků, díky kterým je možné mít e-shop Alibaba česky. Také recenze na eshop Vova a Joyshoetique jsou velmi přívětivé.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang