Jak zjistit kolik toho mám jíst, co mám jíst, kolik kalorií a jaký poměr makroživin

Jak zjistit co vám sedí nejlíp? Jaké rozložení makroživin, jestli víc tuku nebo sacharidů, kolik kalorií, kdy a co jíst a jak si měnit příjem, když hubnete nebo nabíráte svaly?

V zásadě jsou dvě možnosti.

Můžete zkoušet zkoušet a zkoušet, co vám sedí na vlastní pěst, hlídat si příjem, měnit poměry živin a hlídat reakce těla. Tuto možnost vidím spíš pro ty, kteří mají už nějaké znalosti a jsou pokročilí a znalí svého těla, psychiky atd.

Pro většinu to nevidím jako ten nejlepší způsob, jak dosáhnout té své „vysněné“ postavy, protože mnoho lidí se neorientuje ani v základech (kalorický příjem & makroživiny), zvlášť začátečníci, kteří neznají základy fungování těla a zkouší jednu dietu za druhou.

Nebo investujete do sebe a zaplatíte si někoho, kdo výživě a tělu rozumí, všechno vám správně nastaví, naučí vás hlavní základy, bude vás hlídat, bude pro vás v začátcích oporou a vysvětlí, jak to všechno funguje.

Nebude to zadarmo, protože k daným informacím se ten člověk musel nějak dostat, zaplatit si kurzy, trenéry, knihy, strávil dny, měsíce a roky studiem, všechno si vyzkoušel nejen na sobě, ale i na svých klientech (každý jsme jiný) a teď vám takto může ulehčit cestu.

Položte si otázku: Zvládnu to sám?

Možná si říkáte, že to zvládnete sami, ale ruku na srdce. Kolikrát jste se o to už pokoušeli a kolikrát jste už začínali? Jde všechno podle vašich představ? Jak dlouho jste schopni vydržet na režimu, který teď máte? Musíte se překonávat?

Dokonce i ti nejlepší mají své trenéry, kteří jim sestavují trénink a upravují/hlídají stravu. A víte proč? Protože každý z nás má na sebe samotného mnohokrát přísnější metr, velká očekávání a lehce může padat do extrémů, pokud po pár dnech nevidí pokrok.

Naopak druhý člověk nás vidí bez nějakých citových příkras, objektivně zhodnotí zda je třeba stravu nebo cvičení upravit, nebo „jen“ vytrvat, nastaví nám režim dlouhodobě a my už se o nic nemusíme starat, „jen“ dodržovat jídelníček a podávat pravdivé info svému kouči.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang