Casual styl

Casual (kežuel) dress code znamená ležérní městský styl, který patří k mladému, velice módnímu a dnes snad i k jednomu z nejoblíbenějších stylů vůbec. Je spousta lidí, kteří si libují v „casual módě“, aniž by tušili, že vyznávají styl casual.

Casual je nedbalá, neškrobená elegance, která klade důraz na přírodní materiály, které se příjemně nosí. Patř mezi ně bavlna, len a hedvábí.

Vznik casual stylu

Od čeho se tento směr odvinul? Je to v podstatě městská uvolněná ležérní elegance. Pro lidi, kteří rádi nosí módu a chtějí být šik oděni, a zároveň se v šatech cítit i pohodlně. Kombinuje elegantní kousky s nadčasovými sportovními materiály.

Tím, že je to městská móda, upřednostňuje barvy v přírodnějším duchu, přirozené odstíny, žádné zářivé a lesklé látky. Casual stylu dominují béžové odstíny, hnědá, černá a šedá. Co v žádném případě nesmí chybět, je džínovina. Casual styl lze považovat za velice trendy, moderní styl.

Znaky casual stylu

Jak dosáhnout casual stylu? Je to jednoduché, stačí kombinovat zdánlivě neslučitelné prvky a materiály. Např. neformální kousky jako jsou džíny a trika s formálními jako jsou saka, košile aj.

Příkladem mohou být klasické kalhoty s košilí a kravatou nebo bez, polosportovní kalhoty, vlněný svetr do V a například tříčtvrteční flaušový kabát s kapucí nebo bez, separátní saka většinou s krátkou fazonou nebo se stojáčkem i objemné hustě pletené svetry s melírovým efektem (žíhané).

Také se lze uchýlit ke kombinaci jednoduchých neutrálních věcí se stylovými, sportovními – city shic. Kalhoty, košile, trička bavlněná, baleriny a boty bez podpatků.

Kam v casual stylu vyrazit

Tento neformální, pohodlný, ležérní styl představuje originalitu a určitou volnost. Šatník casual stylu se používá při různých příležitostech: v pátek do práce, v sobotu do parku, v neděli na setkání s přáteli.

Co podtrhuje tento styl

Styl je postaven na doplňcích jako jsou korále, šály, barevné kabelky, kvalitní hodinky a boty, které dodávají tomuto stylu naprostou jedinečnost.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang