Kolekce Panto No. Hany Zárubové

Stále slavnější česká návrhářka, která je popáté nominovaná na Czech Grand Design. Tentokrát za kolekci Panto No., jejímž hlavním tématem jsou barevné valéry: stupnice barev dle vzorníku Pantone od bílé po černou. Celá řada začíná optickou bílou a přes několik odstínů popelavých až kouřově šedých se ztmavuje do černé.

Tvarově jde o hru se dvěma základními geometrickými útvary – kruhem a čtvercem – zakomponovaným do střihů modelů. Na začátku je čtverec, který se postupně mění v kruh. Integrováním těchto základních elementů do střihů vznikají abstrahované formy oděvu.

Kolekce Panto No. obsahuje šaty z jemného úpletu a hedvábí, vlněné kabáty s kašmírem a kožené a prošívané bundičky. Kolekci doplňují potisky z dílny grafického designéra Štěpána Malovce, které jednoduchým geometrickým symbolem prozrazují, z jakého tvaru vychází střih každého modelu.

Nově byla použita technologie švového lepení a transferovými tisky začištěné kapesní otvory bund a kabátů (inspirované funkčními sportovními oděvy).

Kolekce Panto No. získala Cenu šéfredaktorů za nejlepší českou módní kolekcí říjnového Designblok Premier Fashion Weeku.

Karin Zadrick nafotila sérii fotografií, které odrážejí základní princip kolekce – měnící se střídmou barevnost.

„Jsem tichým pozorovatelem a přede mnou se v hlubokém tichu odehrává děj pomalého pohybu světla a s ním měnící se valéry barev. Černá se rozpouští v černé, bílá v bílé, šedá v šedé. Navzájem se prolínají a vytvářejí kompozice a struktury. Základní barevnost, minimalismus a čistota, pak dávají velký prostor naší představivosti, a to v jakékoliv sféře,“ popisuje Karin Zadrick svůj osobní pocit z fotografické série.

Hana Zárubová působila deset let pro značku Pietro Filipi, samostatně tvoří pod značkou hanazarubova a no., na které spolupracuje s grafickým designérem Štěpánem Malovcem.

Karin Zadrick se věnuje fotografii a multimediální tvorbě. Od roku 2000 žila a tvořila v USA, od roku 2008 žije a tvoří v Praze. Je autorkou nepravidelně vycházejícího tištěného projektu Skici, volných sérií fotografií. Fotila pro Elle, Dolce Vita a další. Spolupracuje s umělci, architekty, hudebníky. Byla nominována na cenu Czech Grand Design za rok 2007, 2010 a 2011.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang