Malování na nehty a zdobení nehtů – návod

Krásné dlouhé a upravené nehty dodávají rukám opravdu jemný a elegantní vzhled. Pro osoby, které rády experimentují s barvami a nejrůznějšími vzory, může být zajímavým řešením malování na nehty. Nabízí totiž velkou volnost v kreativitě a možnost vzhled nehtů pravidelně měnit.

V první řadě je třeba upozornit dámy, které se dají na malování samy, že je to titěrná práce. Prácička s drobnými detaily vyžaduje trpělivost, přesnost a opravdovou kreativitu. Všechny barvy a vzory mohou vycházet ze vzhledu oblečení a lze je sladit přímo s barvou či vzorem šatů nebo třeba trička.

Malování na nehty vyžaduje čisté nehty. Není nutné být těsně po manikúře, nicméně pro estetický vzhled nehtů je lepší nejdříve je vytvarovat do požadovaného tvaru, očistit a zatlačit nehtovou kůžičku. Bez těchto kroků nebude manikúra vypadat hezky a upraveně.

Sladit vzor s oblečením

Barvu podkladu je potřeba vybrat pečlivě a sladit ji se vzorem, který bude nehty zdobit. Doporučuje se zvolit maximálně tři barvy, aby nehty nepůsobily křiklavě. Nejlepší je volit barvy podle oblečení. Se vzory platí totéž. V případě, pokud nelze přesně říci, jaké oblečení se bude nosit, je vhodné zvolit neutrální barvu i vzor, aby nehty s některým oblečením příliš nekontrastovaly.

Vhodnou alternativou je béžová, odstíny hnědé, černá, bílá i šedá. Vzor by měl být také spíše tlumenější a neměl by být tolik nápadný. Nicméně pokud je cílem zaujmout a být extravagantní, není třeba se při výběru nějak omezovat.

Například pokud je součástí outfitu proužkované tričko, je lepší zvolit na nehtech taktéž proužkovaný vzor. Naopak ​​pokud jsou středem outfitu kytičkové šaty, je krásné nakreslit si na nehty kvítky. Atraktivně vyzní stejný vzor na všech nehtech, zatímco různé vzory působí nepřirozeně. Malé změny jsou však také zajímavým prvkem.

Malování na nehty návod

Nejdříve je potřeba na nehty nanést podkladovou vrstvu neboli podkladovou bázi. Ta má za úkol nehet připravit na malování nehtů a vyhladit případné nerovnosti. Nanesená první vrstva podkladového laku se nechá pořádně vyschnout, aby se nemíchaly jednotlivé další barvy a nesplývaly dohromady.

Až nyní přichází na řadu kreativní vyřádění se na nehtech. Internet se vzory a nápady jen hemží a často se zde dají najít nejnovější trendy. Případně lze galerie zdobení nehtů a další obrázky nehtů hledat na sociálních sítích. Hlavně to chce hodně trpělivosti a dostatek času na to si nehty upravit.

Vybrat správnou barvu a sladit ji s oblečením je někdy trochu oříšek.
Vybrat správnou barvu a sladit ji s oblečením je někdy trochu oříšek.

Výběr vzoru a barvy vychází hodně z osobního vkusu a současných trendů. Malování nehtů by mělo odrážet osobnost nositelky a doplňovat celkový vzhled outfitu. Výběr barev může záviset také na ročním období. Na podzim a v zimě se nosí spíše tmavé a tlumenější barvy. Naopak na jaře a v létě hraje paleta barev obvykle veselými a světlými barvami.

Nápady na zdobení nehtů

  • tečky na barevném podkladu
  • ozdobná mřížka
  • bílé čárky na nehtech nebo barevné proužky
  • barevné přechody mezi více barvami
  • třpytivý vrchní lak
  • srdíčka a kytičky
  • sněhové vločky a jiné složitější vzory

Po zaschnutí vzorů se nanese ještě jedna vrchní vrstva laku, aby vzor vydržel co nejdéle. Vrchní lak, neboli top coat, může být lesklý, matující nebo různě třpytivý. I nehty se mohou stát opravdovým uměleckým plátnem, ohromujícím okolí. S malováním na nehty lze experimentovat a ozvláštnit si každodenní stereotyp.

Zdobení nehtů

Malování na nehty může i nemusí být složitou disciplínou. Vše záleží na výběru konkrétního vzoru. Existují složitější i jednodušší vzory, které zvládne i začátečník. V případě, že není dostatek času si nehty upravit nebo je to zbytečně složité, přicházejí na řadu třpytivé top coaty. Dají se sehnat malé třpytky i velké kusy nepravidelných glitrů.

Navíc jsou i laky s různě barevnými třpytkami a rozdílnou texturou. Například se dají pořídit holografické třpytky či metalické laky. Pokud si nositelka manikúry troufne na malování na nehty, jsou k dispozici různé vzory. Od ledabylých bílých čárek na nehtech až po složité vrstvené vzory s barevnými přechody a komplikovaná zdobení nehtů.

Zdobení gelových nehtů

Zdobení nehtů se nemusí vztahovat pouze na přírodní nehty, zdobit se dají i hotové gelové nehty ze salónu nebo doma dělané gelovky. Pro domácí úpravu gelových nehtů je potřeba pořídit pícku na gelové nehty, gel požadované barvy, vrchní lak, štětečky, pilník, kamínky, kleštičky a další příslušenství.

Existuje i alternativa v podobě gelového laku, pro který nemusí být potřeba využívat pícku na gelové nehty. Takový lak vydrží déle než ten běžný a nemusí se s ním pravidelně chodit do salónu. Na hotové nehty lze dále také praktikovat malování na nehty.

Profesionální zdobení gelových nehtů.
Profesionální zdobení gelových nehtů.

Vše opět záleží na osobním vkusu a fantazii se meze nekladou. Navíc se dá zdobení nehtů dále doplnit o třpytky různých barev, lesklé kamínky a plastické dekorace. Galerie zdobení nehtů jsou na internetu poměrně časté a lze z nich brát téměř nekonečnou inspiraci i pro akrylové nehty.

Pokud by domácí zdobení gelových nehtů bylo pro někoho moc složité nebo nákladné, lze využít služeb zkušených kosmetiček a nehtových modelářek, které jistě poradí s výběrem vhodné barvy i způsobem zdobení gelových nehtů. Navíc je možné si u malování na nehty odpočinout a není potřeba ani návod na malování na nehty. Výsledek také vypadá velmi profesionálně a upraveně.

Kosmetické salony kromě gelových nehtů nabízí i akrylové nehty, které jsou oproti gelovým pevnější a vydrží delší dobu. Pokud někdo preferuje nižší cenu, může vyzkoušet akrylové nehty od Vietnamců.

Profesionální ozdoby na nehty a jejich využití doma

Základem domácího malování na nehty je francouzská manikúra, kterou zná v dnešní době už skoro každý. Jedná se o bílý nebo barevný proužek na vršku nehtu, který působí velmi elegantně a nadčasově. Francouzská manikúra se dá různě modifikovat a modernizovat, aby byla stále aktuální (trendy je třeba ombre francouzská manikúra).

Na nehty se dají lepit i různé kamínky, perličky a ozdoby různých tvarů. Vše chce jenom trochu cviku a času. Při troše snahy může i doma vzniknout manikúra jako ze salónu a vyjde dokonce i levněji. Všechno záleží na tom, jestli má dotyčná na nehtovou modeláž prostor a vybavení.

Malování na nehty lze tvořit i za pomoci laků na nehty s ozdobným štětečkem. Lépe se tak dají kontrolovat tahy štětce a není potřeba přikupovat další štětce na jednotlivé barvy. Zdobení nehtů nemusí být nic složitého. Obvykle stačí nakreslit pár čar, puntíků, kytiček nebo srdíček a design je rázem na světě.

Zdobení nehtů se dá provést i pomocí tzv. šperků na nehty. Jejich aplikace je však o něco náročnější, proto bývá lepší, když je provedená profesionálem. Jsou to malé šperky, které se přichytí k okraji nehtu. Nicméně mohou být někdy i nepraktické pro každodenní život.

Péče o nehty zevnitř

Před kreativním malováním nehtů je potřeba myslet na jejich zdraví. S tím souvisí i celkové zdraví těla a dostatek vitamínů. Dostatečný přísun vitamínů a minerálů zajistí zdravý růst a vzhled nehtů. V jídelníčku pro zdravé nehty by neměl chybět zinek, hořčík, vápník, vitamín B, C, A, E i dostatek železa.

Pokud se nedaří vitamíny a minerály získat ze stravy, je vhodné je doplnit pomocí suplementů. Pro zdravé nehty je potřeba také pít dostatek vody. Nehtům to znamenitě prospívá a jsou silnější a hezčí. Méně se potom lámou a nejsou tak křehké.

Pokud chtějí mít ženy krásné nehty a užívat si malování na nehty, je důležité se zbavit potenciálních zlozvyků spojených s nehty. Zakázané by mělo být kousání nehtů, které působí neesteticky a nehty oslabuje. Navíc není vhodné si nehty záměrně lámat. Žádné zdobení nehtů nevypadá dobře na poškozených nehtech.

Nehtové trendy

Barvou letošního roku je odstín Viva Magenta, který se objevuje všude od módních trendů až po nehty. Jedná se o odstín zářivé růžové, který koresponduje s trendem barbiecore. Ten má oslavovat všechno dívčí a jemné a vyzdvihovat právě růžovou barvu.

Zdobení nehtů je populární primárně formou chromovaných prášků, které krásně odrážejí světlo. V kurzu jsou opět i ombré nehty, které přecházejí z jedné barvy do druhé. Případně může být barev i víc. Populární jsou neutrální i výrazné barvy.

Dalším trendem ve zdobení nehtů jsou miniaturní vzory. V tomto případě platí, že čím menší, tím lepší. Na nehty se stále častěji lepí oblíbené 3D ozdoby. Fantazii se meze nekladou. Mohou to být kamínky, kuličky, miniaturní kytičky, ovocné ozdoby nebo cokoliv jiného. Základem je, aby ozdoba vystupovala do prostoru.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang