Malování na nehty a zdobení nehtů – návod

Krásné dlouhé nebo upravovány nehty dodávají ženským rukám opravdu jemný a elegantní vzhled. Pokud si je rády malujete a experimentujete s barvami, velmi zajímavé pro vás může být malování na nehty.

V první řadě je třeba upozornit dámy, které se dají na malování samy, že je to titěrná práce. Prácička s drobnými detaily vyžaduje trpělivost, přesnost a opravdovou kreativitu. Všechny barvy a vzory mohou vycházet z vašeho oblečení, a tedy můžete vaše nehty sladit s barvami nebo vzory trička či šatů.

Malování na nehty vyžaduje čisté nehty. Nemusíte mít nehty přímo po manikúře, musí však být tvarované podle vašich představ, očištěné kartáčkem se zatlačenou kůžičkou a zahlazeny leštičkou.

Slaďte vzor s oblečením

Vyberte si barvu podkladu a také si důkladně promyslete vzor, ​​který budete kreslit na nehty. Doporučuje se zvolit maximálně tři barvy. Nejlepší je volit barvy podle oblečení. Se vzory platí totéž. Pokud víte, jaké oblečení budete nosit, můžete skvěle sladit vzor s oblečením.

Pokud si plánujete obléct proužkované tričko, zvolte proužkovaný vzor, ​​pokud máte kytičkové šaty, kreslete kvítky. Atraktivně vyzní stejný vzor na všech nehtech, zatímco různé vzory působí nepřirozeně. Malé změny jsou však také zajímavým prvkem.

Nanesenou první vrstvu podkladového laku nechte pořádně vyschnout, aby se vám nemíchaly jednotlivé další barvy a nespíjely dohromady.

Až nyní se můžete kreativně vyžít na svých nehtech. Vzory a nápady na inspiraci najdete jistě i na internetu. Hlavně to chce hodně trpělivosti a chuti. 

Po zaschnutí vzorů, naneste ještě jednu vrchní vrstvu laku, aby se vám vzor vydržel co nejdéle. I nehty se mohou stát opravdovým uměleckým plátnem, pokud je ve vás skrytý umělec. Experimentujte, pohrajte si s barvami a ozvláštněte své nehty kreativními malovanými vzory.