Wish – recenze – česky, shop, zboží – Wish.cz

Wish je online nákupní platforma, která uživatelům umožňuje nakupovat přímo od obchodníků. Je srovnatelná s eBay nebo Amazonem. Služba je známá prodejem širokého sortimentu zboží, což je vidět na často viditelných reklamách, které se objevují na Instagramu. Někteří Wish milují zejména díky jeho velmi nízkým cenám, druzí ho kritizují za krátkodobou životnost produktů. Co je to Wish a je bezpečné na něm nakupovat?

Wish.com je vážným hráčem ve světě online tržišť a je dobře známý tím, že nabízí elektrickou a často zábavnou směs levných a bizarních předmětů k prodeji online. Každopádně Wish nakupování je zábava. 

Wish je známou firmou hlavně tím, že prodává své produkty za neuvěřitelně nízké ceny. Kde jinde je možné zakoupit chytré Wish hodinky za 200 Kč? Některé položky jsou dokonce rozdávány zdarma, kdy si zákazník zaplatí pouze poštovné. Společnost se od svého založení v roce 2010 stala obrovským pojmem v odvětví elektronického obchodování. 

Za zmínku rozhodně stojí také slevové kódy Wish, díky nimž lze nakupovat za ještě výhodnější ceny. Slevy by si neměl nechat žádný milovník levných nákupů.

Wish česky

Čínský obchod Wish spojuje miliony nakupujících, kteří mají Wish přihlášení, s prodejci po celém světě a nabízí vše od základních věcí denní potřeby až po podivnosti a šílenosti. Tvrdí o sobě, že je jednou z nejrychleji rostoucích nákupních aplikací na světě, která má zákazníky ve více než 130 zemích. Její algoritmy prý pomáhají přizpůsobit produkty, které zákazníci vidí, jejich zájmům a rozpočtu, a Wish si bere provizi z každého prodaného produktu. Obchodní model upřednostňuje hodnotu před značkou, balením nebo rychlým doručením.

Společnost Wish.com založili v roce 2010 Peter Szulczewski a Danny Zhang, kteří se seznámili na univerzitě v kanadském Ontariu. Szulczewski zůstává generálním ředitelem. Společnost se sídlem v San Francisku má nyní pobočky po celém světě včetně Amsterdamu, Toronta a Šanghaje a zaměstnává více než 800 lidí.

Wish zboží – co prodává

Wish.com prodává téměř vše, na co si člověk vzpomene. Nejoblíbenější je na Wish oblečení – od šperků po letní boty, od černých šatů po dětské pleny a vše mezi tím. Dále elektronika od tabletů po chytré telefony, sluchátka a další. Na sociálních sítích vyvolal veselí, protože nabízí i tak bizarní věci, jako jsou umělé lidské jazyky.

A přestože tvrdí, že zákazníkům přizpůsobuje Wish zboží, které vidí ve svém feedu, mnozí nakupující zůstávají zmatení z toho, co jim nabízí – například nosiče holubů, kalhoty s potiskem obličeje hollywoodského herce Nicolase Cage, helmy pro kuřata a náušnice na toaletní papír.

Jsou výrobky wish shop pravé?

Webové stránky a aplikace Wish.shop.cz online jsou rozhodně pravé. V České republice je Wish česky. Něco si zákazník objedná, zaplatí kreditní kartou a zboží bude (případně) doručeno. Jsou však nabízené výrobky padělky?

Wish online neprodává mnoho značek, které jsou dostupné v Evropě. Jsou zde napodobeniny běžných značek. Kvalita je rozhodně nižší než u zboží v jiných obchodech nebo na nákupních stránkách, ale pokud je člověk ochoten riskovat, může být Wish zboží finančně výhodné. 

Nákup elektroniky z Wish shop je trefa do černého. Je na místě očekávat, že kvalita zvuku z reproduktorů nebo sluchátek nebude nejlepší. Kabely USB nebo HDMI budou fungovat, ale nemusí vydržet tak dlouho jako jejich dražší protějšky. Flash disk nebo paměťové zařízení od Wish bude také fungovat tak, jak bylo slíbeno, což může být skvělý způsob, jak získat levné datové úložiště. Překvapivě spolehlivá je také technologie Bluetooth.

Zatímco s některými bizarními a levnými předměty v prodeji na Wish.com si zákazník užije spoustu legrace, ti, kteří chtějí nakupovat vážněji, by měli být varováni – některé z průzkumů odhalily nelegální a falešné výrobky na Wish shop. 

Jednalo se o padělaná sluchátka a padělaný chytrý telefon. Člověk si zde může zakoupit dokonce i nebezpečnou dětskou autosedačku, jejíž používání je například ve Spojeném království nezákonné. Je tak na místě být obezřetný a přečíst si o výrobku co nejvíce před samotnou koupí. Je dobré věnovat pozornost i sekci Wish recenze.

Na Wish lze nakoupit i elektroniku za pár korun. Člověk však musí počítat s tím, že cena odpovídá kvalitě.

Proč je zboží tak levné?

Stačí se podívat, odkud zboží na Wish pochází, a je zřejmé, proč jsou ceny tak nízké. Pokud si něco člověk zakoupí na Wish, pravděpodobně nakupuje přímo od výrobce v Číně.

Mnoho prodejců zasílá zboží přímo z Číny do západních zemí, jako jsou USA, Spojené království a Kanada. Protože Wish umožňuje nakupovat přímo od výrobce, není zde žádný prostředník. To znamená nižší ceny za cenu nižší kontroly kvality. Neexistuje žádný prostředník, žádný kamenný obchod ani zaměstnanci, kteří by doplňovali zboží do regálů. Nákupy jdou přímo k zákazníkovi.

Čína uplatňuje řadu strategií, které jí umožňují vyrábět výrobky ve velkém a levně. To jim zase umožňuje prodávat výrobky za nízkou cenu. Kromě toho existuje řada dohod mezi Wish a ostatními státy, že cena za poštovné je výrazně levnější než cena za zasílání dopisů a balíčků v rámci jedné země, což je též často zmiňováno ve Wish recenzích.

Jsou ceny na Wish.com skutečné?

Společnost Wish se chlubí prodejem za nejnižší ceny a tvrdí, že na některé položky poskytuje obrovské slevy. Každopádně by zákazník měl brát ceny na Wish.com s rezervou.

Chytrý telefon s názvem „P30 Pro“, který podle obrázku vypadal jako telefon od společnosti Huawei, byl zlevněn ze skoro 58 000 Kč na 1 800 Kč – Huawei P30 Pro byl uveden na trh za necelých 26 000 Kč a nyní se obvykle prodává v kamenných prodejnách za 14 000 Kč.

Stejně tak údajně renovovaná sluchátka Bose QuietComfort 35 II, která by jako nová měla stát kolem 7 000 Kč, údajně zlevněná ze 13 000 Kč. Je tedy na místě se držet známého přísloví důvěřuj, ale prověřuj.

Jaké jsou podmínky pro vrácení zboží na Wish.com?

Pravidla společnosti Wish.com pro vracení zboží jsou uvedena na jejich internetových stránkách. Některým zákazníkům se zdají matoucí a místy zavádějící.

Zásady říkají, že pokud zboží nedorazí, mohou zákazníci požádat o vrácení peněz do 30 dnů od nejzazšího předpokládaného data doručení. Na to mají zákazníci ze zákona nárok. Domnívají se však, že to na webových stránkách není dostatečně jasně uvedeno.

Webové stránky dále uvádějí, že pokud se zboží zpozdí, ale je stále v přepravě, mohou nabídnout částečné vrácení peněz jako kompenzaci nákladů na dopravu nebo poplatků. Nevyjasňuje to však, co se považuje za zpoždění, a opomíjí vysvětlit, že zákazník má právo odstoupit od smlouvy a získat zpět celou částku.

Jsou wish recenze zákazníků falešné?

Společnost Wish tvrdí, že její recenze jsou pravé. Na jejích webových stránkách se uvádí: Zpětná vazba od zákazníků nám pomáhá identifikovat kvalitní výrobky. Vyzýváme zákazníky, aby posílali upřímné recenze, a to jak pozitivní, tak negativní, a poskytli tak svým kolegům nakupujícím všechny potřebné informace o výrobku a jeho dodání.

Zdá se, že Wish.com přitahuje recenze od zákazníků z celého světa, a popravdě je těžké zjistit, zda jsou pravé, nebo falešné. Co je dobré zmínit, je fakt, že na Wish je mnoho recenzí na produkty, například na falešné Apple Airpods, které vyvolávaly obavy, že nejsou pravé. Nezdá se, že by to společnost Wish zachytila, ale zdůrazňuje, že je důležité před nákupem pečlivě provést průzkum.

Temu může být zajímavou volbou pro ty, kteří hledají levnější zboží a nevadí jim případně nižší kvalita. Aktuálně je ale třeba počítat s menší nabídkou produktů a s tím, že platforma je v Evropě ještě nová, takže Temu recenzí není tolik.

Pokud je recenze velmi pozitivní nebo negativní, může to být známkou toho, že byla napsána zaměstnancem e-shopu nebo jeho partnerem. Například Frilla recenze často uvádějí naprosto odlišné zkušenosti s nákupem, což může být alarmující.

Nakupovat na Wish.com?

Pokud jsou pro zákazníka nejnižší ceny na prvním místě, Wish.com by mohl být vhodnou volbou pro základní potřeby nebo zábavné nákupy. Pokud však chce nakupující ochotnou zákaznickou podporu, rychlé dodání, právo na odvolání v případě problémů a určité záruky kvality výrobků, je pravděpodobně lepší poohlédnout se jinde.

Na základě našich zkušeností bychom také doporučili dobře si rozmyslet nákup čehokoli, co se zdá být originální, pokud se cena zdá být příliš dobrá na to, aby byla pravdivá, nebo čehokoli, co má bezpečnostní aspekty, jako například dětská autosedačka.

TIP: Přečtěte si o bezpečném nákupu ideálního kočárku a autosedačky a jak nakupovat s omezeným rozpočtem.

Na čínském e-shopu Wish je možné zakoupit jak obuv, tak oblečení. Je třeba myslet na to, že číslování oblečení mnohdy neodpovídá evropským velikostem.

Výhody a nevýhody 

Jako každá služba na světě má Wish shop cz online řadu kladných a negativních hodnocení. Někteří oceňují nízké ceny a s kvalitou jsou nadmíru spokojeni. Někteří firmě Wish nemohou přijít na jméno, a to z důvodu dlouhé dodací lhůty a výroby v Číně. Jaké jsou výhody a nevýhody Wish shop cz online? 

Doprava trvá věčnost

Stížností číslo jedna na nakupování na Wish online je, že doručení zboží může trvat i několik týdnů. Na Wish šaty nebo Wish hodinky si člověk nějakou dobu počká. Některé se mohou objevit do pěti až sedmi dnů, ale u jiných objednávek to může trvat i více než měsíc. Některé položky lze doručit pomocí služby Wish Express, která nákup doručí do pěti až sedmi dnů.

Nesoulad velikostí Wish online oblečení

Velikosti oblečení na webu Wish jsou velkým problémem. Asijské a evropské velikosti se mohou velmi lišit, a to nejen u Wish šatů a plavek z Číny, což je ještě zhoršeno tím, že většina čínského zboží není označena velikostí. Zákazníci při nakupování na Wish, kteří vybírají oblečení na Wish, si často lámou hlavu nad tím, zda je jimi objednaná střední velikost opravdu extra malá, nebo zda jde jen o chybu továrny. 

Špatný zákaznický servis

Další nevýhodou nakupování na Wish ze zahraniční továrny je, že jejich zákaznická podpora není příliš silná. 

Nízká kontrola kvality – Wish oblečení

Platforma Wish pouze hostí jednotlivé obchodníky a výrobce. Společnost sama žádné výrobky nevyrábí. Nad těmito prodejci neexistuje žádný skutečný dohled. Obvykle používají nejlevnější materiály k výrobě zboží, které neprochází žádným typem hodnocení kvality. Nakupování na Wish tak může některé zklamat, jako například Wish šaty volného střihu nebo Wish kryty na mobil, které vydrží pár měsíců.

Nízké ceny

To je největší reklama na tuto službu. Ceny na Wish prostě nelze překonat. Pokud zákazník hledá určitý typ oblečení nebo elektronického zařízení (a nezáleží mu nijak zvlášť na kvalitě, pokud funguje), pak Wish nabízí skvělý výběr pro lovce výhodných nabídek. Mezi nejvíce zakupované patří Wish kryty na mobil, které vyjdou do 100 Kč za kus. V rámci nejrůznějších spoluprací můžou známí influenceři poskytnout Wish slevu. Sleva je i za nové zákazníci, kteří provedou Wish přihlášení.

Široká nabídka zboží

Sortiment zboží na prodej na Wish je srovnatelný s tím, co lze najít na jiných velkých internetových obchodech. Na Wish je k nalezení oblečení, šperky, elektronika a kuchyňské potřeby. In počasí pomůže s výběrem oblečení dle jakéhokoliv počasí.

Snadno použitelná aplikace

Služba Wish má mobilní aplikaci, která usnadňuje nakupování. Představuje zboží ve feedu, který připomíná Instagram. Má funkce, jako je kolo, které můžete roztočit a získat tak časově omezené nabídky. Smyslem je procházet aplikaci a zjišťovat, zda zákazníka něco zaujme.

Tipy, jak dobře nakoupit na Wish

Zde je několik věcí, které je třeba mít na paměti při nakupování v aplikaci Wish. Tyto tipy zákazníkovi umožní mít s platformou ty nejlepší zkušenosti.

  • Pečlivě si přečíst recenze

Nejlepším způsobem, jak se vyhnout zklamání z výrobků prodávaných na Wish, je udělat si před nákupem průzkum. Přečíst si recenze zákazníků a prohlédnout si fotografie, které ostatní zákazníci zveřejnili u výrobku, který skutečně obdrželi. Uživatelé také mohou obchodníkům zanechávat hvězdičková hodnocení, ta však nejsou tak užitečná jako písemné popisy a fotografie. Popisy produktů a fotografie od obchodníka mohou být klamavé. 

  • Pozor na klamavé popisy výrobků

Popisy a obrázky výrobků v inzerátech od výrobce nemusí pravdivě zobrazovat prodávané zboží. Proto je velmi důležité číst recenze a hodnocení zákazníků.

  • Informace o dopravě

Informace o dopravě u položky mohou sdělit náklady na dopravu a také poskytnout obecný časový rámec, kdy nákup dorazí. Je dobré se také podívat na recenze a zjistit, zda se některý z kupujících nezmiňuje o dlouhé čekací době u prodejce.

  • Používat zdravý rozum

V rámci služby jsou k dispozici skvělé nabídky, ale občas musí zákazník snížit svá očekávání. Pokud nabídka vypadá příliš dobře na to, aby byla pravdivá, pravděpodobně tomu tak je. Existuje velká pravděpodobnost, že 70palcový 4K televizor, který je ve Wish slevě za 500 Kč, je nějaký podvod. 

Skutečnost je taková, že Wish nemusí být nejlepším místem pro nákup značkového oblečení nebo špičkové elektroniky. Wish je však skvělým místem pro hledání drobných gadgetů a běžného oblečení. Platforma je skvělá pro hledání předmětů, které jsou praktické nebo výstřední.

Službu Wish je nejlepší používat k vybírání levných drobností spíše než špičkových předmětů. Existuje ale ještě mnoho dalších čínských eshopů, které stojí za vyzkoušení.

Tím je například Banggood či Shein. Výhodou je že jsou Shein i Banggood česky. Ani recenze Gearbest nejsou vůbec špatné. I to je možností, jak nakupovat na Gearbest a ušetřit nemalé peníze.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang