Trvalá na vlasy – BIO, objemová – jak vydrží

Od nepaměti jsou kudrnaté vlasy znakem erotiky a svobody. Možná proto se stala trvalá hitem, který v naší kultuře přežívá tolik stovek let. Jestli se vlasy kroutily kulmou nad ohněm, nebo se do nich stříkala cukrová voda či se v osmdesátých letech proměnily v krep – je to jedno. Aspoň každý jednou za život chtěl mít dokonalé vlnité háro. A v dnešní době to jde i bio způsobem!

Bio trvalá vzniká na stejném principu jako klasická trvalá. Vlasy se nejdříve umyjí a natočí se na natáčky. A tady je největší fígl – jak se vlasy natočí na natáčky. V tom je celý ten um a kouzlo. Rozhodne se o tom, jak výsledná vlna ve vlasech bude vypadat. Skvělé je, že trvalá je způsobem, jak mít kudrnaté vlasy, i pro ženy s rovnými vlasy.

Dříve se vlasy motaly na natáčky tak, aby z toho vznikl ten slavný osmdesátkový pudl! Dnes se vlasy upravují, aby nikdo nepoznal, že vlny nejsou přirozené. Natáčky nesmí být dotažené k hlavě. Celá procedura trvá tak hodinu a půl, nejdéle právě ten proces natáčení,“ vysvětluje kadeřník Thomas Szymik.

Pak se produkt na trvalou nanese na každou natáčku, nechá se působit 20 minut, opláchne se vodou, aplikuje se stabilizátor a je to. Bio trvalá vydrží dva až tři měsíce. Postupně se vymývá, vlny pak povolí. Ideální na léto.

Ráno si umyjete hlavu, necháte ji po cestě do práce proschnout (nesušte kadeře fénem, naneste jen produkt na podporu kudrn, vlasy promačkejte) a máte skvělé vlny. S odchodem prázdnin se narovnají i vaše vlasy.

Kdo jich má hodně, vydrží mu bio trvalá přes měsíc, protože taková hříva je zkrátka těžká. Majitelky jemného porostu mají v tomto ohledu větší kliku, bio trvalá jim déle vydrží i zvětší objem účesu.

TIP: Na vysušené vlasy se hodí použít olejíčky na vlasy. Skvělá je také nejlepší maska na vlasy a kokosový olej DM.

Jak hodnotila změnu Hannah?

Proč ses rozhodla mít trvalou a jak ti vyhovoval bio přípravek?

Vždycky jsem si přála mít vlny a dost si frčím na osmdesátkový estetice… Flashdance a tak. Mám od přírody hodně hustý a těžký vlasy, takže když je nakulmuju, vydrží to tak pět minut.

Jak jsi ve vlnách cítila a jak dlouho ti vydržely?

Fabulózně, jela jsem den na to na nějakou dobu do Londýna, celý mi ležel u nohou. Vydrželo mi to po celých 5 týdnů, co jsem tam byla.

Co tě na proceduře trvalé bavilo nejvíc a co nejmíň?

Nejmíň mě bavilo ležet se zakloněnou hlavou, nejvíc mě bavilo povídání si s Pakočkou a Thomasem.

Půjdeš do toho znovu?

Ne, ale to rozhodně není tím, že mě trvalá nebavila – předtím jsem jí měla asi tři roky v kuse a teď chci změnu. No i když…

Jedná se o velmi slušivý doplněk v době, kdy si vlasy máčíte a zároveň se neustále potíte. Účes je vlnitý, smyslný a drží.