Velká petrželová kauza

Na velkou facebookovou petrželovou kauzu mě mailem upozornila Málatí. Sice už o ní napsal i pooh.cz, ale ta mela, co se odehrála v komentářích na Facebooku, mě tak pobavila, že ji nemůžu jen tak přejít. 

O co jde? Jakési pražské bistro Dobrá polévka má facebookový profil Dobrá Poléwka. S dvojitým W, asi aby bylo jasné, že jsou děsně cool. Na profil dávají jídelníček a taky fotky nabízených jídel. Ty měly jedno společné.

Každý talíř polévky zdobilo tolik petržele, že by z toho v pohodě vyžila průměrná závodní jídelna nejmíň týden. Petržel byla navíc taky poházená po talířích a ubrusech, až fotky zelenaly. A aby toho nebylo málo, petržel byla i na pizze, těstovinách, prostě všude. 

Bylo to tak nápadné, že bylo jen otázkou času, než se nad tím někdo pozastaví. A pozastavil. Jenže reakce Renčíí z Dobré Poléwky byla poněkud přehnaná a poněkud arogantní. A tak spustila pořádný mazec. 

Správci profilu reagují nejhůř, jak to jde: mažou komentáře i fotky, na kterých je petržel. A jenom tak podněcují další a další lidi k akci a musí mazat další a další dotazy, proč fotky s petrželí zmizely. Doufejme, že podobný osud nečeká i fotky dezertů, které jsou pro změnu zasypané mátou.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang