Online půjčka o víkendu – rychlá a ihned na účet

pujcka-o-vikendu

Půjčit si peníze v týdnu nebývá problém. Co však dělat, když člověk potřebuje peníze o víkendu? Situaci zachrání půjčka o víkendu. Kdo půjčku o víkendu poskytuje? A má nějaká rizika?

Rozbitý spotřebič, auto nebo chybějící výplata může způsobit hodně problémů. Přes týden se dá situace poměrně snadno řešit. Ten, kdo nemá dost našetřeno, může dojít do banky nebo nebankovní instituce a požádat o půjčku.

Co však dělat, když člověk náhle potřebuje peníze o víkendu? Banky jsou zavřené, takže na bankovní půjčku může zapomenout. Není však třeba zoufat. Řešení pro každého nabízí půjčka o víkendu.

Kdo může o půjčku o víkendu žádat? A co je třeba splnit? Následující článek přináší přehledné informace o víkendové půjčce ihned.

Půjčka o víkendu – parametry

Bankovní půjčky bývají většinou výhodnější, avšak celý proces schvalování půjčky je časově náročný. Navíc ne každý žadatel splní přísné bankovní podmínky. Sjednávání půjček o víkendu je navíc u bank problematické, protože pobočky jsou zavřené.

Půjčka o víkendu je tak ryze nebankovní záležitostí. Nebankovní společnosti lákají zájemce na benevolentnější podmínky a téměř okamžité vyplacení peněz 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Tyto výhody jsou však vykoupeny určitými negativy. Těmi jsou:

 • krátká doba splatnosti
 • možnost půjčení nižších částek
 • vyšší úroky, poplatky a RPSN
 • vysoké sankce za prodlení

Na poli nebankovních půjček, zejména rychlých půjček o víkendu a půjček v hotovosti, se pohybuje mnoho pochybných individuí a společností. U půjčky o víkendu je proto potřeba si předem ověřit daného poskytovatele půjčky.

Zejména to, jestli má potřebnou licenci ČNB, která zajišťuje, že dodržuje české zákony a neposkytuje lichvářské půjčky.

Víkendová půjčka ihned – jak zažádat

Zažádat o víkendovou půjčku ihned je snadné a rychlé. Není třeba nikam chodit a ztrácet čas. Víkendová půjčka ihned se sjednává těmito způsoby:

 • online
 • telefonicky
 • SMS zprávou

Online sjednání pomocí webového formuláře je jednoduché a zvládne to úplně každý odkudkoliv. Půjčku lze sjednat o víkendu i o svátcích. Zkrátka kdykoliv. Peníze jsou vypláceny obratem po schválení žádosti.

Víkendovou půjčku ihned žadatel získá buď v hotovosti, nebo převodem na účet. U převodu je však třeba počítat s prodlevou bankovního převodu. Pokud tedy člověk potřebuje peníze ihned, měl by volit spíš hotovostní půjčku.

Víkendovou půjčku ihned žadatel obdrží:

 • v trafice
 • na čerpací stanici
 • od kurýra společnosti doma nebo na smluveném místě

Víkendová půjčka ihned v hotovosti je však dražší, než půjčka ihned na účet o víkendu. Někdo totiž musí peníze žadateli doručit, a to samozřejmě není zadarmo.

Online půjčka o víkendu ihned na účet – co je třeba splnit

Nebankovní společnosti jsou známé tím, že mají velmi benevolentní podmínky pro žadatele a vyhoví téměř každému. Ne jinak tomu je i pro získání online půjčky o víkendu ihned na účet. Stačí splnit následující:

 • věk min. 18 let
 • trvalé bydliště v ČR
 • vlastní bankovní účet
 • email a telefon

Někteří poskytovatelé požadují doložit i příjmy žadatele a jeho schopnost úvěr splatit. U jiných je překážkou získání online půjčky o víkendu ihned na účet exekuce nebo předchozí nesplacené závazky.

Čím méně podmínek poskytovatel online půjčky o víkendu ihned na účet má, tím horší to pro žadatele je. Půjčku sice získá každý, avšak její podmínky jsou nevýhodné a zpravidla žadatele dostanou do velkých finančních problémů.

Řada poskytovatelů dokonce nabízí i půjčky pro nezaměstnané nebo půjčky pro zadlužené, které však jsou vysoce rizikovými produkty. Pokud tedy poskytovatel zkoumá bonitu žadatele a jeho úvěrovou historii, je to jedině dobře.

Rychlá půjčka o víkendu – na co si dát pozor

Rychlá půjčka o víkendu je většinou vyplácena v hotovosti. Takovou půjčku nabízejí především soukromníci, kteří jsou ochotni půjčit každému.

Je potřeba si uvědomit, že soukromníci a nebankovní instituce se na svých klientech snaží hlavně řadě vydělat, nikoliv jim pomoci. Naslibují hory doly, jen aby si žadatel půjčku vzal, nenechají ho v klidu přečíst smluvní podmínky (pokud mu je vůbec předloží) a podstatné parametry rychlé půjčky o víkendu nesdělí.

Za rychlou půjčkou o víkendu se může skrývat RPSN v řádu stovek až tisíců procent, abnormálně vysoké sankce za prodlení či dokonce ručení majetkem.

Proto je vždy nutné si pročíst pořádně celou smlouvu a její podmínky, každou nesrovnalost si nechat vysvětlit a nenechat se nutit k podpisu. Pokud poskytovatel rychlé půjčky o víkendu neprověřuje vůbec nic a nechce znát o žadateli žádné informace, je to vždy podezřelé.

Půjčka o víkendu na účet – výhody a nevýhody

Půjčka o víkendu na účet představuje spolehlivý způsob získání peněz během víkendu nebo svátků. Jako každá půjčka má i půjčka o víkendu na účet svá „pro“ a „proti“. Jaká to jsou?

Hlavní výhody půjčky o víkendu na účet spočívají v:

 • rychlost vyřízení 
 • pohodlí a jednoduchost vyřízení odkudkoliv
 • minimální prověřování žadatele
 • někdy lze dostat první půjčku bez úroku – tzv. první půjčku zdarma

Pochopitelně má půjčka o víkendu na účet i svá negativa:

 • velmi vysoké RPSN
 • vysoké poplatky, úroky a sankce
 • mnohdy nemorální praktiky poskytovatelů
 • krátká doba splatnosti

Poskytovatelé půjček o víkendu na účet jsou jsou vědomi toho, že se žadatelé nacházejí ve svízelné, často až zoufalé situaci, a neváhají toho využít. Samozřejmě ve svůj prospěch. I malá půjčka o víkendu na účet může způsobit velké problémy.

Než si tedy člověk vezme půjčku o víkendu, měl by si být jistý, že ji zvládne včas splatit včetně všech poplatků a úroků.

Půjčka ihned na účet o víkendu

Půjčka ihned na účet o víkendu je spíše marketingovým tahákem než reálným produktem. O půjčku je sice možné o víkendu požádat, avšak bankovní převod nějaký čas trvá. Během pracovního týdne může žadatel dostat peníze na účet ještě ten samý den, pokud má stejnou banku jako věřitel.

To však neplatí o víkendu, kdy bankovní převody nefungují. Půjčku ihned na účet o víkendu tedy žadatel neobdrží.

Výplata půjček o víkendu probíhá hotovostně na dohodnutých místech, v trafikách nebo čerpacích stanicích. Člověk tak získá peníze ihned na ruku.

Kdo zažádá o půjčku ihned na účet o víkendu, peníze dostane na účet až v pracovní den.

Rychlá online půjčka, rychlá půjčka ihned

Ať už se jedná o rychlou půjčku ihned nebo rychlou online půjčku, jedno mají společné. Neprověřují se registry dlužníků a půjčku získá téměř každý.

Rychlá půjčka online tak může být poskytnuta i lidem bez pravidelného měsíčního příjmu. Poskytovatel půjčky totiž nepožaduje od žadatele dokládání výplatních pásek.

O tento typ půjček často žádají nezaměstnaní, lidé s malými příjmy nebo sice pracující, avšak neschopní své příjmy doložit. Rychlá půjčka ihned je sice lákavým, avšak rizikovým produktem. Podmínky půjčky často hraničí s lichvou.

Rychlá půjčka ihned na účet

Stejně jako půjčka ihned na účet o víkendu je i rychlá půjčka ihned na účet spíš reklamním lákadlem. Rychlou půjčku ihned na účet může žadatel získat jen tehdy, pokud má účet u stejné banky jako poskytovatel půjčky.

V takovém případě velmi pravděpodobně dostane peníze na účet ten samý den, kdy bude jeho žádost schválena. Pokud však má účet u jiné společnosti, bude muset vydržet do dalšího pracovního dne.

Rychlá půjčka ihned na účet se splácí jednorázově ve lhůtě maximálně 30 dnů. Často se proto nazývá také jako půjčka do výplaty.

Rychlá půjčka ihned na účet může být dobrým pomocníkem ve svízelné finanční situaci, avšak také zlým pánem. Žadatel by si měl půjčku brát jen tehdy, pokud nutně potřebuje zalepit díru v rodinném rozpočtu a je si jistý, že ji dokáže během krátké chvíle splatit.

Brát si rychlou půjčku ihned na účet kvůli koupi nového telefonu, domácího spotřebiče nebo dokonce dovolené, je velmi nezodpovědné.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang