Prstýnky s kvítečky – nejlepší recept

Prstýnky s kvítečky jsou nejen neobyčejně chutné, ale také nádherně vypadají. Tento recept spojuje klasický sušenkový těsto s kreativním uměním zdobení, což vytváří malé kousky uměleckého díla, které se budou krásně prezentovat na vašem stolu. Připravte se na jednoduchý postup, jak vytvořit tyto křehké prstýnky s květinkami, které zaujmou jak vás, tak vaše hosty.

Zdá se, že pečení se stává nejen chutným zážitkem, ale také uměním. Prstýnky s kvítečky jsou jasným důkazem toho, jak můžete převést klasické sušenky na malé kulinářské mistrovské dílo. Toto těsto, které se snadno zpracovává, je vytvořeno z hladké mouky, tuku a cukru, což vytvoří dokonalou základnu. Následně přichází ta kouzelná část, kdy těsto obarvíme a vytvoříme malé květinky, které na nich posléze „kvetou.“ Tento recept je skvělým způsobem, jak ukázat svou kreativitu a zároveň vytvořit pochoutku pro všechny smysly.

TIP: Vyzkoušejte také zdravé vánoční cukroví nebo borůvkový dezert s kysanou smetanou.

Suroviny

  • 300g hladké mouky
  • 150g tuku
  • 100g cukru moučky
  • 1 žloutek
  • 1 vejce

Postup přípravy

  1. Všechny suroviny smícháme dohromady, kousek těsta si dáme stranou a obarvíme ho červenou barvou (nebo jinou dle vkusu).
  2. Těsto vyválíme na pomoučněném vále a rádýlkem z něho vykrajujeme proužky, které potom namotáváme na kovové trubičky na kremrole.
  3. Z obarveného těsta vykrájíme malé květy, které naaranžujeme na proužky.
  4. Kvítky ještě můžeme ozdobit jedlou perličkou.
  5. Upečeme v předehřáté troubě při teplota 170 °C.

Prstýnky s kvítečky jsou nejen pochoutkou pro chuťové buňky, ale také pro oči. Jejich křehká textura a krásná výzdoba udělají dojem na každém stolu. Ať už je pečete pro sebe, své rodinné oslavy nebo jako dárek pro blízké, tato sušenka bude vždy oceněna. Upečte je a nechte se unést tím, jak jednoduché ingredience mohou být proměněny v umělecké dílo, které potěší všechny smysly.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang