Krupicová kaše s medovými jablíčky – nejlepší recept

Krupicová kaše, plná chutných vzpomínek na dětství a teplých, domácích snídaní, je jídlo, které dokáže hřát srdce i břicho. Tato jednoduchá, avšak výživná pochoutka se stala klasikou v mnoha domácnostech po celém světě. V našem receptu vám představíme, jak připravit dokonalou krupicovou kaši, která vás potěší svou jednoduchostí a vynikající chutí. Připravte se na závan nostalgie a vůni, která vám bude krásně vonět z kuchyně!

Krupicová kaše je jedním z těch jídel, která nás často přenáší zpět do časů našeho dětství. Je to recept, který se zdá být vždy připravený v případě, že potřebujete rychlou a výživnou snídani nebo svačinu. Tato kaše se však stala mnohem více než jen obyčejným jídlem – je to teplý objetí, které vám připomene rodinné tradice a pohodu. A to je přesně to, co vám tento recept přinese. Připraveni na cestu do minulosti s jedinečnou chutí krupicové kaše?

TIP: Vyzkoušejte také ovesné vločky a kaše nebo pohankovou kaši.

Suroviny

  • 500ml polotučného mléka
  • 50g dětské krupičky
  • 20g cukru krupice (nebo 5 tablet sladidla)
  • 1 jablko
  • 50g medu
  • skořice dle chuti

Postup přípravy

  1. Mléko osladíme cukrem nebo sladidlem a na mírném ohni přivedeme k varu. Potom pomalu přisypáváme dětskou krupičku a za stálého míchání vaříme do zhoustnutí.
  2. Mezitím si oloupeme jablko, které nakrájíme na tenké plátky. Na pánvi pomalu rozehřejeme med a jablka na něm chvíli opékáme. Po chvíli přikryjeme pokličkou a necháme na plotně dojít doměkka.
  3. Hotovou krupicovou kaši pokryjeme jablky, polijeme medovou šťávou z pánve a posypeme skořicí.

Po dokončení tohoto receptu budete mít před sebou nejen skvěle připravenou krupicovou kaši, ale také pocit naplnění a spokojenosti. Je to pokrm, který je vhodný pro všechny věkové kategorie a všechen typy chuťových preferencí.

Krupicová kaše vám dokáže nabídnout komfort a zároveň je rychle připravená. Takže, vezměte si sklenici mléka nebo hrníček čaje, posaďte se ke stolu a nechte tuto lahodnou kaši, která se stala symbolem rodinné pohody, potěšit vaše chuťové pohárky.