Balené brambory – nejlepší recept

Brambory balené ve slanině jsou chuťovým zážitkem, který spojuje něco, co milujeme: brambory a slaninu. Tento jednoduchý a přesto úžasně chutný recept vám ukáže, jak připravit výborný přílohu, která se stane skvělým doplňkem vašeho hlavního jídla. Brambory balené ve slanině nejenom výborně chutnají, ale také krásně vypadají a nadchnou každého gurmána.

Brambory balené ve slanině jsou dokonalým příkladem toho, jak jednoduchá ingredience může vytvořit něco zcela výjimečného. V tomto receptu se setkává rustikální chuť brambor s křupavou slaninou a jemnou vůní bylinek. Tato pochoutka je ideálním pokrmem pro grilovací večírky, rodinné oslavy nebo jako nápaditá příloha k masu. Připravit ji je snadné, a přesto zaručuje výbornou chuťovou explozi. Následující recept vám ukáže, jak připravit tuto lahůdku sami doma.

TIP: Vyzkoušejte také plněné brambory nebo francouzské brambory.

Suroviny

  • 1 kg menších brambor
  • dle počtu brambor plátky anglické slaniny
  • 2 červené cibule
  • špejle podle potřeby

Postup přípravy

  1. Brambory důkladně omyjeme a pak uvaříme ve slupce. Cibuli oloupeme, nakrájíme na čtvrtky a rozložíme na plátky.
  2. Do plátku slaniny vždy zabalíme jeden brambor, na špejli nabodneme kousek cibule, bramboru, znovu cibuli a takto pokračujeme až do konce špejle.
  3. Připravené bramborové špízy pomalu zapečeme v troubě nebo na grilu.

Brambory balené ve slanině jsou skvělým způsobem, jak udělat něco obyčejného neobyčejným. Tato jednoduchá, avšak výrazně chutná pochoutka oslní vaše smysly. Křupavá slanina obklopuje měkké brambory, které se vnitřně rozplývají, vytvářejíce dokonalou harmonii chutí. Bez ohledu na to, zda si je připravíte pro speciální příležitost nebo prostě jen tak, abyste si dopřáli něco výjimečného, brambory balené ve slanině určitě potěší všechny, kteří je ochutnají. Vyzkoušejte tento recept a objevte krásu jednoduchosti, která se skrývá v této lahodné pochoutce.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang