Letní ovocný dort: Zdravý a bez pečení

Také máte v horkých letních dnech chuť na něco ovocného a osvěžujícího? Připravte si doma jednoduchý ovocný dort. Jde to rychle a bez pečení.

Moje maminka slaví narozeniny koncem května. Je to výborný důvod pro přípravu lehkého ovocného dortu, který máme všichni moc rádi. Jde o recept známý, ale popíšu vám, jak ho připravujeme my. Hotový je během chvilky a snědený snad ještě rychleji.

Ingredience: 2 x kysaná smetana, 1 x měkký tvaroh, sezónní ovoce (jahody, třešně, meruňky), trochu moučkového cukru, 2 x balíček piškotů, silná káva (lógrová voní a chutná lépe), čerstvá máta na ozdobu.

Postup: Připravte si silnou kávu do většího hrnečku. V misce utřete kysanou smetanu a tvaroh, přidejte trochu cukru podle chuti. Piškoty máčejte v kávě a vyložte jimi dno dortové formy. Strany dortové formy obložte cukrářskými (podlouhlými) piškoty. Na první vrstvu piškotů rozetřete utřenou kysanou smetanu s tvarohem, na kterou položte dostatek čerstvého omytého ovoce (větší jahody překrojte, třešně vypeckujte apod.). Nyní přijde opět vrstva piškotů máčených v kávě, vrstva kysané smetany s tvarohem, vrstva ovoce. Jako poslední vrstvu dávám opět piškoty, které potřu kysanou smetanou s tvarohem, ozdobím kousky ovoce a máty.

V lednici nechte ovocný dort uležet alespoň půl dne. Je opravdu osvěžující a chutná letně!

Děláte doma podobný dort? Jaký je váš postup?

Štítky: letní dort, ovocné letní osvěžení, ovocný dort, piškotový dort