Utlučené zelíčko – raw strava

Hledáte svěží, chutný a zdravý salát, který by zaplnil váš letní stůl? Nehledejte nic jiného než tento snadno připravitelný salát z krouhaného zelí. Je plný křupavé zeleniny, bylinek, kmínu a sójové omáčky Tamari pro větší pikantnost, takže si v něm vybere každý včetně vegetariánů!

Saláty z krouhaného zelí jsou nejen výživově velmi hodnotné, ale také výborně chutnají! Zelí je nejen skvělou potravinou pro hubnutí, protože dokáže zasytit při menším množství kalorií, ale je také plné rozpustné i nerozpustné vlákniny a antioxidantů. Nízkokalorický salát z krouhaného zelí plný živin může být ideálním doplňkem každého jídelního plánu.

Utlučené zelíčko

Zelí je již dlouho oblíbeným pokrmem milovníků výživy na celém světě. Je plné vitamínů, minerálů a vlákniny, takže je cennou součástí zdravé a udržitelné stravy. Konzumace krouhaného zelí je stejně jednoduchá a chutná jako výživná a může být skvělým způsobem, jak experimentovat při vaření.)

Zelí obsahuje vitamíny, vlákninu a minerály.

Krouhané zelí je všestranná a chuťově výrazná surovina, kterou lze použít v celé řadě pokrmů. Můžete si ho ponechat jednoduché a vychutnat si ho jen tak, jak je, pouze se solí, olivovým olejem a několika čerstvými bylinkami. Nebo pokud chcete něco složitějšího, můžete zkusit přidat další zeleninu, jako jsou rajčata, papriky a avokádo, spolu s bylinkami, kmínem a sójovou omáčkou Tamari.

Ingredience

 • hlávka nadrobno nakrájeného červeného zelí nebo kapusty.
 • 1 lžička soli
 • 2 lžíce olivového oleje
 • 1/2 rozmačkaného avokáda
 • čerstvá zelenina podle vlastního výběru, například rajčata a papriky
 • čerstvé bylinky, kmín, sójová omáčka Tamari a lahůdkové droždí, podle chuti
Můžete experimentovat s různými přísadami a najít tak zajímavou kombinaci ingrediencí.

Postup

 1. Ve velké míse smíchejte nadrobno nakrájené zelí nebo kapustu se solí a olivovým olejem. Promíchejte, až se vše dobře obalí.
 2. V míse rozmačkejte avokádo, abyste mu dodali trochu krémovosti.
 3. Přidejte čerstvou zeleninu podle vlastního výběru. Promíchejte, dokud se vše důkladně nespojí.
 4. Mísu přikryjte a nechte ji alespoň 30 minut stát v chladničce.
 5. Po vychladnutí přidejte čerstvé bylinky, kmín, omáčku Tamari a lahůdkové droždí podle chuti. Všechny ingredience promíchejte, dokud se salát dobře nespojí.
 6. Podávejte vychlazený nebo při pokojové teplotě.

Tento snadný a chutný salát z krouhaného zelí se jistě stane oblíbenou součástí vašeho jídla. Mezi další oblíbené saláty patří např. těstovinový salát s tuňákem, těstovinový salát s kuřecím masem, cizrnový salát nebo salát Coleslaw.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang