Tvarohový dort bez pečení

Tvarohový dort neboli cheesecake je oblíbeným dezertem po celém světě. Je bohatý a krémový – ideální pochoutka pro každou zvláštní příležitost. A co může udělat cheesecake ještě neodolatelnějším? Čokoláda!

Nepečený tvarohový dort s čokoládovou polevou je tu, aby uspokojil váš mlsný jazýček bez zbytečného pečení. Tento požitkářský dezert je dokonalou kombinací krémové a čokoládové dobroty, takže ho musí vyzkoušet každý milovník dezertů.

Tvarohový dort bez pečení

Jedním z hlavních důvodů, proč si nepečený cheesecake získává stále větší oblibu, je jeho jednoduchost. Na rozdíl od tradičních pečených cheesecaků, které vyžadují několik kroků a přesnou dobu pečení, je tato verze tak snadná, jako je smíchání, nalití a vychlazení. K vytvoření lahodné pochoutky, která ohromí vaše chuťové pohárky, vám stačí hrstka ingrediencí.

Základ nepečeného cheesecaku se může lišit, ale nejčastěji se vyrábí z rozdrcených grahamových sušenek, rozpuštěného másla a cukru. Tato směs se pak vtlačí na dno pružinové formy, aby se vytvořila pevná, mírně křupavá kůrka. V některých variantách se pro lepší chuť používají také rozdrcené sušenky oreo.

Náplň je sice chutná sama o sobě, ale přidáním vrstvy čokoládové polevy se tento nepečený tvarohový dort dostane na zcela novou úroveň. Poleva se obvykle připravuje z rozpuštěné čokolády, másla a husté smetany a vytváří hedvábnou a bohatou polevu, která se dokonale hodí ke krémové náplni cheesecaku.

Nepečený cheesecake s čokoládovou polevou je ještě lákavější díky své univerzálnosti. Můžete použít jakýkoli druh čokolády – od hořké až po bílou – nebo dokonce přimíchat kakaový prášek pro extra čokoládovou chuť. Navíc ji můžete doplnit svými oblíbenými polevami, jako jsou čerstvé lesní plody, nasekané ořechy nebo dokonce karamelová omáčka, abyste si ji vytvořili podle sebe.

Ingredience

Tvarohový dort

 • 2 balíčky smetanového sýra (pokojové teploty)
 • 1 šálek tučné smetany
 • 1/2 šálku moučkového cukru
 • 1 lžička citronové šťávy
 • 1 lžička vanilkového extraktu
 • 1 balení grahamových sušenek
 • 1/4 šálku nesoleného másla (rozpuštěného)

Čokoládová poleva

 • 1 šálek kousků polosladké čokolády
 • 1/2 šálku tučné smetany
 • 1 lžičku vanilkového extraktu
 • 1/4 šálku moučkového cukru
Tvarohový dort můžete doplnit ovocem.

Postup

 1. Grahamové sušenky rozdrťte na jemnou drť pomocí kuchyňského robotu nebo je vložte do zipového sáčku a rozdrťte je válečkem. V míse smíchejte grahamové sušenky s rozpuštěným máslem a dobře promíchejte. Tato směs bude sloužit jako základ pro tvarohový dort.
 2. Vezměte 23centimetrovou pružinovou formu a dno vyložte pečicím papírem. Pomocí stěrky rovnoměrně přitlačte směs grahamových sušenek na dno formy. Zatímco budete připravovat náplň, vložte formu do chladničky, aby ztuhla.
 3. Ve velké míse vyšlehejte smetanový sýr, dokud nebude hladký a krémový. Postupně přidávejte moučkový cukr a pokračujte v míchání, dokud se dobře nespojí. Poté přidejte citronovou šťávu a vanilkový extrakt a vše dobře promíchejte.
 4. V samostatné míse vyšlehejte tučnou smetanu, dokud se nevytvoří tuhé špičky. Jemně vmíchejte šlehačku do sýrové směsi, dokud se vše dobře nespojí.
 5. Vyjměte pružinovou formu z chladničky a na grahamový korpus nalijte tvarohovou náplň. Vrchní část uhlaďte stěrkou. Zakryjte formu plastovou fólií a dejte ji do chladničky chladit alespoň na 4 hodiny nebo přes noc.
 6. Nyní je čas na přípravu čokoládové polevy. V misce vhodné do mikrovlnné trouby zahřívejte kousky čokolády a hustou smetanu v 30sekundových intervalech, dokud se čokoláda zcela nerozpustí. Vmíchejte vanilkový extrakt a moučkový cukr a promíchejte dohladka.
 7. Jakmile je cheesecake vychlazený a ztuhlý, vyjměte ho z chladničky a opatrně ho vyjměte z pružinové formy. Vrchní část cheesecaku přelijte čokoládovou polevou a pomocí stěrky ji rovnoměrně rozetřete.

Váš nepečený tvarohový dort s čokoládovou polevou je připraven ke konzumaci. Můžete ho buď ihned podávat, nebo ho ještě několik hodin chladit v lednici, aby poleva ztuhla.

TIP: Dalšími oblíbenými cheesecaky (recept) jsou jahodový cheesecake, oreo cheesecake a citronový cheesecake.