Salátový sandwich – raw strava

Tento sendvič se salátem je ideální lehký oběd. Směs čerstvé zeleniny, křupavých oříšků a lahodné chuti jablečného octa vás zasytí a potěší vaše chuťové pohárky.

Saláty jsou skvělým způsobem, jak získat chutnou výživu a zároveň zpestřit svůj jídelníček. Příprava sendviče se salátovým základem může znít trochu neobvykle, ale může z něj být chutné a výživné jídlo.

Salátový sandwich

Typický salátový sendvič se připravuje z listů hlávkového salátu, červené papriky, mořské řasy nori, makadamových ořechů (předem namočených) a dalších zdravých přísad. Všechny ingredience kromě salátu se smíchají a vytvoří pomazánku. Zbývající červená paprika se nakrájí nadrobno a posype se jí pomazánka. List salátu se potře směsí, přeloží a propíchne párátkem.

Salátový sendvič se hodí jako oběd i svačina.

Salátové sendviče jsou skvělým způsobem, jak do sebe dostat denní doporučenou porci zeleniny. Mořské řasy nori nabízejí další přídavek zdraví prospěšných látek díky vysokému obsahu základních minerálů včetně jódu, zinku a železa.

Červená paprika je plná vitaminu C, který pomáhá podporovat zdravý imunitní systém, a křupavé makadamové ořechy dodávají zdravé tuky a také bílkoviny. Jablečný ocet dodává zálivce extra kyselý nádech, zatímco petržel a pažitka jí dodávají bylinkový doprovod. Celkově salátový sendvič představuje chutnou a vyváženou variantu oběda nebo večeře.

Ingredience

 • 2 velké listy hlávkového salátu
 • 2 velké červené papriky, 1 nakrájená nadrobno
 • 1 kus mořské řasy nori (předem namočené)
 • 1/3 šálku předem namočených makadamových ořechů
 • 2 polévkové lžíce jablečného octa
 • 1 lžička soli
 • 2 polévkové lžíce petrželky
 • 2 lžíce nasekané pažitky
 • voda
Sendvič lze připravit i s toastovým chlebem.

Postup

 1. V mixéru smíchejte mořské řasy nori, makadamové ořechy, jablečný ocet, sůl, petrželku a pažitku.
 2. Směs rozmixujte na pomazánku.
 3. Vezměte velký list hlávkového salátu a směs na něj rozetřete. Navrch posypte nasekanou červenou paprikou.
 4. Vezměte druhý list salátu a položte ho na něj. Sendvič zabalte tak, aby okraje listů salátu přesahovaly přes sebe. Vrchní část propíchněte párátkem.
 5. Sendvič nechte 15 minut odležet. Vyjměte párátko a rozkrojte ho na 4 díly.

Tento jednoduchý sendvič se salátem je plný chuti, textury a výživných látek a snadno ho připravíte během několika minut. Díky svým pestrým barvám a výrazným chutím se jistě stane hitem pro rodinu i přátele.

Vyzkoušejte také klasický sendvič (recept), šopský salát, tuňákový salát s těstovinami, rajčatový salát a salát Coleslaw.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang