Rajčatový salát s Dulse řasami – raw strava

Rajčatový salát je jednoduchý a chutný pokrm, který se hodí pro každou příležitost. Tento recept je připraven z čerstvých rajčat, hlávkového salátu, mořských řas Dulse, lahůdkového droždí a panenského lněného oleje, takže je salát plný živin a chutný.

Pokud hledáte chutný a výživný letní salát, který jistě potěší vaše chuťové pohárky, pak už nehledejte nic jiného než rajčatový salát s s Dulse řasou. Tato lahodná směs rajčat, hlávkového salátu, mořské řasy Dulse, lahůdkového droždí a panenského lněného oleje jistě vyzdvihne to nejlepší z každého letního salátu.

Rajčatový salát s Dulse řasami

Mořské řasy Dulse mají mnoho zdraví prospěšných účinků, například zmírňují záněty, podporují trávení a dodávají omega-3 mastné kyseliny. Když se k tomu přidá lahůdkové droždí, které salátu dodá jemnou, ale uspokojivou chuť, vznikne lehká a chutná mísa plná dobrot.

Rajčata v tomto salátu dodávají pokrmu příjemnou chuť a strukturu.

Aby toho nebylo málo, panenský lněný olej, kterým je celý pokrm pokapaný, mu dodá jedinečnou pikantní chuť a spoustu zdravých tuků a omega-3 mastných kyselin. Tento jednoduchý olej je také skvělým zdrojem vlákniny a je považován za zdraví prospěšný, takže je skvělým doplňkem tohoto salátu.

Ingredience

  • 4 zralá rajčata, nakrájená na kostičky
  • 2 šálky salátu nakrájeného na kostičky
  • 2 lžíce sušené mořské řasy Dulse
  • 1 lžíce lahůdkového droždí
  • 1 lžíce panenského lněného oleje
Rajčatový salát lze obohatit další zeleninou, např. okurkou.

Postup

  1. Ve velké míse smíchejte nakrájená rajčata, salát, sušené mořské řasy Dulse a lahůdkové droždí.
  2. Přilijte panenský lněný olej a míchejte, dokud se všechny přísady nespojí.
  3. Rajčatový salát podávejte jako chutnou přílohu nebo jako hlavní jídlo.

Tato lehká, chuťově výrazná směs rajčat, hlávkového salátu, mořské řasy Dulse, lahůdkového droždí a panenského lněného oleje jistě potěší vaše chuťové pohárky. Díky řadě výživových benefitů si můžete být jisti, že jste si vybrali správně a že vám vaše tělo poděkuje.

Mezi další oblíbené salát patří šopský salát, těstovinový salát s tuňákem, salát Caesar (recept), salát s kuřecím masem a salát Coleslaw.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang