Ovocný pohár pro chudší – nejlepší recepty

Mí milí a drazí, měl bych tu pro vás po mém ražniči i něco sladkého na zub. A nejen sladkého, ale i cenově daleko dostupnějšího, než se vám toto nabízí v podnicích veřejného stravování.

Můžete si vcelku snadno udělat navzdory svému amatérismu výborný ovocný pohár.

Jak na to? Předně si musíte obstarat vyšší a nejlépe nepromokavou obuv a raději již opotřebenější oděv s dlouhými rukávy a nohavicemi. Protože znáte to – zmije, klíšťata, komáři, ovádi,…

Takto oblečeni a třeba i postříkáni repelentem zamíříte k lesu v době, kdy já jsem v Africe. Nevím sice přesně, kdy to je, vím jen, že před Afrikou je ještě brzy a po ní už je pozdě.

Tam nasbíráte to, co se vám právě ovocného připlete do cesty, kupříkladu maliny, borůvky, lesní jahody, ostružiny, … jenom podpapíráky proboha raději ne.

Ovoce nasbíráte kupříkladu do hrnečku nebo konvičky a to raději v nepříliš vysoké vrstvě, pod jejímž tlakem by se vám plody spodní rozmačkaly.
Poté kvapíte domů, ale s rozumem, protože stačí jeden kořen, pařez nebo kámen a můžete začít zase od začátku.

Doma ovoce omyjete, na což my tady na Šumavě většinou dlabeme, spoléhaje na to, že máme čistou přírodu a případné fujtajblíky nám zavčasu vypálil Temelín, dáte do skleniček, kelímků či jiných nádobek, jež jsou k dispozici, a celé to shora ošlehačkujete nejjednodušeji šlehačkou ze spreje, kterou netřeba šlehat, sladit či kdovíco ještě.

Pohár je hotov a nelze než vám popřát dobré chutnání.