Ostružinový sen – raw strava

Tento recept na lahodný ostružinový džem s fíky, datlemi a banány vám poskytne jedinečnou a aromatickou pochoutku, která se jistě stane hitem pro rodinu i přátele. S použitím několika jednoduchých ingrediencí se tento džem připraví rychle a bez námahy a vy získáte lahodnou pochoutku, která jistě každého potěší.

Ostružinový džem je všestranný a chutný způsob, jak si vychutnat sladkost letního ovoce. Tento džem je vyroben z ostružin, fíků, datlí, skořice a dalších základních přísad, které máte doma. Nejenže je plný chuti, ale jeho příprava je neuvěřitelně snadná.

Ostružinový sen

Ostružinový džem je nejen skvělým způsobem, jak si vychutnat plody léta, ale může být také skvělým doplňkem vašeho pečení. Použijte ho jako polevu na bochník banánového chleba, přimíchejte ho do své oblíbené směsi na muffiny nebo ho dokonce namažte na toasty, abyste si připravili chutnou snídani.

Nikoho nepřekvapí, že domácí ostružinový džem je díky svým přírodním a čerstvým surovinám velmi výživný. Nejenže obsahuje pořádnou dávku vitamínů, minerálů a antioxidantů, ale je známo, že zmírňuje záněty a zlepšuje zdraví střev.

Ostružinový džem je plný vitaminů a je zdravější oproti kupované variantě.

Domácí ostružinový džem je plný čerstvých ostružin, fíků, datlí, špetky skořice a muškátového oříšku. Má úžasnou strukturu a komplexní chuť. K rozmixování a získání požadované hustoty doporučujeme mixér.

Jakmile dosáhnete požadované konzistence, nasbírejte několik zralých banánů, které poslouží jako příjemné a lahodné pohoštění. Banány jednoduše nakrájejte na plátky, rozložte je na talíř a navrch nalijte čerstvě připravený džem. Tento postup opakujte s více vrstvami a zakončete několika ostružinami, fíky a lístky máty.

Ingredience

 • 4 šálky ostružin
 • 2 fíky
 • 2 datle
 • 1 lžička skořice
 • ½ lžičky muškátového oříšku
 • 1 šálek vody
 • 2 banány
 • ostružiny a fíky na ozdobu
 • mátové lístky na ozdobu
Džem z ostružin lze podávat k lívancům, muffinům nebo toastům.

Postup

 1. Ostružiny, fíky, datle, skořici, muškátový oříšek a vodu vložte do mixéru a mixujte, dokud se vše nespojí a nezíská hladkou konzistenci.
 2. Nakrájejte banány a položte je na talíř.
 3. Ostružinovou marmeládu nalijte na banány a rovnoměrně ji rozetřete.
 4. Přidejte další vrstvu banánů a navrch nalijte ostružinový džem.
 5. Opakujte s další vrstvou.
 6. Povrch ozdobte ostružinami, fíky a lístky máty.
 7. Před podáváním nechte džem vychladnout.

Vychutnejte si lahodnost tohoto ostružinového džemu s fíky, datlemi a banány! Kombinace sladkého a slaného bude jistě hitem pro každého. Kromě ostružinového džemu můžete vyzkoušet rybízovou marmeládu, ovocný dort, nepečený cheesecake nebo meruňkový raw dort.