Oříškové muffiny – raw strava

Raw ořechové muffiny jsou rychlým a snadným řešením! Tyto chutné dobroty kombinují mandle, agávový sirup, vanilku, panenský slunečnicový olej a sušené švestky a vytvářejí lahodnou svačinu, která je chutná a sytá. A co víc, tyto dobroty není třeba péct!

Pokud nemáte moc času na práci v kuchyni, jsou tyto raw ořechové muffiny ideálním způsobem, jak do sebe dostat trochu výživy a zároveň se vyhnout všemu tomu nepořádku a námaze při pečení. Navíc se nemusíte bát, že by muffiny ztvrdly, protože v lednici vydrží čerstvé několik dní.

Oříškové muffiny

Pokud hledáte chutnou a zdravou svačinu, kterou si můžete vychutnat během několika minut, vyzkoušejte raw ořechový muffin. Výživná směs celých mandlí, agávového sirupu, vanilky bohaté na antioxidanty, slunečnicového oleje s vysokým obsahem bílkovin a sladkých sušených švestek nejen uspokojí vaše chutě, ale také vás zasytí důležitými vitamíny a minerály.

Tyto muffiny nejsou tradiční, které by byly upečené, ale místo toho jsou rozmixované a chlazené. Kombinace ořechů s ostatními ingrediencemi je zdrojem zdravých tuků, bílkovin, vitamínů a minerálů a poskytuje svačinu bez pocitu viny, kterou si můžete vychutnat i jako snídani na cestách.

Mandle dodávají muffinům křupavost a oříškovou chuť, zatímco agávový sirup a sušené švestky přirozenou sladkost bez přidaného cukru. Slunečnicový olej navíc dodává muffinům extra dávku vitaminu E a pomáhá jim získat vlhkou strukturu.

Mandle dodají muffinům křupavost a sušené švestky sladkost.

Přísady můžete měnit podle svých specifických chutí a jídelníčku. Můžete například obměnit použité ořechy nebo zkusit použít jiná přírodní sladidla, jako je med nebo javorový sirup. Kreativní můžete být i v oblasti koření a přísad, což vám umožní připravit skutečně jedinečnou pochoutku.

Ingredience

 • 2/3 šálku nasekaných mandlí
 • 1/4 šálku agávového sirupu
 • 1/2 lžičky vanilkového extraktu
 • 2 lžíce panenského slunečnicového oleje
 • 10 sušených švestek bez pecek, nakrájených na kousky
Muffiny jsou nejen zdravé, ale také velmi univerzální.

Postup

 1. Ve vysokorychlostním mixéru rozmixujte mandle na prášek.
 2. Do mixéru přidejte agávový sirup, vanilkový extrakt a slunečnicový olej a mixujte, dokud se nespojí.
 3. Do mixéru přidejte nasekané sušené švestky a mixujte, dokud se vše rovnoměrně nespojí.
 4. Formu na muffiny vyložte silikonovými košíčky na muffiny a do 9-10 košíčků dejte lžící směs.
 5. Dejte na 3-4 hodiny do lednice aby muffiny ztuhly.
 6. Když jsou muffiny ztuhlé, je čas je podávat.

Jakmile tento recept jednou vyzkoušíte, budete mít chuť ho dělat znovu a znovu. Ořechové muffiny jsou skvělým způsobem, jak si vychutnat zdravou svačinu bez všech starostí s pečením.

Mezi klasické varianty muffinů patří jablečné muffiny, borůvkové muffiny, banánové muffiny a slané muffiny. Z veganských receptů můžete vyzkoušet jablečné muffiny, muffiny bez mléka, mrkvové muffiny nebo zdravé banánové muffiny.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang