Narozeninový dort – raw strava

Domácí dobroty mají něco do sebe, zejména když jde o narozeniny. Ať už jste vegani, nebo ne, najít chutné a zdravé narozeninové pohoštění by nemělo být problém. Představíme vám svět raw narozeninových dortů.

Oslavte svůj výjimečný den lahodným narozeninovým dortem ze zdravých bio surovin. Tento jednoduchý veganský dort jistě potěší zdravě smýšlejícího člověka a lze jej upravit pro každou příležitost.

Narozeninový dort

Raw narozeninové dorty se snadno připravují, jsou zdravé a tak chutné. Vyrábějí se pouze z čerstvých a bio surovin, jako je citronová šťáva, organická citronová kůra, kurkuma, javorový sirup, kokosové máslo, kešu ořechy a sůl, a na rozdíl od tradičního dortu jsou všechny ingredience tepelně neupravené.

Chcete-li si ho připravit, stačí rozpustit kokosové máslo a v míse smíchat ostatní ingredience. Jakmile se vše smíchá dohromady, nalijte směs do vymazané formy dle vlastního výběru a nechte ji několik hodin chladit v lednici.

Po vychladnutí vyjměte dort z formy a ozdobte jej podle vlastní fantazie. Přidáním čerstvého ovoce a dalších polev dodáte dortu oslnivý, osobní nádech.

Raw dort ozdobte oblíbenou polevou nebo ovocem.

Raw narozeninové dorty jsou rozhodně zdravější než jejich tradiční protějšky. Mají vyšší obsah vitamínů a minerálů a nižší obsah cukru a tuku. Navíc jsou mnohem jednodušší na přípravu – není nutné je péct!

Experimentujte s různými ingrediencemi a přísadami, aby byl dort tak kreativní a chutný, jak si přejete. Najděte kombinaci, která vám bude nejlépe vyhovovat, a ohromte své přátele a rodinu výstavním dortem bez pocitu viny.

Ingredience

 • 2 polévkové lžíce citronové šťávy
 • 2 lžíce bio citronové kůry
 • 1 lžička kurkumy
 • ¼ šálku javorového sirupu
 • ¼ šálku rozpuštěného kokosového másla
 • 1 šálek namočených kešu ořechů (8 hodin namočených)
 • špetka mořské soli
Příprava raw dortu nevyžaduje pečení, stačí ho pouze vychladit v lednici.

Postup

 1. Nejprve namočte kešu ořechy do vody na nejméně 8 hodin. Po namočení je slijte a dejte stranou.
 2. V míse smíchejte citronovou šťávu, citronovou kůru, kurkumu, javorový sirup a rozpuštěné kokosové máslo, dokud se nespojí.
 3. Přidejte namočené kešu ořechy a špetku soli. Všechny ingredience smíchejte dohromady, až vznikne krémové těsto.
 4. Vezměte si formu podle vlastního výběru a nalijte do ní těsto. Vložte ji do chladničky a nechte 3-4 hodiny chladit.
 5. Jakmile je těsto zcela vychlazené, opatrně vyjměte dort z formy. Dort ozdobte libovolnou polevou nebo ovocem, které máte rádi.

Váš lahodný raw narozeninový dort je připraven k podávání. Tento raw dort je plný chuti, takže vaše výjimečná příležitost bude s touto lahodnou pochoutkou ještě výjimečnější.

Vyzkoušejte další oblíbené dorty: čokoládový cheesecake, nepečený cheesecake, nepečený dort nebo meruňkový raw dort.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang