Mandlová pochoutka – raw strava

Mandlová pochoutka je lahodná a výživná svačinka, kterou si můžete vychutnat kdykoli během dne. Chuť mandlí, skořice, vanilky a agávového nebo javorového sirupu se ve spodní vrstvě skvěle doplňuje, zatímco vrchní vrstva z kakaa, kokosového mléka, datlí, agávového nebo javorového sirupu a banánu jí dodává extra sladkost.

Stále populárnější jsou raw pochoutky, které si mohou dopřát a zároveň zůstat zdravé. Tato zdravá raw pochoutka v sobě spojuje blahodárné účinky mandlí, skořice, kokosu a dalších zdravých ingrediencí – to je spousta výživných látek v jedné lahodné svačince.

Mandlová pochoutka

Pochoutka ze syrových mandlí, která se skládá ze dvou vrstev, je chutná a zdravá. Spodní vrstvu tvoří mandle, skořice, vanilka a agávový nebo javorový sirup. Mandle jsou plné vitamínů a minerálů, jsou to potraviny zdravé pro srdce, které pomáhají snižovat hladinu cholesterolu a udržovat zdravou váhu.

Skořice je známá svými protizánětlivými vlastnostmi a bylo prokázáno, že podporuje lepší hladinu cukru v krvi. Obsahuje také antioxidanty, které mohou chránit tělo před poškozením buněk. A konečně vanilka má přirozený uklidňující účinek a může také pomoci snížit hladinu stresu.

Mandle dodají dezertu jedinečnou chuť.

Vrchní vrstvu této pochoutky tvoří kakaový prášek, kokosové mléko, datle, agáve nebo javorový sirup, voda a banán. Kakaový prášek je bohatý na vlákninu, železo a hořčík.

Kokosové mléko je skvělým zdrojem zdravých tuků, které dodávají tělu energii. Datle jsou plné vitamínů a minerálů a agáve je přírodní sladidlo je skvělou náhradou zpracovaného cukru. A konečně banán dodává směsi přirozenou sladkost a také pomáhá spojit všechny ingredience dohromady.

Ingredience

Spodní vrstva

 • 2 šálky mandlí
 • 1 lžička skořice
 • 1 lžička vanilky
 • 2 lžíce agávového nebo javorového sirupu

Horní vrstva

 • 2 lžíce kakaového prášku
 • ¼ šálku kokosového mléka
 • 10 namočených datlí
 • 2 lžíce agávového nebo javorového sirupu
 • ½ banánu
 • 2 lžíce vody
Dezert lze podávat i ve formě dortu.

Postup

 1. V kuchyňském robotu zpracujte mandle, skořici, vanilku a agávový nebo javorový sirup, dokud směs nedosáhne husté, křupavé konzistence.
 2. Směs přeneste do formy o rozměrech 20 x 20 cm a rukama nebo lžící ji pevně vtlačte na dno.
 3. Pro přípravu vrchní vrstvy přidejte do kuchyňského robotu kakaový prášek, kokosové mléko, předem namočené datle, agávový nebo javorový sirup, vodu a banán a mixujte, dokud nevznikne krémová, hustá směs.
 4. Směs nalijte na spodní vrstvu a rovnoměrně ji rozetřete pomocí lžíce.
 5. Vložte na 1-2 hodiny do mrazničky.
 6. Vyjměte z mrazničky a nakrájejte na tyčinky. Vychutnejte si je ihned nebo je vraťte do mrazničky, dokud nebudou připravené k podávání.

Kromě zdraví prospěšných účinků je výroba pochoutek ze syrových mandlí snadná. Stačí smíchat ingredience pro spodní vrstvu a poté smíchat ingredience pro vrstvu horní. Vychutnejte si své raw mandlové pochoutky jako zdravou a chutnou svačinku.

Vyzkoušejte také nepečený cheesecake, nepečený dort, recepty z mandlové mouky nebo raw dort.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang