Kuličky z červené řepy – raw strava

Kuličky z červené řepy

Tyto neodolatelně chutné kuličky z RAW červené řepy jsou skvělou svačinkou mezi jídly a lze je podávat jako přílohu nebo předkrm. Snadno se připravují a dodají vám příval energie a živin.

Se zimním chladem ve vzduchu jsou vydatná, uklidňující a zdravá jídla často na prvním místě v seznamu jídel. Ale co svačiny? RAW kuličky z červené řepy jsou ideální svačinou pro zdravě smýšlející jedlíky.

Kuličky z červené řepy

Konzumace RAW kuliček z červené řepy je skvělý způsob, jak do svého každodenního života vnést více výživy a zdraví, protože mají nízký obsah tuku a cukru a vysoký obsah vlákniny. Jsou také bezlepkové, veganské a bez mléka.

Nejenže jsou kuličky ze syrové červené řepy vynikajícím zdrojem rostlinných bílkovin, ale jsou také plné vitaminů a minerálů, jako je vitamin C, draslík a železo. Jsou přirozeně slazené sušenými datlemi a sušenými švestkami a přídavek skořice jim dodává chutnou a hřejivou chuť. Vlašské ořechy dodávají křupavost a volitelně lze použít med nebo olivový olej, aby směs zůstala vlhká a vláčná.

Kuličky vytvoříte tak, že vezmete všechny ingredience, smícháte je dohromady a obalíte v kokosu. Poté stačí kuličky z červené řepy zchladit v lednici, dokud neztuhnou. Pokud se rozhodnete vynechat med a olivový olej, můžete kuličky skladovat v uzavřené nádobě v lednici.

Ingredience

 • 1/2 šálku syrové červené řepy nakrájené na kostičky
 • 1/2 šálku vlašských ořechů
 • 1/3 šálku sušených švestek nakrájených na kostičky
 • 1/4 šálku sušených datlí
 • 1 lžička mleté skořice
 • 1 lžíce medu (nepovinné)
 • 1 lžička olivového oleje (nepovinné)
 • kokos
Kuličky z červené řepy snadno připravíte a navíc jsou chutné.

Postup

 1. V míse smíchejte na kostičky nakrájenou červenou řepu, vlašské ořechy, sušené švestky a datle.
 2. Přidejte mletou skořici, med a případně olivový olej.
 3. Rukama promíchejte ingredience a vytvořte kuličky o velikosti polévkové lžíce.
 4. Opláchněte si ruce a kuličky obalte v kokosu.
 5. Kuličky položte na talíř a před podáváním je dejte asi na 30 minut do chladničky.

Ať už vás přepadne chuť na mlsání, nebo potřebujete více energie na trénink, kuličky z RAW červené řepy jsou ideálním řešením. Jejich příprava je snadná a rychlá, takže si je můžete vychutnat na cestách i doma. Vyzkoušejte také recepty na salát z červené řepy s jablky, pečenou červenou řepu (recept), koláč z červené řepy nebo raw dort s kokosem.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang