Jogurtový pohár s malinami

Letní období si žádá lehké a osvěžující dezerty, které nejen uspokojí naše chutě na sladké, ale také nám pomohou překonat horko. Co může být lepšího, než si dopřát nebeskou kombinaci krémového jogurtu a pikantních malin!

V tomto článku se s vámi podělíme o jednoduchý, a přesto lahodný recept na jogurtový pohár s malinami. Oblékněte si tedy zástěru a připravte se ohromit své chuťové pohárky tímto lahodným dezertem.

Jogurtový pohár s malinami

Jogurt je již po staletí základem mnoha jídelníčků, protože je výživným doplňkem jídel i svačin. S rozvojem životního stylu na cestách jsou však poháry s jogurtem stále oblíbenější pro své pohodlí a přenosnost. Mezi různými příchutěmi, které jsou k dispozici, vynikají maliny, které tradičním jogurtovým pohárům dodávají sladkou a lehce trpkou chuť. Podívejme se blíže na jogurtový pohár s malinami.

Poháry se stále častěji objevují v kavárnách, supermarketech a obchodech se zdravou výživou. Obvykle se skládá z obyčejného nebo ochuceného jogurtu obloženého čerstvým lesním ovocem, müsli, oříšky nebo jinými polevami. Jogurt může být tradiční jogurt z kravského mléka, řecký jogurt nebo rostlinné alternativy, jako je kokosový nebo mandlový jogurt, což vyhovuje různým dietním preferencím.

Pohár je díky své lahodné chuti a zdravotním benefitům vynikající volbou.

Jednou z klíčových složek jogurtového poháru s malinami jsou samotné maliny. Tyto jasně červené bobule jsou nejen chutné, ale také plné živin. Jsou vynikajícím zdrojem vlákniny, vitaminu C a manganu, takže jsou skvělým doplňkem každého jídelníčku. Trpkost malin navíc příjemně kontrastuje s jogurtem a vytváří tak vyvážený chuťový profil.

Další předností poháru je jeho všestrannost. Přílohy a příchutě jogurtu si můžete přizpůsobit podle svých představ, což poskytuje nekonečné možnosti chuťových kombinací. Pokud se cítíte odvážně, můžete přidat jiné druhy ovoce, například borůvky nebo jahody, nebo obměnit ořechy a zrníčka. Kromě toho můžete sladkost poháru upravit přidáním medu nebo javorového sirupu podle chuti.

Ingredience

 • 1 kelímek bílého jogurtu s malinami
 • 1 lžička želatiny
 • 2 lžíce moučkového cukru
 • 1 šálek smetany ke šlehání
 • ½ šálku mléka
 • 1 šálek malinového kompotu nebo čerstvých malin
 • 1 lžička vanilkového pudinku nebo malinového prášku
 • nastrouhaná čokoláda (volitelně)
Vychutnejte si dokonalou rovnováhu krémového jogurtu a šťavnatých malin.

Postup

 1. V míse smíchejte bílý jogurt, moučkový cukr a mléko. Dobře promíchejte, dokud se cukr zcela nerozpustí. Množství cukru můžete upravit podle svých chuťových preferencí. Jakmile je hotovo, dejte tuto směs stranou.
 2. Do samostatné misky přidejte 1 lžičku želatiny a 3 lžíce vody. Dobře promíchejte a nechte 5 minut odstát. Poté želatinovou směs zahřívejte v mikrovlnné troubě po dobu 20-30 sekund, dokud se želatina zcela nerozpustí. Dávejte pozor, abyste ji nepřehřáli.
 3. Nyní za stálého míchání pomalu vlijte želatinovou směs do připravené jogurtové směsi. Ujistěte se, že je želatina dobře zapracována do jogurtové směsi, aby se zabránilo vzniku hrudek.
 4. V jiné míse vyšlehejte smetanu ke šlehání, dokud se nevytvoří tuhé špičky. Pro usnadnění procesu můžete použít také elektrický mixér. Po dokončení šlehačku opatrně vmíchejte do jogurtové směsi. Tím se jogurtový základ stane lehkým a vzdušným.
 5. Vezměte si jednotlivé kelímky nebo skleničky a lžící do nich nalijte jogurtovou směs. Uložte je do chladničky minimálně na 2 hodiny nebo přes noc, aby dezert ztuhl.
 6. Mezitím připravte malinový kompot tak, že čerstvé nebo mražené maliny povaříte s trochou vody a cukru, dokud nejsou měkké a kašovité. Před použitím je nechte zcela vychladnout. Případně můžete čerstvé maliny použít i jako polevu na jogurtové poháry.
 7. Po ztuhnutí jogurtových pohárků je vyjměte z lednice a ozdobte je připraveným malinovým kompotem nebo čerstvými malinami. Pro zvýraznění chuti a textury můžete posypat také strouhanou čokoládou nebo ozdobit vanilkovým či malinovým pudinkem.

Tento krémový a osvěžující dezert je ideální pro každou příležitost a jistě se stane vaším receptem pro letní setkání. Kombinace krémového jogurtu oslazeného moučkovým cukrem a pikantních malin vytváří dokonalou rovnováhu chutí, po které budete mít chuť na další. Jemná struktura a decentní sladkost tohoto dezertu z něj dělají oblíbený rodinný dezert, který si zamilují malí i velcí.

TIP: Pohár můžete podávat k palačinkám z polohrubé mouky, lívancům s ovesnými vločkami nebo banánovým lívancům. Zbylé maliny lze přidat do receptu na zmrzlinu ze salka a malinového koláče.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang