Jarní rolky – raw strava

RAW jarní závitky jistě uspokojí vaši chuť na lehkou a zdravou svačinu. Tyto čerstvé a chutné zeleninové závitky jsou plněné mrkví, cuketou a další zeleninou. Po zabalení se podávají se sójovou omáčkou a wasabi.

Vítejte ve světě jarních závitků – ve světě chutí, textur, barev a kreativity. Jarní závitky, původně pocházející z čínské kuchyně, jsou dnes oblíbené v různých kulturách po celém světě. Je snadné pochopit proč. Nejenže jsou chutné, ale představují i skvělý způsob, jak si jídlo přizpůsobit svým preferencím.

Jarní rolky

Jarní RAW závitky se místo smažení připravují z různých druhů čerstvé zeleniny, jako je mrkev, cuketa, pórek, salát, z hub a avokáda. Zatímco zelenina je nakrájená na tenké proužky a houby na plátky, avokádo je nakrájené na kousky. Jakmile se všechny tyto suroviny položí na namočený obal z rýžového papíru jedné velikosti, jemně se srolují k sobě a podávají se se shoyu a wasabi jako u sushi.

Tyto jarní závitky mají jedinečnou chuť a strukturu, která nadchne vaše chuťové pohárky. Nakládaný zázvor a houby nabízejí příjemnou štiplavou chuť spolu se sladkokyselou zeleninou. Avokádo dodává závitkům krémovou bohatost, zatímco mrkev, cuketa a pórek jsou příjemně křupavé.

Jarní závitky jsou nezbytnou součástí každého zdravého jídla.

Rolky mají nízký obsah kalorií, jsou dobrým zdrojem vlákniny a mají velmi vysoký obsah živin. Tyto RAW jarní závitky neobsahují cholesterol, přidaný cukr ani konzervační látky.

Ingredience

 • 2 mrkve
 • 1 cuketa
 • 2 pórky
 • 1 avokádo
 • 1 hlávkový salát
 • nakládaný zázvor
 • 6 žampionů
 • shoyu (sójová omáčka) a wasabi

Postup

 1. Mrkev, cuketu a pórek nakrájejte na tenké proužky. Žampiony nakrájejte na plátky a avokádo na kostičky.
 2. List rýžového papíru namočte na 30 sekund do horké vody, dokud nezměkne.
 3. Na rýžový papír položte salát, avokádo, zázvor a houby.
 4. Opatrně papír srolujte, abyste vytvořili jarní závitek. Oběma rukama rolku pomalu a pevně zabalte tak, aby byly všechny ingredience bezpečně uvnitř.
 5. Jarní závitky podávejte se shoyu a wasabi jako sushi.
Jarní rolky jsou jednoduché na přípravu.

Pokud hledáte zábavný a chuťově výrazný způsob, jak ozvláštnit svůj stůl, tyto RAW jarní závitky se vám budou hodit. Ve skutečnosti nemusíte být mistři kuchaři, abyste je mohli připravit. Stačí vám jen pár čerstvých ingrediencí a máte vystaráno. Kromě toho, experimentování v kuchyni je polovina zábavy.

TIP: Vyzkoušejte také recepty na mrkvový salát, mrkvový salát s jablkem, avokádovou pomazánku nebo veganskou avokádovou pomazánku, maki sushi nebo california sushi.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang