Jahody s pistáciemi – raw strava

Tento pokrm kombinuje sladké, ořechové a smetanové chutě. Vyžaduje jen několik málo ingrediencí, ale připravuje se snadno a rychle. Pak se můžete pohodlně usadit, odpočívat a oddávat se báječným chutím těchto jahod s pistáciemi a bílou čokoládou.

Pokud jde o lákavé pochoutky, které jsou zdravé a chutné, jen málokterá může konkurovat lahodnosti jahod obalených bílé čokoládě a pistáciích. Jedinečná kombinace chutí je ideální na svačinu nebo jako působivý dezert pro nadcházející setkání a určitě vás potěší.

Jahody s pistáciemi

Raw kakaové máslo je skvělým způsobem, jak přidat zdravý prvek do svačiny nebo dezertu. Má mnoho zdraví prospěšných účinků, mimo jiné pomáhá snižovat záněty, zlepšuje zdraví srdce a zvyšuje energii. Navíc lahodná krémová chuť, kterou dodává bílé čokoládové polevě, dodává této pochoutce další úroveň požitku.

Agávový sirup je skvělým způsobem, jak tuto pochoutku přirozeně osladit bez použití tradičního cukru, což z něj dělá skvělou volbu pro ty, kteří chtějí, aby byla zdravější. Navíc lehce oříšková chuť agávového sirupu se skvěle snoubí s pistáciemi a raw kakaovým máslem.

Jahody jsou plné vitamínů a sladkokyselé chuti.

Kešu oříšky, předem namočené na dvě hodiny, dodávají této pochoutce křupavou strukturu, která doplňuje jemnost čokolády a jahod. Po smíchání s vanilkovým extraktem je směs připravena k zahájení procesu namáčení a potahování.

Pistácie jsou skvělým způsobem, jak dodat jahodám ještě více chuti a křupavosti. Pro tento recept jsou nejlepší nesolené, protože nepřebijí ostatní chutě. Pistácie jednoduše nasekejte na malé kousky a dejte je do misky. Poté začněte jahody namáčet do směsi bílé čokolády a dbejte na to, aby byly zcela obalené. Poté každou jahodu přeneste na kousky pistácií a pomocí lžičky ji pomozte zcela obalit ořechy.

Jakmile jsou všechny jahody namočené a obalené, vložte celý tác do chladničky asi na hodinu. To pomůže čokoládě ztuhnout a zajistí, že se nerozteče, až si budete chtít pochutnat na lahodné pochoutce. Jahody obalené v lahodné čokoládě a pistáciích budou nejen neodolatelné, ale budou také zdravějším potěšením, které si nebudete muset vyčítat, že jste si je dopřáli.

Ingredience

 • 2 šálky raw kakaového másla (nebo kokosového oleje)
 • 3 polévkové lžíce agávového sirupu
 • 1 šálek předem namočených kešu oříšků (na 2 hodiny)
 • 1 lžička vanilkového extraktu
 • 1 šálek nesolených syrových pistácií
 • 400 g čerstvých jahod
Jahody v čokoládě s pistáciemi se hodí pro každou příležitost.

Postup

 1. Ve středně velké míse smíchejte raw kakaové máslo (nebo kokosový olej), agávový sirup, kešu oříšky a vanilkový extrakt, dokud se vše nespojí a nezíská krémovou konzistenci. To je vaše bílá čokoláda.
 2. Do samostatné misky dejte syrové pistácie a rozdrťte je.
 3. Nyní je čas připravit jahody. Začněte tím, že je omyjete a poté odříznete stopku.
 4. Poté vezměte jednu jahodu po druhé a namočte ji do bílé čokolády. Ujistěte se, že jste jahodu zcela pokryli.
 5. Nakonec jahodu vhoďte do misky s pistáciemi a zcela ji obalte.
 6. Jahody obalené čokoládou a pistáciemi položte na talíř vyložený pečicím papírem.
 7. Jakmile jsou všechny jahody připravené, vložte je na 1 hodinu do chladničky, aby čokoláda ztuhla.

Hledáte-li novou a chutnou svačinu nebo působivý dezert, který si vaši hosté zamilují, zkuste si připravit tyto jahody s pistáciemi bílou čokoládou. Kombinace chutí vás jistě nadchne a díky zdraví prospěšným látkám se budete cítit ještě lépe, když si je budete dopřávat.

Zbylé jahody využijete při přípravě jahodového koláče, jahodového cheesecaku nebo jahod v čokoládě. Mezi další oblíbené dezerty patří nepečený cheesecake, rebarborový koláč a raw tyčinky.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang