Buchtičky s vanilkovým krémem – raw strava

Buchtičky s vanilkovým krémem

Vyzkoušejte tyto lahodné raw buchtičky s vanilkovým krémem. Chutná pochoutka je vyrobena ze zdravých ingrediencí, jako jsou vlašské ořechy, kokos, rozinky, datle a lněná semínka, takže si ji můžete dopřát bez pocitu viny.

Hledáte zdravou a chutnou svačinu, která se řídí syrovou stravou? Nehledejte nic jiného než raw buchtičky s vanilkovým krémem! Tento pokrm je snadný na přípravu, výživný a také sytý.

Buchtičky s vanilkovým krémem

Základ buchet tvoří mleté vlašské ořechy, kokos, sůl, nasekané rozinky a datlová pasta. Po smíchání můžete vytvarovat porce ve tvaru buchet a na hodinu je vychladit, aby při přidání krému držely tvar.

Stejně snadno připravíte i krémovou polevu, která vznikne kombinací směsi banánů, lněných semínek, vanilkového proteinu a vody. Po rozmixování stačí zmražené buchtičky přelít krémem a docílit dokonalé kombinace.

Krása přípravy těchto raw buchtiček s vanilkovým krémem spočívá v tom, že všechny ingredience jsou přírodní, nezpracované a plné živin. Vlašské ořechy dodávají omega 3, které jsou prospěšné pro vaše srdce, zatímco sůl, kokos a rozinky dodávají pokrmu trochu tradiční chuti.

Buchtičky lze doplnit oblíbeným ovocem.

Datlová pasta je skvělou náhradou tradičního cukru, obsahuje více přírodní sladkosti. Smetana, bohatá na bílkoviny a vlákninu, navíc dodává další dávku dobroty, takže si ji můžete s dobrým pocitem dopřát.

Vzhledem k tomu, že raw buchtičky s vanilkovým krémem jsou trochu choulostivým pokrmem, měly by se jíst ihned po přípravě, jinak se krém začne rozpouštět a znečistí se. Poté se budete muset spokojit s tím, že si buchtičky vychutnáte jen tak obyčejně. Přesto odměna v podobě několika oříškových kousků spolu s kopečkem smetanové dobroty za přípravu rozhodně stojí.

Ingredience

Buchtičky

 • 1 šálek mletých vlašských ořechů
 • 1/4 šálku strouhaného kokosu
 • špetka soli
 • 1/4 šálku nasekaných rozinek
 • 1/2 šálku datlové pasty

Vanilkový krém

 • 2 zralé banány
 • 1 šálek rozmixovaných lněných semínek
 • 2 odměrky vanilkového proteinového prášku
 • 1/2 šálku vody
Buchtičky s vanilkovým krémem jsou zdravým jídlem, které se hodí jako snídaně i oběd.

Postup

 1. V kuchyňském robotu smíchejte všechny ingredience na buchty, dokud nevznikne sypké, ale poddajné těsto.
 2. Vyjměte těsto z kuchyňského robotu a vytvarujte z něj malé buchtičky.
 3. Buchtičky položte na plech vyložený pečicím papírem a vložte do chladničky.
 4. Pro přípravu krému smíchejte banány, rozmixovaná lněná semínka, vanilkový proteinový prášek a vodu do mixéru nebo kuchyňského robotu a mixujte, dokud nevznikne krém.
 5. Vyjměte buchty z lednice, přelijte je krémovou směsí a ihned si pochutnejte.

Pokud hledáte sladkou svačinku, která se řídí syrovou stravou a není příliš náročná na přípravu, měly by se raw buchtičky s vanilkovým krémem stát vaším základem. Mezi další oblíbené dezerty patří např. nepečený cheesecake, nepečený dort, raw tyčinky, borůvkový koláč, rebarborový koláč nebo dezert z mascarpone.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang