Nejlepší barvy na vlasy – jak vybrat

Barva vlasů zapříčiněna přítomností melaninu. Standardně platí, čím více melaninu, tím tmavší barva vlasů. Hnědé zbarvení vlasů může mít různé odstíny jako mahagon, čokoláda, skořice či kaštan.

Velké procento lidí má různé odstíny hnědé barvy vlasů. Hnědovlasí lidé se nacházejí po celém světě, avška nejvíce jich žije v Evropě a na ostrovech v Tichém oceánu. Hnědovlasé ženy se nazývají brunety, tento výraz pochází z Evropy. Hnědé vlasy jsou geneticky spojeny s tmavšími tóny kůže a s hnědýma očima.

Umělé barvení do hnědých odstínů

Hnědé vlasy však lze získat i umělým barvením. Barvení vlasů podstupuje téměř každá žena vedle mytí, česání a sušení vlasů. 

Změna barvy vlasů však vyžaduje opatrnost. Při rapidní změně barvy vlasů může žena chtít zpět svou původní barvu, pak je vhodné raději navštívit kadeřnici. Nedoporučuje se takové drastické úpravy dělat doma, nemuselo by to dopadnout podle představ. Při změně barvy vlasů nemusí sedět všechny kousky oblečení v šatníku, které se hodily k původní barvě. 

Při výběru barvy je ideální zvolit si barvu lišící se jen o jeden až dva odstíny od původní barvy vlasů. Barvu se vyplatí kupovat tam, kde prodavači dokáží při výběru alespoň trochu poradit. Nic se nezkazí barvou, která je podobná původnímu odstínu vlasů a dokáže vlasy oživit a dodat vyšší lesk.

Škála barev je nekonečná, záleží na každé, které barvě dá přednost. Pokud jde o maximální krycí schopnost a dlouhou trvanlivost, tak je vhodná permanentní barva. Je určena pro ty, kteří chtějí radikálně změnit svou nynější barvu.

TIP: K ošetření suchých a poškozených vlasů se výborně hodí ricinový olej na vlasy, domácí maska na suché vlasy nebo maska na vlasy z kokosového oleje.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang