Rudá je dobrá!

Mnoho žen nemá vždy čas na tužidlo do vlasů ani na dokonalé líčení a už vůbec ne na pocit méněcennosti, protože kvůli tomuto zanedbání budou po celý den vypadat otřesně. Existuje pár triků na to, jak se této situaci vyhnout, třeba se hodit marod. Ten nejjednodušší však zní následovně – rtěnka.

83 % českých žen prý rtěnku používá, to říká statistika. Ale jakou rtěnku? V Čechách byla v letech minulých milovaná disko růžová barva k modrým stínům, či nenápadný lesk, anebo hutný odstín hnědé.

Klasická rudá nebo bordó jakoby nebyla. Jen málo odvážných tenkrát vyrazilo do ulic s tímto odstínem na rtech. Dnes přeci jen bliká na ulicích vedle semaforu i ona rudá.

A jak se píše v úvodu, není většího pomocníka, než je rtěnka a její výraznost. Rudá zachránkyně vyráží do boje se šedí a nudou, když člověk nemá po ruce ani zdravíčko. I v tu chvíli pomůže, a kdo odhadne množství, tomu vykouzlí ve tváři roztomilý ruměnec.

Každý nemá na luxusní provedení, například od Estée Lauder nebo Chanel. Je tedy na každém, kolik do rtěnky investuje. Zajímavou alternativou mezi drahými značkami a těmi dostupnými jsou například rtěnky MAC, které nabízí výrazné rudé odstíny. Samozřejmě rozdíl mezi značkami v kvalitě je (lze poznat hlavně podle vysušených rtů), ale na druhou stranu, krize je krize.

Když se rty řádně připraví a mají dostatečnou péči, vydrží všechno. V nastupující zimě je nutné nadopovat je vitamíny. Pampeliškový med, olivový olej, meruňkový olej, balzám od Korres, to vše se hodí na jejich výživnou masáž.

Následuje kvalitní make-up, rtěnka se nerozpije a lze vyrazit na večeři i na drink: smývatelnost se tím dost omezí. Ostřílené harcovnice make-upu mohou vyzkoušet konturu kolem rtů i trochu do výplně, a konečně pak přijde na řadu samotná rtěnka.

Přebytek se otiskne do papírového ubrousku a potom hurá do ulic. Po úspěchu na večírku nelze zapomenout na důkladné odlíčení před spaním, použít se dá třeba zklidňující čistící pleťové mléko od Yves Rocher, nebo obyčejný krém od Nivea. Chybět by neměla ona masáž pampeliškovým medem.

Rozdíl s rtěnkou bude veliký, lidé reagují jinak, hlavně muži. Protože krásné rty, to je přeci základ.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang