Letní boty

Asi nejpříjemnější a nejoblíbenější je letní čas a s ním spjaté oblékání. Konečně pominula doba termoprádla, teplých svetrů, kalhot, kabátů, kožichů a kdejakých zateplených bot. Je tu čas triček, minisukní, bermud a sandálů.

Jenže léto sebou přináší i chvíle, kdy není vhodné mít na nohou ležérní obutí. Tehdy je třeba vybrat z botníku elegantní letní boty.

Je několik druhů a verzí letních bot. Nejvíce oblíbenou letní obuví ať už žen, mužů nebo dětí, jsou sandály. Je to obuv na léto velmi vhodná z důvodu pocení chodidel. Tento typ obuvi zajistí důkladné provzdušnění nohou, což je velmi prospěšné pro zdraví. 

Druhou nejčastější letní obuví jsou letní boty. Při jejich výběru je nutné brát ohled na materiál, z jakého jsou vyrobeny. Absolutně nevhodné jsou jakékoliv syntetické materiály, které znásobují pocení a brání přístupu vzduchu. To zyvšuje riziko vzniku různých nepříjemných plísňových onemocnění.

Proto je při nákupu letních bot nutné dbát na jejich správný výběr a nedovolit nekvalitním výrobkům pokazit tak nádherné roční období.