Kosmetika a ohleduplnost k životnímu prostředí: Jak na to?

Kvůli pomoci planetě není nutné přestat si mýt vlasy šamponem, holit se nebo používat rtěnku. Stačí kupovat méně, mít obaly, co se dají znovu použít a vypínat vodu při čištění zubů.

Podle webu ZeroWaste právě kosmetický průmysl spotřebuje okolo 120 miliard obalů ročně. Ke zmenšení tohoto čísla pomůže sáhnout po obalech, které se dají znovu doplnit.

Je možné si třeba pořídit make-up nebo stíny, kam se dají dokoupit náplně. Například v Líčírně mají na takzvané refills, tedy produkty, které lze doplnit, celou sekci.

A takový počin jako vypnout vodu oři čištění zubů mnoho lidí dělá automaticky. Ale bohužel tak nečiní ještě všichni. Šetřit vodu znamená být ohleduplný k životnímu prostředí a také ušetřit.

Skvělé je také použití přírodní kosmetiky od značek, které prosazují etický způsob výroby a závazek k udržitelnosti, například Weleda Skin Food.

Dalším krokem vpřed je výměna plastového holítka za kovový holící strojek s vyměnitelnými žiletkami. Když člověk nakupuje produkty v cestovních balení, má jistotu, že je opravdu spotřebuje. Často totiž hromadíme přípravky a pořizujeme si další.

A proč nepoužívané produkty nerozdat? To, co neudělá radost vám, může posloužit někomu dalšímu.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang