Zlozvyky, které ničí krásu

1. Krém bez ochrany proti slunci a žádné denní krémy s SPF. Na dovolené by se mělo používat alespoň SPF 30 na obličej, jinak přijdou vrásky dřív, než se člověk naděje. Vážně.

2. Kouření. Láska k nikotinu může být silnější než k heroinu, o tom není pochyb. Ale je pravdou, že pleť kuřáka vypadá až o 10 let starší.

3. Alkohol. Nikdo vám nechce brát hračku, ale kdo pije víc než jeden drink denně, jeho pleť trpí.

4. Nevhodné kosmetické produkty. Spousta žen se suchou pletí používá krém na smíšenou a naopak. Jak zjistit, co se pro mě hodí? Zajít si do Palladia nebo na Anděl a u stánku Clinique si nechat zdarma udělat diagnostiku typu pleti.

5. Vynechávání krku a dekoltu při mazání krémem. Ženě, která na tyto partie zapomíná, hrozí reálné riziko, že bude už ve 40 letech se svými laloky připomínat želvu.

6. Ignorace rostoucích pih nebo měnících se mateřských znamének na tváři.

7. Špinavé štětce. Bakterie jásají a póry se ucpávají. Štětce lze vyprat v dětském šampónu nebo ve speciálním přípravku, který stojí něco přes 100 Kč a je k dostání v Sephoře.

8. Špinavý telefon. Na telefonu je prý víc bakterií, než na záchodovém prkénku. Pomůže otřít ho odličovacím kapesníčkem alespoň jednou denně.

9. Příliš drsný peeling. Obličej je z toho pak celý podrážděný. Nelze se divit, pórům se nelíbí, když z nich člověk chce vytřískat duši.

10. Ponocování. Na kruhy pod očima pak nepomáhá ani korektor od YSL, když člověk celou noc skypuje, čte si své oblíbené weby nebo prostě jen nespí.

11. Spaní s make-upem. Komu není rady, tomu není pomoci! Žena by se před spaním nikdy neměla zapomenout odlíčit.

12. Fastfood. Rovnici o smažených hranolkách a mazových žlázách určitě není třeba představovat.

13. Nepoužívání očního krému.

14. Mačkání pupínků.

15. Žádné cvičení.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang