Vyrážíme za vínem – nejlepší recepty

Česká republika je země známá svou bohatou historií, úžasnou architekturou a lahodným pivem. Mnoho lidí však neví, že je také domovem prosperující vinařské scény. Česká republika má více než 2 000 let dlouhou vinařskou tradici a nabízí rozmanitou a jedinečnou škálu vín.

Jak již název napovídá, tento článek bude o cestování za vínem. A ne, nemyslím tím Francii nebo Itálii, ale o kam v Česku vyrazit za vínem. Ano, správně čtete, Česká republika není pouze země piva, ale také se může pochlubit kvalitními vinařskými oblastmi a skvělými víny.

Kam vyrazit za vínem

V posledních letech se česká vína stávají čím dál populárnějšími a hledanějšími nejen doma, ale i v zahraničí. Vína z českých vinařských oblastí jsou více než jen konkurentem zahraničního vína, jsou opravdovým uměním a odrazem českého regionálního charakteru.

Začněme první vinařskou oblastí, která se nachází na jihu a to je Morava. Tato oblast se pyšní dlouhou tradicí vinařství a kvalitními víny. Nejznámějšími vinařskými městy jsou Mikulov, Znojmo a Velké Pavlovice. Mikulov je krásné historické město s unikátní atmosférou a překrásným vinařským sklepem, který je možné navštívit a ochutnat zde vína místních vinařů.

Morava nabídne vinařské stezky s nádherným výhledem do krajiny.

Znojmo je známé pro své výjimečné Ryzlinky rýnské a také zde najdeme několik vinařských stezek, kde můžeme procházet vinicemi a užívat si výhled na malebnou krajinu. A když už mluvíme o krajině, nemůžeme opomenout Velké Pavlovice, které jsou považovány za vinařskou metropoli Moravy a nabízejí návštěvníkům krásné procházky vinicemi a degustace kvalitních vín.

Vinařské stezky jsou značené trasy, které vás provedou nejen krásnou přírodou, ale také světem vína. Výhodou těchto stezek je možnost poznat jednotlivá vinařství a vybrat si ten s největším množstvím vín.

Návštěva vinného baru

Abychom ale šli s dobou a nezůstali pouze u tradiční degustace vína ve vinném sklípku, můžeme si v České republice užít i moderní degustace vín v různých vinných barech a restauracích. Právě v těchto podnicích se můžete setkat s výběrem vína z celé republiky a ochutnat i vína, která jsou běžně nedostupná v obchodech.

Vinárny nabízejí jedinečný zážitek jak pro milovníky vína, tak pro nováčky. Tyto podniky najdete po celé České republice, včetně Prahy. Od svěžích a osvěžujících bílých vín až po bohatá a komplexní červená vína – každý si zde najde něco pro své chuťové buňky. České vinné sklepy nabízejí široký výběr českých vín, často s nabídkou menších a méně známých vinařství.

Degustace vín je v Česku velice oblíbená.

Tak co dodat závěrem? Kam v České republice vyrazit za vínem? Na to už si musíte odpovědět sami, protože vinařských stezek a oblastí je v České republice mnoho. Jedno však můžeme slíbit. Ať už vyberete jakoukoli vinařskou oblast, nebudete litovat. Krásná krajiny, skvělá vína a přátelská atmosféra vás opět přesvědčí, že Česká republika není jen země piva, ale také ideálním cílem pro milovníky vína.

Nevíte-li, kam na výlet (a kam na výlet autem), dejte šanci víkendu na Moravě s ochutnávkou vín a krásnou procházkou. Nebo se můžete podívat na hrad Špilberk v Brně, pokud nevíte, kam s dětmi (Brno a okolí).

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang