Odkládací stolek do obývacího pokoje – stůl do obýváku

Když přijde návštěva, obvykle je zavedena do nejkrásnější místnosti v příbytku – obývací místnosti. Usadí se na pohovku a co je nedílnou součástí pohovky? Je to stolek, nazývaný také konferenční stolek.

Stolek do obýváku je obvykle menších rozměrů a samozřejmě nesmí chybět jeho praktické využití. Jde však hlavně o bytový doplněk. Skvěle se hodí do blízkosti francouzského okna, kde je dostatek světla.

Současné trendy konferenčních stolků

V současnosti jsou velmi populární nízké stolky do obývacího pokoje. V dnešních obývacích místnostech lze najít kulaté, obdélníkové, čtvercové i různé, ba až prapodivné tvary stolků. Fantazii se prostě meze nekladou.

Pro obývací místnost lze najít množství stolků vyrobených z různých materiálů. Nejčastější jsou stolky vyrobené z dřevotřísky.

Dřevotříska je poměrně levná a upravuje se tavením do fólie nebo laminováním. Její nevýhodou však je, že není recyklovatelná.

Dále jsou velmi oblíbené stolky z masivního dřeva. Tyto stolky kromě toho, že vypadají velmi dobře, jsou i dost pevné a odolné. Dnes už se ve větším počtu objevují stolky v kombinaci se sklem nebo kovem. Moderní jsou i stolky vyrobeny z kvalitního plastu v různých barevných kombinacích.

Jak vybrat stolek do obýváku

Není třeba vybírat stolek podle toho, jak se hodí k ostatnímu nábytku. Určitě se však vyplatí investovat do nadčasových kousků. Nesmí se zapomenout na to, aby se dal konferenční stolek i prakticky využít. To znamená, aby měl i úložný prostor na věci. A hlavně, aby se s ním majitel cítil co nejpohodlněji.

Pokud se v obýváku nachází rozkládací pohovka, kterou často rozkládáte, je potřeba vzít v úvahu umístění stolku tak, aby nepřekážel. Existují také velmi lehké stolky do obýváku, se kterými lze v těchto případech pohodlně manipulovat.

Konferenční stolek může být zajímavým tipem na dárek pro manžela.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang