Vypadávání vlasů

Vlasy jsou jakousi módní třešničkou na našem těle, kterou lze podle nálady měnit a krášlit. Proto jsme často zoufalí, když při česání obalíme kartáč chomáčem vlasů, když je sbíráme v autě, na sedačce, posteli a absolutní chuť ztratíme, pokud najdeme svůj nebo cizí vlas v chutném jídle.

Tento problém je noční můrou všech žen, vždyť ne nadarmo se říká, že vlasy jsou korunou krásy.Nemysleme si ale, že krátké vlasy nepadají, jen jich je mnohem méně vidět než nějaký dlouhý vlas.

Proč vlasy vypadávají?

Denně nám vypadne 50 až 100 vlasů. To ještě není žádná tragédie, je to obecný průměr a vlasy se rychle nahradí novými. Uvažovat o tom, zda je vše v pořádku, bychom měli, pokud spatříme více vlasů, častěji vypadávání a v horším případě i lysiny na hlavě.Může se jednat o nemoc vypadávání vlasů, která se nazývá – androgenní alopecie. Příčin vypadávání vlasů může být opravdu hodně, nyní Vám nějaké přiblížím: kdo má na mysli genetickou predispozici, mohu jednoznačně přikývnout. Problém vypadávání se opravdu ve velké míře dědí, ať už je to po otci nebo mámině bratrovi, geny jsou geny a s tím nenaděláme bohužel nic.Dalšími faktory jsou různé nemoci (ledvin, podstoupení chemoterapie, špatná činnost štítné žlázy), výkyvy hormonů v těle, špatná životospráva a mnohé jiné faktory.

U žen způsobuje vypadávání vlasů i zcela nepatrná hormonální změna. Raději si tedy pořádně třeba zvážit i výběr správné antikoncepce, nebo zda vůbec, neboť nasazení i vysazení antikoncepce udělá vlasům Sarapis.Velkým otřesům pro vlasy je porod, také hlavně kvůli změně hladiny hormonů, ale je to problém jen dočasný a my musíme dát tělu odpočinek, regeneraci a všechno bude jako dříve. Přesně naopak je to v těhotenství, tehdy je zvýšená produkce estrogenu, která chrání vlasy před nežádoucím vypadáváním a budoucí maminky se často pochlubit svou lesklou a hustou hřívou.K vypadávání vlasů napomáháme často i my, a to špatnou stravou, nedopĺňaním potřebných vitamínů nebo častým barvením, zejména peroxidem. Stres bývá také spouštěčem pro vypadávání.

Vypadávání vlasů nejednou však potrápí i muže a ti to zase snášejí mnohem těžší.Velké% mužů by potvrdilo, že když si všimnou tento problém, cítí se méně atraktivní a mají pocit, jakoby ztratili svou identitu, své „já“, což může vést až k psychickým problémům, například k depresi.

Jak zabránit vypadávání vlasů?

Mnoho příčin ovlivnit nemůžeme, ale snažme se alespoň ty, které jsou v našich silách.

  • Dopřejme vlasům občas nějaké zábaly a vyživovací kúry, nic tím nezkazíme, pouze přilepšit.
  • Vlasy se nedoporučuje často svazovat do ocasu, protože to zatěžuje kořínky.
  • Používejme šampony s neutrálním ph, velmi účinné jsou dětské, nejsou agresivní. Nanesme méně šamponu a nechme působit více.
  • Obohaťme svůj jídelníček nejen o chutnou, ale hlavně prospěšnou a zdravou stravu pro naše vlasy: ryby jako makrela, pstruh a losos, sója, oříšky, semínka, ovoce, zelenina. Vitamíny by neměly chybět: B, C, E, minerální látky, zinek, magnézium a železo. Pečujme o naše vlasy a ony se jednou odvděčí nám!
  • .