Vražda vkusu aneb Broňa Show

Když mi přilítlo mailem následující video, napřed jsem nad ním jen mávla rukou. Další zoufalec, který zaujme jen tím, jak je při vystoupení strašně špatný.

Přesto mi vrtalo hlavou, proč všechny (kromě hlavního aktéra) upřímně vyděsilo, že tohleto musí snášet děti na táborech. To vystoupení je skutečně neuvěřitelně trapné, nevkusné a blbé. Ale co má společného s tábory? Bohužel jsem na to přišla. Je to asi takhle: Organizátoři jakéhosi dětského tábora naprosto zešíleli, protože už několik let po sobě zvou Bronislava Přikryla s jeho „Broňa Show“ právě mezi děti. Obtloustlý a poněkud slizký čtyřicátník se v dámských kostýmech nakrucuje před malými holčičkami a kluky. Celé jeho vystoupení je příšerné: Pán si vezme nějaký strašlivě nevkusný kostým, obuje si botky, které nosí tanečnice ve striptýzových barech, a pochoduje po place. Občas udělá otočku nebo něco podobně kreativního. Z videí je jasné, že úspěch to má. U puberťáků v poslední řadě. Menší děti vpředu jen nechápavě zírají. Tohle není ani parodie na travesti show. Parodie by totiž měla být vtipná a trefná. Na tomhle vystoupení není ani kousek vtipu a už vůbec to není trefné. Něco podobného se dá pochopit u chlapů jen když jdou jednou za život na maškarní v převleku za ženskou.  Jinak ne. A už vůbec ne v případě, že to někdo vnímá jako dobrou zábavu pro děti. Ale to je jenom začátek. Jiný kostým, jiná hudba, opálený frajírek na židli, který musí přetrpět Broňovo (nebo Bronino?) omatlávání. Nejspíš je za to placený. Choreografie stejná. Broňa pobíhá dokolečka po sále a kroutí se. Asi je to ošklivý projev nějaké choroby. Čiré neštěstí ale je, když se nejspíš něčím těžce sjetý Broňa stylizuje do role svůdné Fatimy.  Následující video by neměly vidět děti. A taky ženy, kterým ještě zbyly nějaké iluze o mužích. Dětí, které se Broňa snaží dokopat k tanci tím, že je tahá za ruce doprostřed parketu, je mi upřímně líto.  Doufám, že to nebude mít trvalé následky. Lucií Bílou to začalo, Lucií Bílou to i skončí. Přiznávám, že víc než 40 sekund jsem nebyla schopná ukoukat. Myslím, že je docela fajn, že mě talentové soutěže hledající superumělce nebaví. Asi si tak ušetřím spoustu děsivých okamžiků.

A mimochodem, ty, co takovouhle zrůdnost objednají na dětský tábor, bych okamžitě stíhala pro vraždu vkusu. A zavřela bych je nejmíň na měsíc do jedné malé cely. S Broňou jako bonusem.