Těšíte se na to, co budeme nosit za půl roku?

Nejúspěšnější lidé vlastní stále méně oblečení. Jsou spokojenější, jejich inbox prázdnější a finanční i zážitkové konto plnější, protože prý dělají méně zbytečných rozhodnutí. Do této kategorie spadá i to, co si vezmou na sebe.

Není móda tím nejsnazším způsobem, jak se umělecky vyjádřit, i když člověk drží štětec nebo tužku jako prase kost? Takže tady to je: trendy na jaro/léto 2019.

Tie-dye

Sedmdesátá a osmdesátá léta ne a ne zmizet v propadlišti dějin. Hippie batika, kterou si dřív uměl ze sava a starého trička vyrobit každý alternativec, patří pomalu ke klasice, se kterou se ob sezónu vytasí každý větší módní dům.

Tentokrát to byla Prada, Calvin Klein, Paco Rabanne i Proenza Schouler. Džínovou batiku zase představil Dior, Stella McCartney nebo Balmain.

Velké rukávy

Výrazná ramena s vycpávkami čekají na svou příležitost na střídací lavičce, takže je tu prostor pro maxi rukávy. Připomínají někdy gotické kostýmy, a to je vždy vznešené. A nepraktické. Děkujeme za ně Gucci, Balmain i Louis Vuitton.

Rybářské sítě

Další prvek půjčený z šatníku hippie. Louis Vuitton umí se síťovanými šaty pracovat tak, že jsou elegantní a slušivé. Dries van Noten k nim přidá grafické potisky, Salvatore Ferragamo zase večerní look.

Rybářské vesty

Vypadají jako vesty tajných revizorů nebo režisérů či kameramanů. Kapsičky jsou asi praktické, ale jinak je to dost ošklivé. Jedinou slušivou variantu vyrobil módní dům Sacai a Fendi. Zbytek je bolest pro oči, i když pochází z dílny samotného Kaisera Karla (Lagerfelda).

Capri kalhoty

Kdo nepatří k 0,00005 % populace, neměří 180 cm a neváží 50 kg (aniž bys musel krutě hladovět), zkreslí mu capri kalhoty postavu. Dělají ji opticky ošklivější, bohužel. I v případě, že capri kalhoty navrhl Off-White.

Přechody

A to je zase vznešená krása. Děkovat za ní lze Oscaru de la Rentovi nebo Dioru. Škála jedné barvy, jemně odstupňovaná do tónů, poskládaná jako vějíř. Jak se tenhle trend ujme v řetězcích, těžko říct. K tomu, aby dobře vyzněl, je zapotřebí pečlivé provedení a nejlépe hedvábí.

Plisé

Další nádhera. Plisované sukně jsou pořád v kurzu, i když tohle je tak líbivý a vděčný trend, že mu hrozí rychlý přechod do anti-trendu. Kromě sukní se ale bude nosit plisé na trenchcoatech (Valentino) nebo večerních šatech (Givenchy).

Kalhoty s rozparky

Je to takový šibalský trend. Člověk si tak jde po ulici, má na sobě tyhle široké kalhoty, co vypadají někdy jako sukně. Zvedne se vítr, rozparky se rozletí na všechny světové strany… a on nemá žádný stres! Jsou to přece kalhoty!

Je to takový bipolární trend: neukážu vám nic, ale vlastně ano, odhalím celé nohy! Nejzdařilejší je provedení od Balmain a Chloé.

foto: Instagram

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang