Strojky na vlasy

Dnešní čtyřicátníci a starší si teď už s úsměvem vzpomínají na nesnesitelvý zvuk ze útlého dětství doprovázený slzami v holičství. Ten nenáviděný zvuk vydával strojek na vlasy v rukou člověka, kterého v té chvíli nenáviděli za surové ostříhání vlasů. 

V těch dobách byl standard používat v holičstvích strojek, protože aktuální módní střihy si technika zastřihávání tímto strojkem vyžadovala.

Strojek – noční můra branců

Toto zařízení bylo maximálně využito i při nástupu na základní vojenskou službu při „vzorové úpravy“ branců – budoucích ozbrojených ochránců státních hranic své vlasti. Tato skutečnost byla provázena také nenávistí a zaťatými zuby. Jednoduše se tento rituál musel snášet po dlouhá léta.

Je velmi dobré, že tu druhou zkušenost dnešní teenageři nemusí absolvovat. Setkávají se však se zvukem strojku dobrovolně při rozhodnutí, že si svůj účes „upraví“ např. ve stylu skinheads. Je to stejný střih jako u bývalých branců s tím rozdílem, že se tak jedinec rozhodl dobrovolně. 

Tuto pomůcku využívají v pánském kadeřnictví v dnešní době jen zřídka. Při aktuálních módních střizích se využívají nejčastěji různé druhy nůžek. Strojek na vlasy je už jen jakýsi doplněk v potřebách profesionálních kadeřníků s využitím na zastřihávání krku či vlasů kolem uší.

Renesance holících strojků

Jeho oblíbenost však nastala u dnešních moderních mužů ne na stříhání vlasů, avšak na úpravu brady. Je velmi trendové být „zarostlý“ s pečlivě ze zastřiženými vousy. To dodává na mužnosti a celkovém image. Samozřejmě, že je to i pohodlnější, než každé ráno stát před zrcadlem a holit se do hladka. Stačí pár tahů a chlap je IN.

Na trhu jsou k dispozici různé druhy těchto nenahraditelných pomocníků již ve velmi praktických provedeních. Bez šňůry a s dobíjecí baterií jsou strojky ideální při cestování. Nastavitelné příslušenství dokáže upravit jakoukoliv délku zastřihávaných vlasů či vousů, takže často chlapi ani nemusí využívat služby vlasových salónů.

TIP: Jak ostříhat kluka?

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang