Slip-on boty čili slip-ony

Kdo si myslí, že slip-ony jsou slipy či jiné spodní prádlo, ten se hluboce mýlí. Slip-ony jsou nízké pohodlné boty, které v létě hrají mezi obuví prim.

Slip-ony jsou trendy botičky, jejichž obliba se pravidelně vrací. O rozmanitosti provedení slip-onů se dá přesvědčit v katalogu obuvi slip-on od několika oblíbených módních značek a výrobců obuvi.

Tenisky slip-ony jsou prostě cool. Pro příznivce urban stylu jsou doslova nutností.

Odkud se vzal výraz slip-on obuv

Výraz slip-on (slip-ons) pochází z angličtiny a v doslovném překladu to znamená nazout. Od toho se odvozuje i český ekvivalent výrazu slip-ony neboli nazouvací boty. Ačkoli v módní řeči uslyšíme právě ono anglické slip-on.

Kde se boty slip-on objevily poprvé

Tyto příjemné a pohodlné boty, které svou vizáží připomínají příbuzné mokasíny a které jsou v Čechách obvykle označovány jako moderní mokasíny, se poprvé objevily v Londýně. A ve Velké Británii jsou v současné době velmi populární a vyhledávané jak ženami, tak muži.

Slip-ony pronikly i na náš trh, protože výrobci se snaží být trendy a při sporty-chic looku, který pobláznil svět kolem nás, se snaží přijít s obuví, která by tento styl podtrhovala. A to se slip-onům skvěle daří, o málokteré obuvi lze říct, že je sportovní, a přesto se nese v elegantním duchu. A tak není divu, že se tenisky slip-on stále častěji objevují v kolekcích módních návrhářů.

Vlastnosti a výhody slip-onů

Toto jsou největší výhody obuvi slip-on:

  • lehké letní boty, které jsou při nošení velice pohodlné
  • jsou nazouvací, žádné zipy ani tkaničky, člověk se nemusí ohýbat.
  • v nártové části slip-onů jsou našité dvě gumičky, které umožňují botu pohodlně nazout
  • boty slip-on mají pevné švy, stylový design, různé moderní a trendové vzory
  • slip-ony jsou vyrobeny z pevné látky a gumové podrážky

Luxusnější modely obuvi slip-on jsou vyrobeny i ze semiše či luxusní kůže.

Design tenisek slip-on

Design obuvi slip-on je veskrze jednotný, nicméně liší se jednou věcí, a tou je vzor nebo motiv potisku. Každá módní značka se snaží přijít s inovativním nápadem, který by zaujal co nejvíce příznivců slip-onů.

Mezi nejpopulárnějšími vzory, se kterým si tenisky slip-on může člověk koupit, patří kostkovaný vzor, tygří, leopardí, hadí, květinový nebo maskáčový.

Slip-ony mohou být v klasických barvách: černé, bílé, šedé, v pastelových barvách či metalické. Výjimkou nejsou ani semišové či nýtované slip-ony.

Kde pořídit slip-ony

Módní značky, které slip-ony zařazují do svých jarních a letních kolekcí, jsou např. Converse, Puma, Vans, Givenchy, Céline, Saint Laurent či Bugatti.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang