Slip-on boty čili slip-ony

picture-29-1369836218-9858192

Kdo si myslí, že slip-ony jsou slipy či jiné spodní prádlo, ten se hluboce mýlí. Slip-ony jsou nízké pohodlné boty, které letos v létě budou hrát mezi obuví prim. Už teď slip-on boty plní stránky zahraničních lifestylových magazínů a na módních přehlídkách mnoha značek, které aktuálně představují své kolekce pro jaro a léto 2014, na sebe tyto nazouvací botičky strhávají opět velkou pozornost.

Proč opět? Protože slip Ons boty samy o sobě nejsou v obuvnickém módním průmyslu žádnou novinkou; slip-ony jsou trendy botičky, jejichž obliba se pravidelně vrací. A právě letos se na velké módní vlně přiřítily do samého středu světa městské módy. O rozmanitosti provedení slip-onů se můžete přesvědčit v katalogu obuvi slip-on od několika oblíbených módních značek a výrobců obuvi.

Tenisky slip-ony budou letos prostě cool. Líbí se vám? Pro příznivce urban stylu toto léto doslova nutnost!

Odkud se vzal výraz slip-on obuv

Výraz slip-on (slip-ons) pochází z angličtiny a v doslovném překladu to znamená nazout. Od toho se odvozuje i český ekvivalent výrazu slip-ony – nazouvací boty. Ačkoli v módní řeči uslyšíme právě ono anglické slip-on.

Kde se boty slip-on objevily poprvé

Tyto příjemné a pohodlné boty, které svou vizáží připomínají příbuzné mokasíny a které jsou v Čechách obvykle označovány jako moderní mokasíny, se poprvé objevily v Londýně. A ve Velké Británii jsou v současné době velmi populární a vyhledávané jak ženami, tak muži. Tuto sezonu to vypadá, že už pronikly i na náš trh, protože výrobci se snaží být trendy a při sporty-chic looku, který pobláznil svět kolem nás, se snaží přijít s obuví, která by tento styl podtrhovala. A to se slip-onům skvěle daří, o málokteré obuvi lze říct, že je sportovní, a přesto se nese v elegantním duchu. A tak není divu, že se tenisky slip-on stále častěji objevují v kolekcích módních návrhářů.

Vlastnosti a výhody slip-onů

  • Lehké letní boty, které jsou při jejich nošení velice pohodlné.
  • Obuv slip-on je nazouvací, žádné zipy ani tkaničky, takže se člověk nemusí ohýbat.
  • V nártové části slip-onů jsou našité dvě gumičky, které umožňují botu pohodlně nazout.
  • Boty slip-on mají pevné švy, stylový design, různé moderní a trendové vzory.
  • Slip-ony jsou vyrobeny z pevné látky (ale výjimkou není ani semiš či luxusní kůže) a gumové podrážky.

Design tenisek slip-on

Design obuvi slip-on je veskrze jednotný, nicméně liší se jednou věcí, a tou je vzor (nebo motiv potisku). Každá módní značka se snaží přijít s inovativním nápadem, který by zaujal co nejvíce příznivců slip-onů. Mezi nejpopulárnějšími vzory, se kterým si tenisky slip-on může člověk koupit, patří kostkovaný vzor, tygří, leopardí, hadí, květinový nebo maskáčový. Slip-ony mohou být v klasických barvách: černé, bílé, šedé, v pastelových barvách či metalické. Výjimkou nejsou ani semišové či nýtované slip-ony.

Kde pořídit slip-ony

Módní značky, které slip-ony zařazují do svých jarních a letních kolekcí, jsou např. Converse, Puma, Vans, Givenchy, Céline, Saint Laurent, Bugatti.