Skříňky pod umyvadlo

Vždy když se ráno probudíme naše první kroky nejčastěji směřují do koupelny. Tam si provedeme ranní osobní hygienu a pak jsme připraveni začít nový den. Jak by to však bylo, kdybychom se neměli kde umýt, osprchovat a vyčistit zuby?

K ranní hygieně pomáhá koupelnový nábytek, který plní podstatnou funkci jako zařízení koupelny. Nejdůležitější je umyvadlo a neméně důležité jsou skříňky pod umyvadlo. 

Tyto skříňky jsou velmi praktická a vkusná věc. Spolu s umyvadlem tvoří jakoby jeden kus nábytku, a to v konečném důsledku vypadá úchvatně. Využití skříněk má mnoho způsobů. Nejčastěji slouží jako odkládací prostor. Je to dobré místo pro uložení ručníků, které máme vždy po ruce.

Jedním z mnoha způsobů, jak využít skříňky pod umyvadlo je skladovat v jejich prostorách čistící prostředky, kterými udržujeme naše koupelny v top stavu. Jak by měl vypadat plán úklidu domácnosti?

Materiál koupelnových skříněk

Velmi častým materiálem pro výrobu skříněk jsou dřevotřísky. Mají však jednu podstatnou nevýhodu. Jsou citlivé na vlhkost, která způsobí jejich postupné rozpadnutí. Neméně známou nevýhodou je i jejich hmotnost, která se od obyčejného dřeva nebo plechu velmi liší.

Podstatným prvkem pro skříňky pod umyvadlo je povrchová úprava. Kvalitní a hezká povrchová úprava tvoří větší část úspěchu při prodeji a následném osazení do koupelny.

Na výběr je množství úprav povrchu. Běžným je lesklý povrch, který se do koupelny nejvíce hodí. Jeho lesk spočívá ve vícenásobném, v některých případech až pětinásobném nanesení speciálního smaltu nebo barvy.

Dražší variantou povrchu je povrch matný. Ten se využívá zejména u plechových či kovových skříněk. Tento typ povrchové úpravy je náročnější na výrobu, ovšem takové skříňky pod umyvadlo jsou moderní a vkusné.