Matrace na míru a za hubičku – levné

V minulosti, kdy se vyráběly jen typizované postele stejné velikosti, nebyl problém s matracemi. Avšak dnes se vyrábějí postele různých rozměrů, také se vyrábějí postele na míru dle přání zákazníka. Zde vzniká problém s matracemi. 

Standardní rozměry, které lze běžně koupit v obchodě, jsou buď velké nebo malé. Právě zde přicházejí na řadu firmy, které umí vyrobit matraci přesně na míru.

Co se týče matrace na míru každého asi napadne rozměr. Ale není to jen o tom. Při vytváření matrace na míru lze rozhodnout o více parametrech. Spánkem stráví člověk zhruba třetinu života, tak proč ho trávit na nepohodlné matraci ze které každé ráno bolí celé tělo a každ ráno cvičit cviky na bolavá záda?

V rámci výběru parametrů matrace lze rozhodnout například o tom, do kolika anatomických zón má být matrace rozdělena. Jednotlivě lze zvolit tuhosti pro zóny, zda mají vnitřek tvořit pružiny nebo například deska z kokosového vlákna nebo deska z lehčeného polyuretanu.

Vrchní vrstva je obvyklé dělaná z polyuretanu, zajišťuje provzdušnění, odvod a regulaci vodních par. Může být tvořena i latexovou pěnou.

Hitem posledních let jsou vodní matrace, kde voda tvoří pouze jádro matrace.