Francouzské okno

Vynikajícím doplňkem, který oživí a díky slunečnímu záření dokonale prosvětlí domov je francouzské okno. Francouzské okno je okno se skleněnou výplní, které na rozdíl od klasického okna sahá od stropu až po zem. Francouzská okna se vyrábějí otevírací a posuvná. 

V dnešní době lidé začínají upřednostňovat francouzská okna před klasickými hlavně kvůli velkému množství skla, které působí majestátně na jakékoliv budově, a také dokonale prosvětlí interiér.

Je to sice velmi zajímavý doplněk, nehodí se však do panelového bytu ani na vyšší patra rodinného domu. Jelikož jde o okno od stropu po zem, lidé, kteří mají strach z výšek mohou dostat po pohledu ven závratě. Samozřejmostí je umístění ochranného zábradlí nebo ochranné mřížky z vnější strany.

Francouzské okno patří do přízemí

Ideální je umístit francouzské okno do přízemních rodinných domů, kde ho můžete použít jako východ z domu. Používá se také jako dveře na balkon.

Tato okna je možné objednat u firem, které vyrábějí klasická okna a dveře. Francouzská okna se vyrábějí ze dřeva a plastu a je možné vybrat z velké škály barev. V rámci doplňků je možné dokoupit k oknu i síťku a žaluzie.

Francouzské okno se výborně hodí do moderního interiéru, bude však znamenat omezení při jeho zařizování či umístění topných těles.